Skocz do zawartości

GTX 1080 - core voltage% + ile? GPU-Z perfcap reason (vrel, pwr)?


Recommended Posts

Witam,

Nie mogę nigdzie znaleźć na necie wytłumaczenia paru zagadnień.

Co oznacza w GPU-Z zakładce "Perfcap Reason" kolor niebieski Vrel oraz zielony Pwr?

Chcę wyżyłować mojego GTXa 1080 jeszcze bardziej. Na ile mogę podnieść "Core Voltage%" w MSI Afterburner i co mi to może dać lub zepsuć?

Tak to wygląda aktualnie u mnie na screenie:
tpAr0qL.jpg

Dodam, że kiedy gram i CoreClock ma boosta do 2012MHz to napięcie jest 1075V, jak podniosę +50% core voltage napięcie się nie zmienia na wyższe, nadal jest 1075V. Jak podbić napięcie np na 1.1V żeby się pozbyć Vrel żeby było Pwr cały czas? 

Dzięki wielkie za wytłumaczenie.

Pozdrawiam,
Jarosław

Link to post
Share on other sites

Jak widać na zdjęciu, mam odblokowane :P. Nie mogę nigdzie znaleźć na necie co dokładnie daje te CoreVoltage%. Jak wspomniałem, ustawiłem raz na +50. Nic to nie zmieniło. Czy na 0 jest to napięcie i tak dochodzi do 1075V czy na +50 to nadal jest i tak 1075V. 


Czy takie OC jakie mam aktualnie w MSI Afterburner jest na porządku dziennym przy GTX 1080 Palit Super JetStream?
OI85d8M.jpg

Dodam, że 5 razy wykonywałem benchmark ten na zdjęciu i ani razu nie pojawiły się żadne artefakty. Przy +300 Core Clock już się pojawiały.

Tutaj wynik po ukończeniu Heaven: z4IJjbH.png

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Spróbuj wcisnąć CTRL+F kiedy jesteś w apce Afterburner. Powinien wyświetlić się wykres gdzie masz krzywą core voltage i zegar rdzenia. Ogólny opis OC masz tutaj: https://forums.evga.com/Guide-How-to-force-max-voltage-amp-curve-overclock-with-msi-afterburner-m2820280.aspx

Może pomoże.

 

vRel = Reliability. Indicating performance is limited by voltage reliability.
VOp = Operating. Indicating performance is limited by max operating voltage(Hardware Limit).
Pwr = Power. Indicating performance is limited by total power limit.
Thrm = Thermal. Indicating performance is limited by temperature limit.
Util = Utilization. Indicating performance is limited by GPU utilization.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...