Skocz do zawartości

Problem z przełączeniem karty na dedykowaną (brak opcji dodatkowych radeona)


Recommended Posts

Witam

Mam problem z przełączeniem karty intelowskiej na kartę radeona  w ustawieniach karty nie ma w ogóle dodatkowych ustawień karty radeon, zmiana sterowników nie pomaga, nie mam też opcji przełączania karty na pulpicie a ustawianie wydajności na maksymalną itd nie pomaga, karta na 100% się nie uruchamia bo sprawdzam to na programie "system amd monitoring" co mam teraz zrobić :(?  (instalowałem różne sterowniki, te starsze, catalysta też i w żądnych nie mam dodatkowych ustawień karty radeon w których pewnie jest przełączanie grafiki)

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na kilku różnych stronach i ten model w ogóle nie posiada karty graficznej innej niż zintegrowana intelowska.

 

Specyfikacja:

Procesor Intel Pentium 3805U 2x1,9GHz

6GB pamięci RAM

dysk HDD o łącznej wielkości 1000GB

15,6" matryca

Karta graficzna Intel HD Graphics

System operacyjny Microsoft Windows 10

 

To bardzo budżetowy już dość dawno wyprodukowany procesor dwurdzeniowy.

 

Do czego potrzebujesz ten komputer? Do filmów, internetu czy chcesz grać?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Mój model posiada karte  r7 m360 2gb programy takie jak gpu-z i amd status monitor widzą tą karte, więc ona na pewno jest , tak chciałem gta 4 sobie odpalić na nim ale używa intelowskiej :(. W menadzerze urządzeń jest też ta karta.

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

Mam laptopa z R7 m265, która jest podobna wydajnościowo do R7 m360 i powiem, że przy rodzielczości 1366x768 GTA 4 jak i GTA 5 powinna całkiem ładnie chodzić i to wcale nie na niskich detalach, powinno dać radę w gta 4 na wysokich tylko bez AA, nie wiem czy procesor będzie zbyt wąskim gardłem, ale się przekonasz. Grałem na m265 to wiem. Jednak przy rozdzielczości 1920*1080 "ni huhu" nie pójdzie za dobrze. Widzę, że ten model jest w takiej i takiej rozdzielczości, jaka jest u Ciebie?

 

Co do catalysta też miałem z tym trochę problemów, a największy taki, że sam catalyst mi kraszował (komunikat program przestał działać) po prostu ot tak sobie. Jednak u mnie karta działa poprawnie. Niech się inni wypowiedzą bo szczerze nie znam się wystarczająco aby pomóc.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

full hd, no ale tak czy siak chciałbym żeby ta karta mi się włączyła, nie po to kupiłem lapka z dedykowaną kartą żeby na intelowskiej śmigać, grałem w sims 4 i wtedy chyba mi sie uruchamiała ta karta bo na wysokich płynnie chodziło, wiec myśle ze gta 4 też powinno uciągnąć, skoro na intelowskiej na niskich w miare płynnie chodzi :P

Link to post
Share on other sites

Wygląda spoko. Ja mam dość starą wersję programu z 2015 roku. Próbowałem właśnie 2 razy zrobić update i 2 razy program AMD wywalił się całkowicie przy próbie instalacji. Najśmieszniejsze jest to, że karta mi nie wstaje. Muszę pogrzebać i może coś wykombinuję. Mi zbytnio nie zależy żeby wszystko śmigało bo już od dawna gram na blaszaku, ale zdaje się, że problem z wykładaniem się oprogramowania od AMD nie zniknął.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

To wygląda na to, że u Ciebie oprogramowanie jest w porządku, ale mimo to karta się nie odpala. Nie wiem jak pomóc.

 

Widzę 3 opcje:

1. Poczekać na pomoc kogoś innego z forum, kto będzie bardziej kompetentny.

2. Oddać do reklamacji z dołączoną informacją, że karta graficzna nie działa.

3. Sprzedać sprzęt na Allegro i kupić jakiś inny laptop z grafiką Nvidia GTX 1050.

 

Ewentualnie opcja 4:

 

Podpalić, zrzucić z dachu na chodnik i krzyknąć "teraz mi lepiej!" :D

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Winne amd, bo takie kijowe te programy robią, już kiedyś miałem podobny problem  z innymi ustawieniami ale na stacjonarnym kompie też połowy ustawień nagle mi znikło, nie mogę wykonać czynności z 1 i 2 filmiku bo ja tych ustawień nie posiadam w ogóle :(

Pobrałem control catalyst center i mam u siebie teraz te opcje z 2 filmiku, zrobiłem to samo a mimo to karta się nie włącza dalej :(

Edytowane przez polop0123
Link to post
Share on other sites

"Kupujemy byle co, ale to AMD jest winne?"

 

AMD robi świetne zarówno karty jak i procesory. Tylko działanie ich oprogramowania na laptopach obrosło w legendy. Na blaszaku jest o wiele mniej problemu. Masa tematów w internecie, gdzie posiadacz laptopa ma problem z kartą AMD to nie jest przypadek.

 

Pisz do Lenovo, może coś pomogą.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

No faktycznie dziwne. Ale 51 stopni to za chłodno, żeby można powiedzieć, że działa. Moja karta spokojnie grzeje się do 80 na pełnych obrotach. Świetnie chłodzone karty graficzne w blaszakach w bardzo dobrze wentylowanych obudowach gdzieją się do 60-65 stopni. 51 sropni w laptopie na rdzeniu karty? Tyle to ma powietrze we wnętrzu obudowy a nie rdzeń.

 

Znalazłem info, że firma MEDION od 2011 jest częścią grupy LENOVO. A PEAQ jest produkowany przez MEDION i jest to marka własna stworzona dla Saturna lub MediaMarkt. Nie widzę niemal żadnych sensownych informacji o tej marce PEAQ, w internecie jest niewiele, nie mają też supportu. W związku z tym nie wiadomo do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc. Jeśli masz chęc to próbuj wszędzie.

Edytowane przez Ziental
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dawno kupiłeś tego laptopa? Jeśli mniej niż 2 tygodnie i przez internet to zwracaj bez podania przyczyny niech oddają Ci kasę. Jeśli dawniej niż 2 tygodnie to reklamuj u tego od kogo kupiłeś niech ci naprawi albo odda szmal.

 

Chociaż trochę obawiałbym się olewatorskiego podejścia bo w sumie PEAQ to taka trochę firma krzak gdyż na stronie nie mają ani adresu ani języka en czy pl: http://www.peaq-online.com/service/ tylko jakieś pierdoły po niemiecku. Warto jednak próbować.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...