Skocz do zawartości

pamięć cachw czy wyższe taktowanie ?


Recommended Posts

Co jest ważniejsze pamięć cache czy wyższe taktowanie ? Wez my na przykład Athlona 64 4000+ 2,4 GHz Z 1 mb cache i Athlona 64 4000+ 2,6 GHz z 512 Mb cache, który procesor będzie wydajniejszy w grach i programach ? Bardzo mnie to ciekawi czy te 200 MHz pokona większą cache :D

Link to post
Share on other sites

Z góry przepraszam pomyliłem się w nazwie tematu powinno być pamięć "CACHE" :)

 

moim zdaniem bedzie to taka sama wydajnosc :D ale najlepiej brac takiego co ma wysokie taktowanie i duzo Cachu :)

 

np:AMD X2 550

 

Częstotliwość procesora 3100 MHz

Proces technologiczny 45 nm

Pojemność pamięci cache L1 256 kB

Pojemność pamięci cache L2 1024 kB

Pojemność pamięci cache L3 6144 kB

 

i chcialem zaznaczyc ze nie ma cache 512Mb tylko kB ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Liczy sie i jedno i drugie ale osobiście wole mniej cache a większą podatność na OC.

Dobre podkręcenie jest w stanie zniwelować a nawet przewyższyć różnice w pojemności pamięci podręcznej :)

 

 

MULTIJUMPER ale najlepiej to wybrac cos z duzym cachem i taktowaniem i duzym potencjalem do oc :D napisalem wyzej posta

 

Częstotliwość procesora 3100 MHz

Częstotliwość magistrali 4000 MHz

Wydzielana moc 80 W

Proces technologiczny 45 nm

Pojemność pamięci cache L1 256 kB

Pojemność pamięci cache L2 1024 kB

Pojemność pamięci cache L3 6144 kB

 

i jest to wersja BLACK EDITION

Link to post
Share on other sites

A jaki by był przyrost wydajności w porównaniu do mojego 3000+ 1,8@2,1 512 KB cache, gdybym wymienił go na tego 4000+ z 1MB i wykręcił go gdzieś na 2,7-2,8 GHz ?

 

okolo 1000 punktow w 3d marku :D

Link to post
Share on other sites

A w grach odczuł bym przyrost fps ? i czy to możliwe żeby ten procesor miał 1 MB cache i taktowanie 2,6GHz (tak mnie to ciekawi bo chyba taki 4000+ nie wyszedł) ? http://allegro.pl/item683847194_amd_ath ... _foto.html

jezeli chodzi o gry to moim zdaniem nie bedzie widocznej roznicy jezeli cos to max 2-4 klatki

 

dokladna specyfikacja 4000+

 

Dane Techniczne:

Producent: AMD

Rodzina: Athlon 64

Model: 4000+

Typ gniazda: Socket 939

Jądro: San Diego

Częstotliwość pracy: 2400 MHz

Magistrala FSB (rzeczywista): 200 MHz

Magistrala FSB (efektywna): 400 MHz

Mnożnik: 12.0

Pamięć cache L1: 128 KB

Pamięć cache L2: 1 MB

Technologia: 0,09 µm

Nominalne napięcie: 1.35/1.40 V

Obsługa instrukcji 64-bitowych: Tak

Technologia Hyper Transport: Tak

Link to post
Share on other sites

A jakbym wymienił mojego athlona 3000+ 2,1 GHz na athlona 64 X2 3600 2 GHz + OC to wydajność chyba by sporo wzrosła ? Jest taki problem Bo mam socket 939 i tylko na to sobie mogę pozwolić a kasy na modernizacje całego zestawu nie mam a teraz mam 18 fps na minimum w gta4 w benchmarku to jak bym zmienił procka na tego X2 i go wykręcił to chyba bym miał te 30 fps ?

Link to post
Share on other sites

A jakbym wymienił mojego athlona 3000+ 2,1 GHz na athlona 64 X2 3600 2 GHz + OC to wydajność chyba by sporo wzrosła ? Jest taki problem Bo mam socket 939 i tylko na to sobie mogę pozwolić a kasy na modernizacje całego zestawu nie mam a teraz mam 18 fps na minimum w gta4 w benchmarku to jak bym zmienił procka na tego X2 i go wykręcił to chyba bym miał te 30 fps ?

 

duza ? bardzo duza bylaby roznica w roznych programach/grach itp :D

 

jezeli masz taka mozliwosc to wymieniaj i napisz za ile kaski bedziesz mial takiego

 

3600+ spokojnie mozna podkrecic o 300-400MHz :) jak nie lepiej ;) ale to zobaczymy potem :)

Link to post
Share on other sites

tego athlona X2 3600+ będe miał za 200 zł + Arctic-Cooling Freezer 64Pro w zestawie chyba się opłaca co nie ? :)

 

tak bierz 200zl + wentyl oplaca sie tzn nie ma tego duzo na allegro :D tylko jedna sztuka na tym sockecie...(sam procek)

 

bierz bedziesz zadowolony (oc czytalem to okolo 500MHz)

Link to post
Share on other sites

X2 3600 jest slaby - szkoda 2stu zl , jak juz modernizowac to na powaznie bo to slaba inwestycja za nienajmniejsze piniadze. a nie mozesz razem ze starym procem pchnac jeszcze plyty i wowczas dolozyc do nowszej plyty + np e5200 razem wydatek rzedu od 350 zl a czesc zwroci sie jeszcze po odsprzedazy "staroci"

Link to post
Share on other sites

Ale to jest socket 939 więc ten procesor jak za 200 zł jest bardzo tani. A tak wymienię płytę i procesor dobra wychodzi 350 zł ale do tego kupuje grafe bo tego radka mam pod AGP :D i dochodzą następne 400 zł a co za tym idzie zasilacz nie wyrabia więc trzeba kupić 250 zł w plecy a do tego jeszcze ramy bo mam drr a trzeba ddr2 150 zł i = ok 1150 zł a ja nie dysponuje taką kasą :)

Link to post
Share on other sites

X2 3600 jest slaby - szkoda 2stu zl , jak juz modernizowac to na powaznie bo to slaba inwestycja za nienajmniejsze piniadze. a nie mozesz razem ze starym procem pchnac jeszcze plyty i wowczas dolozyc do nowszej plyty + np e5200 razem wydatek rzedu od 350 zl a czesc zwroci sie jeszcze po odsprzedazy "staroci"

 

no moze 400 zl :D ale jak autor napisal ze nie stac go na wieksza zmiane niz procesor.......i pytal czy ten procek w takie cenie z coolerem sie oplaca (taniej nie znajdzie sie takiego procka z coolerem)

 

pisales zeby kupil e5200 z plyta za 350zl pamietaj ze musialbym jeszcze kupic pamiec ram zeby zaczelo cos dzialc a to znowu koszty okolo 30-40

 

procek+plyta(grafika zintegrowana) z gniazdem na pcie to koszt okolo 350-400 + pamiec 30-40 zl

 

jezeli nie masz autorze kasy w granicach 400zl to kup procesor o ktorym rozmawialismy

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie mam kasy :) i jeszcze jest jeden plus dostaje dobre chłodzenie w cenie 200 zł Arctic-Cooling Freezer 64Pro :P a moje chłodzenie i tak bardzo chce wymienić bo jest uciążliwie głośne ;) a i jeszcze bym musiał zbierać na zasilacz i kartę graficzną ok 600 zł. A zanim bym uzbierał to by wyszedł crysis 4 :D:)

Link to post
Share on other sites

Ale to jest socket 939 więc ten procesor jak za 200 zł jest bardzo tani. A tak wymienię płytę i procesor dobra wychodzi 350 zł ale do tego kupuje grafe bo tego radka mam pod AGP ;) i dochodzą następne 400 zł a co za tym idzie zasilacz nie wyrabia więc trzeba kupić 250 zł w plecy a do tego jeszcze ramy bo mam drr a trzeba ddr2 150 zł i = ok 1150 zł a ja nie dysponuje taką kasą :)

 

 

nie nie nie...procek +plyta z pcie to okolo 350-400 zl jakis 2 rdzeniowy intel albo athlon x2 do tego pamiec ram 512mb to koszt okolo 30 zl i tyle by starczylo (poniewaz wiekszosc plyt glownym maja zintegrowana grafike)

 

czyli za 400-450 zl bedziesz mial kompa z mozliwosciami mega rozbudowy

nie musisz kupowac grafiki(ale nie pograsz w gry poniewaz te na plycie glownej sa za slabe,mowie o tanich plytach z zintegrowana grafika) i nie musi wymieniac zasilacza bo bez problemu pociagnie ci to co masz :D

 

jezeli nie masz 450 zl to kup proceor jezeli masz tyle kasy to wtedy zastanowimy sie wszyscy co wybrac :)

Link to post
Share on other sites

właśnie chodzi mi o to że zanim bym uzbierał na karte graficzną i zasilacz to by mnie wszystkie dobre tytuły ominęły chyba kupię tego 3600 x2 bo wzrost wydajności napewno odczuje i dostaje jeszcze chłodzenie które i tak muszę wymienić więc to mi jest na ręke, a nie jestem maniakiem gier i teraz mi wszystko chodzi to jak to wymienie to będzie dużo lepiej "w końcu co dwa rdzenie to nie jeden :) " może wam się wydaje ze mój hd 2600 pro jest do du*y ale mi naprawde wystarcza i ciągnie wszystko ;) i jeszcze procek się przyda ja kupię windows 7 bo RC mi na tym procku mi troszkę "muliło" :D

Link to post
Share on other sites

właśnie chodzi mi o to że zanim bym uzbierał na karte graficzną i zasilacz to by mnie wszystkie dobre tytuły ominęły chyba kupię tego 3600 x2 bo wzrost wydajności napewno odczuje i dostaje jeszcze chłodzenie które i tak muszę wymienić więc to mi jest na ręke, a nie jestem maniakiem gier i teraz mi wszystko chodzi to jak to wymienie to będzie dużo lepiej "w końcu co dwa rdzenie to nie jeden :P " może wam się wydaje ze mój hd 2600 pro jest do du*y ale mi naprawde wystarcza i ciągnie wszystko :P i jeszcze procek się przyda ja kupię windows 7 bo RC mi na tym procku mi troszkę "muliło" :)

 

 

podkrecisz procka i bedzie gites :D zawsze mozesz pomyslec o sprzedazy hd2600 i za np 130-140 zl a za 240-250 zl kupic radeona x1950pro na AGP :) a to mega kozacka karta pod ten slot ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...