Skocz do zawartości

Partycja odzyskiwania - Dell


Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem laptopa Dell XPS l501x. System jest świeży ale bardzo wolno chodzi. Boot to ok 2.5 min. Mój kolega po reinstalacji systemu na tym samym laptopie uzyskał czas ok 40sek.

 

Kolega sformatował dysk i wgrał system z płyty win 7 Pro. Później zadzwonił do MS i przerejestrował klucz na naklejce. System został zarejestrowany i z tym problemu raczej nie będzie.

 

Tutaj moje pytanko. Chciałbym zachować partycje odzyskiwania na płycie DVD i pozbyć się jej z dysku ( ale jeśli coś stanie szybko wrócić do systemu który był zainstalowany na laptopie. Czy to w ogóle jest możliwe? Da radę do zbootować później ? Jest to legalne ? Czy utracę gwarancję ?

 

Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

alosza2

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś wgrać boot'y na płytkę, gra nie warta świeczki. Lepiej ściągnij z jakiegoś pewnego źródła taką samą wersję windows i nagraj po prostu :D

 

Gwarancji nie utracisz i jest to jak najbardziej legalne bo możesz mieć przecież kopię. Windows przez 30 dni jest legalny od instalacji bez wpisania klucza.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam jeszcze pytanko. Zauważyłem że strasznie mnożnik mi skacze na procku.

Np korzystam z neta mam na rdzeniu 1.3mhz, używam photoshopa 2.8 ghz czyli standard.

 

Czy tak ma być ? ( teraz podczas pisania posta mam taktowanie 1.3mhz na rdzeń )

 

 

Jeszcze takie drugie pytanko. Czasami po 30min w kompie zmienia się areo na basic i rozdzielczość na minimalną. Trochę to denerwuje np zostawie sobie photoshopa wracam za 40min i albo mam zwiechę kompa albo musze resetować. Sprawdziłem oszczędzanie energii i wszystko wyłączyłem.

 

Moja konfiguracja

Dell xps l501x

i5 - 460m

gt420m

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Widzę, że nieźle coś popieprzyli z tymi postami.

 

Dobra słuchaj w tym dellu masz optimusa? Jeśli tak to może on powodować właśnię zmianę na Aero Basic. Poszukaj w internecie jak wyłączyć automatyczną zmianę bo na pewno się da.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...