Skocz do zawartości

Błędna instalacja windowsa


Recommended Posts

Hej. 

  Sprawa jest taka... nie mam jak wejść do systemu poniewaz stary system(win8.1 pro) znikł z mojego komputera, a nie mam klucza aby go aktywować. Chcialem dzisiaj zainstalowac nowego windowsa poprzez zbootowanego pendrive'a, ale cos nie pyklo. wybieram normalnie partycje na której chce zainstalowac win 10 pro(na partycji jest przygotowane specjalnie przeze mnie 60 gb na windowsa i programy) i instalacje się zaczyna. wszystko pięknie i ładnie ale po 60% diagnozowania wyskakuję błąd i instalacje się restartuje. Próbowałem na dysku SSD 128gb i na HDD 1T, ale skutek taki sam w obu przypadkach. Dodam, że instalacje wykonuje w trybie UEFI i dyski mają formaty GPT.

 

 Proszę o pomoc ;)

 

Wyskakuje coś takiego :

Edytowane przez świeżak34
Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy tej samej konfiguracji sprzętowej co w poprzednich Twoich wątkach? sprawdź RAM za pomocą MemTest. Nie ustawiaj w instalatorze systemu żadnej partycji tylko usuń partycję tak by było miejsce nieprzydzielone i to miejsce wskazujesz do zainstalowania systemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawa jest taka... nie mam jak wejść do systemu ponieważ stary system(win8.1 pro) znikł z mojego komputera, a nie mam klucza aby go aktywować.

 

Jeśli nie nadpisałeś partycji systemowej z W8.1Pro i możesz podpiąć dysk (np. z użyciem kieszeni USB) do innego PC/laptopa to można ten klucz jeszcze "wyciągnąć" używając np. magicznego JellyBean'a, gdzie wybierasz opcję Load Hive i wskazujesz na folder Windows. Podobnie, jeśli masz klucz zapisany w BIOS, można podejrzeć klucz licencyjny ale to chyba nie ten przypadek...

 

 

 

... instalacje się zaczyna. wszystko pięknie i ładnie ale po 60% diagnozowania wyskakuję błąd i instalacje się restartuje

 

BS Memory Management może wskazywać na jakiś problem ze sprzętem i o ile działało to pod W8.1 to pod W10 już nie musi - najbezpieczniej byłoby zainstalować (po odzyskaniu oryginalnego klucza) ponownie W8.1 i jego poziomu przejść do W10, jeśli trzeba. Testowo W8.1 można zainstalować na kluczu "generic" - dla wersji Pro jest to: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

 

PS. Co to za sprzęt dokładnie - podaj markę/model, "bebechy", etc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...