Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 Od jakiegoś czasu myślę nad jakimś ulepszeniem mojego pc. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że pc używany jest do grania(cs,wiedźmin,metro). Głównym czynnikiem do rozbudowy jest planowane na luty metro exodus do którego są już prognozowane wymagania.

Moje pytanie brzmi czy jest tu sens powoli wymieniać części czy lepiej poczekać, zbierać kasę i od razu zmienić cały. 

Płyta:Asus P8P67 Evo

Procek: I5-3470 

Pamięć: Kingston DDR3-1333

Grafika: MSI GTX 660

Zasilacz: Chieftec 500W GPA-500S8

Myślałem aby w 1 kroku wymienić karte graficzną na GTX 1050/GTX1050TI albo GTX 970(oczywiście używski).

Nad budżetem jeszcze nie myślałem ale kartę chciałbym zamknąć w tych 700 zł +/-

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ten procek wciąż daje rade. W połączeniu z takim GTXem 1060 i 16GB ramu większość nowych gier chodzi na wysokich/ultra w FullHD i Single Player. Jak lubisz grać po sieci w FPP to by się zdało wymienić tez CPU na jakiś I7.

Link to post
Share on other sites

Pisałem późno i musiałem zapomnieć dopisać. Ramu mam 8gb.

A i jeszcze pytanie kontynuujące wątek karty graficznej.

Czy płyta obsłuży tą kartę?

Czy duża różnica będzie w 970 a 1060? I jak 1060 to naprawde jest taż taka różnica między 3 a 6 gb? Bo różne opinie na ten temat czytałem. Z tego co się orientuje to większość nowych gier wymaga 4gb.

Edytowane przez orleoko
Link to post
Share on other sites

No to ja rzucę kolejne filmiki:

 

Masz w płycie głównej PCI 2.0 16x. Karta będzie działać. Na 1 pierwszym filmiku masz różnice wydajności przy gf 1070 gdzie jest wydajniejszy, a przy gf 1060 nie będzie wcale lub aż takiej różnicy.

 

Drugi filmik przedstawia różnice między 970 a 1060. Jest na poziomie 5-10% na korzyść gf 1060. 

 

To że karta ma 3 GB a gra pobiera 4GB nie znaczy że nie będzie działać na tej karcie i wcale nie musisz odczuć różnice. Po prostu karta będzie musiała zwalniać cześć pamięci dla nowych zasobów. Przy wczytywaniu nowych zasobów mogą wystąpić spadki fps. Znajdź na drugim filmie na zielonym napis VRAM i zobacz ile dana gra pobiera pamięci.

Link to post
Share on other sites

Po tym co pisaliście chyba zdecyduje się na 970 najlepiej wychodzi chyba w stosunku kasa/fps(taniej wyjdzie od 1060 o jakieś 150zł). Po za tym polecacie coś jeszcze dorzucić? Coś mocno będzie obniżało mojego kompa jeszcze czy na razie powinno w miarę wszystko śmigać? No i pytanie jeszcze czy dużo pozostaje mi zapasu mocy w moim zasilaczu? Chciałbym wiedzieć na przyszłość czy nie będę musiał potem zacząć od niego  :)

Link to post
Share on other sites

"Pobór całej platformy testowej z autorskim akceleratorem GeForce GTX 970 to ok. 250-270 W." Zasilacz w zupełności da rade.

 

Szczegóły: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23007.html

 

Można rozbudować o kość RAM. Jeśli obecnie masz 2 kości i pracują w trybie dual channel to możesz poczekać, bo nie przyniosą wielkiej korzyści. Najlepiej sprawdzić w grach programem np. MSI Afterburner czy czegoś nie brakuję i wtedy zastanawiać się nad upgradem.

Link to post
Share on other sites

ta działają w tym trybie mam 2x po 4 więc jak kupię to albo 2x2 albo 2x4 dzięki za info myślę że temat do zamknięcia 


W sumie to jeszcze 1 pytanie mi się przypomniało

Czy warto mi zmienić procka na  3570k i go kręcić. Zaznacze też że do tego co teraz już mam procka mam jakieś lepsze chłodzenie tj SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024.

I 2 sprawa bo widzę na stronie producenta że te procesory w zakładce Dane techniczne pamięci mają zapis:

Rodzaj pamięci DDR3 1333/1600

Maks. liczba kanałów pamięci : 2

Czy to oznacza że mmaksymalnie mogę podpiąć 2 kości pamięci ram z taktowaniem 1600? Czy jak?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...