Skocz do zawartości

Problem z częstotliwością


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tazik21,

Recommended Posts

Spróbuj ustawić w Biosie wyższą częstotliwość. Widocznie masz ustawione na 2133 a połowa z tego to mniej więcej 1064.

Z chęcią bym to zrobił, ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać :P czy na podstawie tych screenów mógłbyś wskazać która opcja za to odpowiada ?

Link to post
Share on other sites

na tym zdjęciu https://naforum.zapodaj.net/831374a191b4.jpg.html masz te opcje do przestawiania ramu, a dokładnie tam gdzie jest profil XMP 2.0. Co to jest za ram? Zapodaj screen shot'a z CPU-Z z zakładki SPD. Zrób jeszcze zdj. profili XMP 2.0, po kliknięciu powinny wyskoczyć dostępne opcje.

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

Ustaw D.O.C.P. na docelową prędkość. 

 

XMP. jest dla Intela. U AMD to się nazywa D.O.C.P.. Co nie znaczy że XMP nie działa. Ja mam Ripjawsy pod Intela (XMP) i normalnie działa mi profil DOCP 3200MHz (bo jest wersja pod AMD, która... no nie wiem dla mnie jest jak placebo bo jest w dodatku droższa).

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Ram mam Pamięć Corsair DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL 16 (CMK8GX4M2C3000C16)

 

W pierwszym poście wkradł się błąd, przepraszam - jak tylko będę przy komputerze edytuje pierwszy post, jak również sprawdzę opcję o których piszecie. 

 

Edit: Cóż, nie mogę edytować pierwszego posta. Opcję sprawdzę jak będę po południu w domu. Jednak jak pamiętaj to tam miałem 2 możliwości. W "Load XMP Setting" - każe mi wybrać jakiś plik, a w AM4 Advance Boot Training mam do wyboru Auto albo wyłączenie.

Edytowane przez pawel_tel
Link to post
Share on other sites

masz tu filmik jak to zrobić :

ciebie tylko interesuje do 1:05 reszta nie jest potrzebna

 

Super!! W BIOSie już widać właściwą wartość.

a45cb245a5fe.jpg

 

Ale po uruchomieniu windowsa i zapuszczeniu CPU-Z widzę takie wartość:

bab865f7c25a.jpg

76a363330930.jpg

00df99d377d1.jpg

3c039bfa3bf9.jpg

 

Nie wiem, czy tak ma być? 

Edytowane przez pawel_tel
Link to post
Share on other sites

to jest efektywna częstotliwość taktowania: 2933 MHz tyle wystarczy- jest dobrze dalej niema co kombinować. Cpu-z pokazuje rzeczywistą częstotliwość taktowania 1463 MHz i to jest normalne. 

 

Dziękuję bardzo za pomoc i wyjaśnienia!!!

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...