Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Panowie mam pytanko posiadam kartę jak w temacie i chciałem usłyszeć wasze opinie czy karta powoli pada czy to wina czegoś innego.  Mianowicie karta działa normalnie, ale w grach czasem pokaże się pozioma kreska od tak w losowym momencie na całej długości monitora zazwyczaj jest pojedyncza i dosyć gruba tak może na jeden milimetr znika tak samo szybko jak się pokazuje. Mogę dopowiedzieć, że karta jest podłączona przez kabel HDMI a jeszcze jako ciekawostkę powiem, że karta działa na sterownikach 18.12.3 a więc najnowsze, ALE na starych sterownikach z numerkiem 17 wszystko działa bez problemu nie ma na nich żadnych kresek. Przyznam się, że powoli chciałbym zmienić kartę na coś trochę wydajniejszego, a nie chciałbym komuś sprzedać miny, że karta wyświetla artefakty lub coś w ten deseń. Jakie są wasze opinie karta śmietnik? Czy może kabel lub coś innego? 

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem parę wersji z numerkiem 18 i na każdych było to samo, karta stock, temperatura ok 62 stopni, nawet jak podbiję trochę napięcie jest to samo. Co do gierek teraz aktualnie męcze dwie Hunt showdown i crossout i w obu przypadkach jest ten sam problem 

Link to post
Share on other sites

Tak na czysto, wydajność w benchmarkach w normie, chociaż jak męczyłem wczoraj benchmark valley przez około godzinę to nie widziałem tej kreski, ale zbytnio też nie gapiłem się w ten ekran. A ustawienia są fabryczne. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Ja w Cities Skylines na WQHD mam dokładnie na środku monitora taką poziomą kreskę na moim 1070ti i jest też na całą długość od lewej do prawej. Co ciekawe na 960 na tym samym monitorze w tej samej grze też miałem identyczną, aż przekładałem karty co by się upewnić. Kreska pokazuje się zawsze bez względu na ustawienia graficzne i zawsze dokładnie w połowie wysokości ekranu, znika przy większym oddaleniu widoku. W innych grach nie stwierdziłem żadnych problemów a mam ich dużo, więc uznałem, że to problem z tą jedną grą. Co ciekawe an monitorze FHD nie miałem tego problemu. Problem pojawił się przy WQHD. Jakiego koloru jest kreska? Pokazuje się losowo w różnych miejscach czy zawsze w tym samym?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dotychczas myślałem, że czarna bo tak szybko znikała, że nigdy nie zdarzyłem się przyjrzeć, ale teraz grając w crossa nie jestem w 100% przekonany czy na pewno dobrze myślę serio ciężko to stwierdzić... może to zależy od koloru wyświetlanego tła. 

Link to post
Share on other sites

Dotychczas myślałem, że czarna bo tak szybko znikała, że nigdy nie zdarzyłem się przyjrzeć, ale teraz grając w crossa nie jestem w 100% przekonany czy na pewno dobrze myślę serio ciężko to stwierdzić... może to zależy od koloru wyświetlanego tła.

 

Też mam taką trochę czarną w Cities Skylines, nie całkowicie. W którym miejscu się pokazuje, dokładnie na samym środku czy losowo? Pojawia się więcej kresek czy tylko jedna?
Link to post
Share on other sites

@neo88

 

O ile mi wiadomo chodzi o opcję w MSI AB extend official overclocking limits i jedyne co u mnie ta opcja zmienia to to, że z zablokowanego suwaka mam aktywny, ale ustawienia się nie zapisują. 

 

edit: dobra nie wiem czemu w msi ab to nie działa, ale w sapphire trixx tak, dobra jutro potestuję kartę z niższymi taktowaniami pamięci i dam znać czy uzyskałem jakiś rezultat

 

edit2: więc tak w msi ab oc pamięci się nie zapisuje a w sapphire trixx działa nawet pokazuje w gpuz inne wartości, ale po odpaleniu gierki czy benchmarku rdzeń stoi na 300Mhz więc jest w idle a pamięć jest zmieniona. Jutro sprawdzę na drugim biosie może coś jest walnięte z tym... 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Jak nie pomoże to nie spisywałbym jeszcze karty na straty. Trzeba będzie podpiąć inny monitor i wsadzić kartę do innej budy i tam zainstalować najnowsze stery + grę. Jeśli nie masz kolegi, który pomoże to pozostanie tylko udanie się do najbliższego serwisu komputerowego lub zwykłego sklepu komputerowego i poproszenie o odpłatne przetestowanie karty. Nie wiem ile to kosztuje ale wydaje mi się, że za 50 zł byle Zenek i Janek w małym sklepie zgodzą się ją sprawdzić.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dobra a wiec tak, na drugim biosie to samo, oczywiście nadal możliwości zmiany pamięci się nie zmieniły i sapphire prawdopodobnie się gryzie z wattmanem a msi ab nie zapisuje ustawień, oczywiście oba programy najnowsze. Co do mojego problemu zagrałem sobie chwilę w WoTa po rocznej przerwie i mam wrażenie, że tam nie licząc jednej kreski mrugnie też ekran w tym samym czasie. Może jakoś po świętach pojadę do znajomego z kartą i zobaczymy... 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

EDIT: niestety nie mogę edytować tamtego postu 

 

Sorka, że tak długo, ale do pt byłem w szpitalu i dopiero dziś mogłem przetestować ten kabel, kupiłem kabel HDMI-DP i jest nadal bez zmian nadal kreska się pokazuje.

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...