Skocz do zawartości

Ocena Zestawu za około 8-9k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pitrek46,

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, chciałem spytać, co bardziej doświadczeni ode mnie ludzie myślą po tym co skleiłem.

https://www.x-kom.pl/lista/mocyklici

Moja "wiedza" to dwa dni ogladania jakiś porównań i testów na Youtubie, dlatego proszę o opinie.

Chciałem do zestawu G.Skille - Tridentzy, ale wg producenta płyty, nie są kompatybilne :(

Link to post
Share on other sites

W co zamierzasz grać z tym sprzętem?

 

Z tą grafiką przede wszystkim bym zmienił pamięć na B-die. Jest promo w x-kom na g.skill 3200 cl15, nie ważne czy jest w qvl-na pewno będzie działać- bo u mnie śmiga na płycie msi z 3400 cl14 lub kości lepsze ale i droższe... Flare-X 3200cl14, które pójdą szybciej.

 

Podkręcanie procka nie da tyle co OC pamięci w grach, więc polecam ogarnąć temat ;)

Ryzen 2700 to praktycznie ten sam proc a jest okazja zaoszczędzić z 200zł :P

Jeśli chodzi o obudowę to w tej cenie blisko masz Fractala Meshify C, dużo przewiewniejsza.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

3200MHZ 16CL - nie są, niektóre 3200MHZ 15CL są.

 

Dopłata do Ryzen 2700X nie ma sensu jak będziesz podkręcał.

 

SSD na M8PeG na MLC z radiatorem lub ADATA SU900 512GB poniżej 400zł. Ventus raczej dobrego chłodzenia nie ma bo jak Gaming X Trio specjalne ciche i chłodne nei jest to najtańszy model tym bardziej nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Na 99.9% g.skilla 3200cl15 to są B-die. JEst okazja za 700. Ja bym brał na twoim miejscu. Po zakupie sprawdź  kości przez thaiphoon, jakby jakimś cudem się nie zgadzały, zwrot w ciągu 7dni.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wziąłem zestaw z tymi ripjawsami cl15 i gaming x trio :) Przyjdzie w piątek to zdam relację jak to się wszystko ze sobą zgra :)


Ok, komputer złożony w piątek wieczorem.

Powiem tak, jest to istny kombajn.

Klatki wypluwa jak szalony :D.

Temperatury - idle CPU 38-45, Idle GPU - 35

Procek w grach (Np najnowszy COD Battle Royale, wszystko na ultra i skalowanie rozdzielczosci 200%) nie przekroczyl 70 stopni, Grafa max miała 68.

Ramy zaskoczyły od strzała na 3200 w XMP. Jak narazie wszystko działa jak należy i jestem zadowolony :). Teraz tylko czekać na przeceny gierek, bo trzeba to potestować na bardziej wymagających tytułach :)

Dzięki wszystkim za pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...