Skocz do zawartości

Dziwne paski na ekranie, zacinanie się komputera, ostatecznie BSOD


Recommended Posts

Witam.


Złożyłem komputer około rok temu, i nigdy nie było z nim problemów, aż do teraz. Mianowicie po odpaleniu jakiejkolwiek gry po paru minutach (czasem po jednej) pojawiają się na ekranie dziwne paski, i po chwili wywala BSODa. Zdaje mi się, że GPU pada, ale nie mam pewności dlatego proszę o pomoc w upewnieniu się co jest zepsute.


 


1.Konfiguracja komputera:


Płyta główna: ASUS P8Z68 V-Pro


Zasilacz: XFX TS 450W 


Procesor: Intel i5 2400


Ram: Corsair DDR3 1333 MHz 2x4 GB


Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD 7850 1 GB


Dysk: Transcend TS128, Hitachi HDT i jakiś inny, którego nazwy nie pamiętam.


 


2.System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 bit


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Od złożenia komputera około roku temu, nic nie podkręcałem, zainstalowałem parę gier i tyle.


 


4.Używany program antywirusowy: Microsoft Security Essentials


 


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: próbowałem przeprowadzić test CPU w OCCT jednak po około 2 minutach program wyłączył test bo temperatura CPU była za wysoka. Próbowałem też zrobić test GPU, ale po 1,5 minuty zaczęły się na ekranie pojawiać dziwne, różnokolorowe paski (coś jakby artefakty, a po chwili pojawił się BSOD. 


 


6.Informacje dodatkowe: Problem pojawia się tylko, gdy odpalę jakąś grę i to też nie zawsze, czasami mogę grać 2 godziny pod rząd i nic się nie dzieje, a czasem po 1 minucie pojawiają się te paski i wywala BSOD. O dziwo gdy gram jakieś 20-30 minut jak nic się nie zatnie to temperatura karty nie przekracza 70 stopni, a procesora dochodzi do 82-83 i dalej się nie zwiększa


Na ten moment wiem, że powinienem się zająć wyczyszczeniem radiatora, zmianą pasty na CPU, ale boję się też, że GPU może mi umrzeć. 


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie jest coś nie tak z kartą graficzną. Miałem podobny przypadek na Radeonie 7950, tylko że mój umarł. Zdarzało się, że na ekranie pojawiały się dziwne paski, coś na wzór braku sygnału. Innym razem ekran stawał się zielonkawy i pomagał jedynie reset.

 

Twoja karta młoda już nie jest, więc jej cykl życiowy zbliża się do końca :/

Edytowane przez VEGAreed
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...