Skocz do zawartości

NZXT H500 a Cryorig R1 Universal


Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie o combo jak w temacie.

Zgodnie z inf. na stronie NZXT max. wysokość chłodzenia to 165mm, podczas gdy R1 Universal ma 168.3mm, zatem niespełna 4mm wychodzi poza zakres.

I tutaj pytanie, wejdzie jednak?

Z doświadczenia wiem, że jak producent podaje jakiś limit chłodzenia to jest to wartość zachowawcza, dająca jeszcze jakiś margines, niemniej nie wiem jak jest w przypadku NZXT- czy to absolutny max, czy też jest jakiś margines.
Chciałbym uniknąć styku coolera ze szkłem, nawet jeśli panel ze szkła dałoby się spokojnie domknąć.

Może niech wypowie się ktoś, kto ma tą budę i cooler wieżowy. Ile jest luzu do szkła. To da jakiś pogląd jaki byłby margines przy R1 Universal (o ile będzie).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy bym ryzykował :) Zgodnie z tym co jest tam napisane, to się nie zmieści...i chociaż masz rację z tym marginesem ale działa to czasami w dwie strony. Sam raz miałem obudowę w której miałem mieć jeszcze 1 cm luzu a zostało 5mm.

 

Swoją drogą, sprawdź dokładnie wymiary tego chłodzenia. Jeśli dobrze widzę na zdjęciach, to wentylatory są nieco wyżej niż radiator. Wydaje się, że można je obniżyć. Upewnij się jaka jest wysokość samego radiatora i wtedy sprawdź. Weź również poprawkę na to, jak wysoki masz RAM. Cooler jest dość duży i może się okazać, że prawego wentylatora nie obniżysz bo będzie wchodzić na RAM. Chyba ze masz tak rozmieszczone sloty, że zakryje on ten nieużywany. :)

Link to post
Share on other sites

Do H200 wchodzi (widziałem zdjęcia dwóch komputerów z H200 + R1 Uni), więc do H500 też powinien.

Przeważnie producenci podają takie info z zapasem 5-6 mm.

Edytowane przez slo1q
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...