Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w skrócie historia zaczęła się jakiś czas temu (do kilku mc wstecz nawet) ale byłem zbyt leniwy żeby się tym zająć. Posiadam "gamingowego" laptopa ASUS zakupionego w tamtym roku i mam problem z zużyciem dysku oraz czasami procesora które sięga do 100%. Przy uruchamianiu już widać że coś jest nie tak, wszystko wolniej się ładuje niż kiedyś. Co do samej specyfikacji lapka.

 

Intel i5 7300HQ

Ram 16GB

Karta Graficzna gtx 1050

Dysk hitachi 1TB

Windows 10 Home 64-bit

 

To czego już próbowałem to :

1. Automatyczna defragmentacja dysku - wyłączone

2. Indeksowanie plików  - wyłączone

3. Wstępne ładowanie do pamięci  - wyłączone

4. Próba wyłączenia danych diagnostycznych - There are no trace profiles running

5. Przy uruchamianiu windowsa zmieniłem w opcjach użycie procesora z 1 na 4 rdzenie

6. Uruchomiłem system w trybie czystego rozruchu - dalej system długo się ładował

7. Odinstalowałem antywirus AVG

 

W kwestii samego dysku to sprawdziłem jego "zdrowie" i według programu HDD Health jest na poziomie "Excellent".

Ostatnie co mi przychodzi na myśl to po prostu format ale wiadomo że to ostateczność default_help.gif

 

W załącznikach screeny z menadżera zadań które zrobiłem przed deinstalacją avg jak i po, wszystkie z dzisiaj. Na każdym z nich jest wysokie zużycie dysku lecz za każdym razem jest na górze kompletnie inny proces default_co.gif

 

avg.thumb.png.fb0a1bf4e25a0f68b9aa68c4e9

 

 

 

169935757_bezavg.thumb.png.72f31a3d48caf

 

 

 

avast.thumb.png.c2411ed76ff86a174deb64ad

 

 

 

inne.thumb.png.829cde70f2e034df511be086b

 

 

 

grubo.thumb.png.383397814f6b6227558bec8c

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.google.pl/search?q=100%25+u%C5%BCycia+dysku&rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&oq=100%25+u%C5%BCycia+dysku&aqs=chrome..69i57j0l5.21990j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Wiem,że masz internet,ale zanim ci coś podpowiem,to powiedz czy byłeś na takiej stronie i próbowałeś którejś z porad ? Piszę tak dlatego,bo przyczyn jest kilka a porady z tych stron,pozwolą parę z nich odrzucić. Korzystałem z laptopa asus i najlepszą rzeczą jaką udało mi się zrobić,to postawić system na nowo,nie instalując żadnych dodatków od producenta (oprócz niezbędnych)...

Link to post
Share on other sites

@jarrino

 

Tak jak na początku napisałem, wyłączyłem wszystkie opcje które według wujka google mogły by mi spowalniać system

 

@BeeDead

 

Nie rozumiem kompletnie jak to możliwe że w 2018 roku na zwykłym dysku HDD nie jestem w stanie normalnie pracować, przecież to kpina żeby dokupować dysk SSD. Na starym PC wszystko mi śmigało aż miło a dysk to western digital który miał łącznie "przepracowanych" 6 lat. Z tym że oczywiście wszystko działo się na windows 7 a nie 10 :mlotek:

Link to post
Share on other sites

Czy masz zainstalowane wszystkie aktualizacje systemu ,dokładnie wszystkie ?

Tutaj byłeś ? http://www.onlan.pl/100-uzycie-dysku-win-10/

AVG sprawiał ludziom właśnie takie problemy. Powiedz mi jak go odinstalowałeś ? Po takiej normalnej procedurze "odinstaluj",powinieneś przeszukać dysk i rejestr w poszukiwaniu wpisów AVG i je wywalić ręcznie...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

@jarrino

 

Tak jak na początku napisałem, wyłączyłem wszystkie opcje które według wujka google mogły by mi spowalniać system

 

@BeeDead

 

Nie rozumiem kompletnie jak to możliwe że w 2018 roku na zwykłym dysku HDD nie jestem w stanie normalnie pracować, przecież to kpina żeby dokupować dysk SSD. Na starym PC wszystko mi śmigało aż miło a dysk to western digital który miał łącznie "przepracowanych" 6 lat. Z tym że oczywiście wszystko działo się na windows 7 a nie 10 :mlotek:

Bo rozwój szybkości działania HDD stoi w miejscu od kilku lat (nie chodzi mi o pojemność, ani techniki zapisu) a soft staje się coraz bardziej wymagający.Ilość IOPS na dysku talerzowym nie da się bardzo zwiększyć ( SSD są tu o kilka rzędów wielkości szybsze). Ot i cała prawda. Ja mam jeszcze tradycyjny HDD ze względu na pojemność właśnie ( tu ma przewagę nad SSD) i używam go do składowania zdjęć, filmów i wszelakich "niekrytycznych rzeczy do pracy", a na codzień jadę na SSD na M2 z NVME i gwarantuję ci, że prędkość takiego nośnika w stosunku do talerzowca to przepaść kompletna.

 

Wybacz - dla mnie kupno nowego sprzętu bez SSD to trochę strzał w kolano. Zwykłe HDD powinny być dawane jako opcja.

Edytowane przez BeeDead
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten scandisk jaki robiłeś to trwał te 40min+? Jeśli nie to odpal chkdsk c: /r w cmd jako admin.

 

Z uruchamianiem to bym się nie przejmował, po miesiącach używania powiększają/wgrywają się apki do autostartu etc i trwa to czasem długo, ale po załadowaniu powinno być względnie płynnie.

 

SSD jest super, ale to nie wymóg by móc korzystać wygodnie z komputera. Jasne jest szybciej, i przede wszystkim winda ładuje się w 6-9sek. Ale poza tym jeśli nie pracuje się na nie wiadomo jakich dużych plikach, można się obejść bez SSD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...