Skocz do zawartości

Monitor do gier 1000zł+/-


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MESSER,

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję zakup monitora do gier za około 1000zł lub więcej jeśli naprawdę warto dopłacić do droższego modelu ale na pewno nie więcej niż dodatkowy tysiąc. Monitor przeznaczony głównie do multimediów i gier - gram przede wszystkim w strategie i RPGi, więc nie potrzebuję czasu reakcji żylety przez bardzo rzadkie odpalanie takich np. FPSów. Inne szczegóły:

  • odległość od monitora to ok. 0,8m
  • Karta graficzna Nvidia gtx 750 i planuję w niedalekiej przyszłości zrobić upgrade (najpewniej tez na gtxa)
  • Mogę się wstrzymać jeszcze jakiś czas z zakupem nie potrzebuję go od zaraz ani na święta
  • Nie jestem pewien co lepsze dla mnie 24" czy 27"

Oczywiście im mniej wydam na monitor tym więcej zostanie mi na kartę graficzną, przez co będę mógł ją kupić wcześniej, bądź kupić lepszy model.

Dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

A jaka reszta sprzętu ( procesor  zasilacz).

Sam mam ekran z odświerzaniem 144 Hz i bardzo sobie chwalę płynność myszki nawet na pulpicie.

Niestety ekrany  120-140-HZ wymagają do idealnej synchronizacji by utrzymywać  wysoki poziom FPS, przy spadkach  inaczej występują  zacinki i rwania obrazu w grach.

By zapobiegać w/w negatywnym  efektom wprowadzono sprzętowy G-SYNC (dla kart GTX od modelu 650 ,ale podbija cenę monitora o ~ +/- 100$).

Oraz programowy Adaptive Sync ( dostępny z nowszymi kartami graficznymi AMD tzw. FreeSync wystarczy odpowiedni model monitora/TV).

Co do 27" przy ~oglądanych z odległości ~80 cm tu przyda się matryca o rozdzielczości  2560x1440 co znacząco podbija cenę  takiego monitora.

Nie wątpliwym plusem  wyższej rozdzielczości jest to że zmniejsza się wymagania co do procesora ( sam mam i7 czwartej generacji i wystarczy on z kartą graficzną Vega odpowiednikiem GTX 1080.)

Ale jak mówi klasyk są "plusy ujemne", w wyższej rozdzielczości są wyższe wymagania co do karty graficznej.

Obecnie minimum dla 2560x1440 jest GTX 1070, optymalną kartą to GTX 1080 Ti.

Link to post
Share on other sites

Pod i 5 4440 max grafika to GTX 970 lub z nowszych GTX 1060 wer. 3GB.

Radeonów pod tak słaby procesor mimo nie raz lepszych cen nie polecam.

I tu pytanie jak mocny ma być przyszły sprzęt? (W jakim budżecie i kiedy, bo może warto "przecierpieć"  z nowszym komputerem jakiś czas i odłożyć na lepszy monitor, chyba że obecny "dogorywa").

Link to post
Share on other sites

Myślałem właśnie nad tym by zakupić 1060 lub 1070 ale nie wiedziałem, że mój procek już na nie jest za słaby mimo pozytywnych testów na VR ze steama. Niestety trudno mi określić mój przyszły budżet i podać dokładną datę, gdyż w tym semestrze kończę studia i będę szukał stałej pracy, co może z czasem prowadzić do zmiany miejsca zamieszkania. Kupując taki monitor za 1k i takiego gtx 1060 spokojnie będę miał wystarczająco oszczędności na niespodziewane wydatki, natomiast przy większych - będzie ich oczywiście mniej. Być może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie się wstrzymanie z zakupem na jakiś czas. A co to wymagań - to tak by dało się grać w cyberpunka i właśnie na jakiś używanym HTC vive w np. subnautica

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A kto zna wymagania Cyberpunk 2077?

Ja bym odczekał.

Jeśli mi można coś zasugerować Jesteś młodym człowiekiem na progu dorosłości więc zachował bym kasę, a dopiero gdy będziesz stał na "własnych nogach", pomyślał co dalej.

Koszty kredytowania w "tym kraju" są masakryczne w porównaniu do "zachodu".

 
 
 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...