Skocz do zawartości

HyperX T1 DDR3 - za nic nie mogę ich podkręcić


Recommended Posts

Hej,

jestem w trakcie podkręcania swojego setupu. Na każdym kroku generuję tutaj tematy, tym razem odbiłem się od (myślałem) pewnika, czyli kości pamięci. 

 

Na początku zestaw:

Płyta: Asus P6X58D-E

CPU: Intel Xeon X5675

RAM: Kingston HyperX T1 DDR3 (6x2GB)

 

Udało mi się nawet stabilnie podkręcić CPU do 4.25 GHz (kto wie, może nawet poszłoby wyżej?)

W momencie jak się zabrałem za RAM - idzie mi jak krew z nosa.

Najciekawsze jest to, ze moje kości (patrz-naklejka) przez samego producenta są oceniane na 2000MHz. Wstają w sumie tylko na ustawieniach ~1300. Co robię źle?

"Wstają" tzn. przechodzą przez POST. 

W wyższych ustawieniach zapala mi się lampka memok! i pozostaje mi tylko restart komputera i wiadomość "overclocking failed". 

 

Kość:

(Najpierw kupiłem dawno temu pierwszy zestaw trzech kości, potem odkupiłem identyczny od kolegi)

go83Vtt.jpg

 

Mój BIOS:

(aczkolwiek napięcie może być mniejsze, a w opóźnieniach pamięci już improwizowałem mocno)

c8shk5i.jpg

F5dmJLY.jpgnWl7v3m.jpg

 

 

Jest też oczywiście wątek samego CPU. 

W takich ustawieniach przeszedł ok. 20m AIDA64 i Cinebench (944cb).

Myślę, że powinienem zbić trochę napięcie CPU. Plus, przyznam się bez bicia, że UCLK oraz QPI brałem totalnie na czuja. 

 

Co robię źle?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej włączyć profil xmp jesli nie widzisz tej zakładki w biosie to zmień "się overclock " na docp albo xmp i wtedy pojawi ci się profile xmp bo inaczej będziesz się męczył jak ja i nic ci nie pójdzie podkręcanie jak mi. Po ustawieniu profilu sprawdź czy ustawiło taktowanie i timmingi oraz napięcie tak jak na kościach napisane. Jeśli napięcie będzie mniejsze niż na kościach to nie pójdą na tych ustawieniach xmp. Profil xmp powinien ustawiać wszystko razem z napięciami ale u mnie napięcia musiałem poprawiać .

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...