Skocz do zawartości

[pytanie] o usunięcie baterii z laptopa


Recommended Posts

#problem #laptop #bateria

Hej,
odpowie mi ktoś na pytanie czy usunięcie baterii z łapka MSI GE62 6qf może być szkodliwe? Użytkuje go tylko po kablu, temperatury ogólnie też nieco spadły to wiadome ale chodzi mi głównie o baterię która nie jest cały czas eksploatowane dzięki jej wyjęciu. Z moich informacji co 2 miesiące powinno się ją podpiąć dla zachowania kondycji.

Nie zauważyłem do tej pory żadnych problemów no ale może czegoś nie wiem choć wydaje mi się że podobnie jak w lapkach starszej daty z wymiennymi bateriami podobny trik sam też robiłem i dużo to dawało jeśli chodzi o obniżenie temperatury a sam laptop działał też szybciej dzięki temu.

Pozdrawiam 1f642.png:)

 
 
 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja na swoim MSI GT70 20C-240XPL z zamontowanym wewnątrz Samsungiem 850 PRO
Się chwalisz czy żalisz? Autor z tego co zrozumiałem pyta o laptop, w którym się nie da wymieniać baterii (a przynajmniej w 2 sekundy), a w Twoim się bez problemu da (w takich to jest czasami nawet rekomendowane jak jest ciągle przy gniazdku (chyba HP konkretnie to rekomenduje)).

 

@autorze niektóre laptopy z "zintegrowaną" baterią bez niej nie ruszą, takie laptopy nie będą miały raczej też bateryjki biosu (choć w lapkach jest to bardzo różnie). Czy może to zaszkodzić w inny sposób nigdy nie słyszałem, ale nie słyszałem też, żeby ktoś wyjmował "niewymienialną" baterię w celu utrzymania jej żywotności i raczej w internecie takich informacji za dużo nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...