Skocz do zawartości

S.M.A.R.T Pomoc w ustaleniu uszkodzeń dysku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Franz Maurer,

Recommended Posts

Witam serdecznie, zauważyłem , że czasem podczas grania w gry , które zainstalowane są na dysku HDD wyskakuje błąd "instrukcja spod (...) odwołuję się do pamięci pod adresem" testowałem pamięci memtest wszystko dobrze wkładałem pojedynczo każda z kości to samo czyli na każdej kości "instrukcja spod (...) odwołuję się do pamięci pod adresem" więc to nie jest uszkodzenie kości pamięci chyba. Myślę nad uszkodzeniem dysku twardego HDD podaje wam tutaj wyciąg informacji S.M.A.R.T proszę o rozpatrzenie i o pomoc czy to dysk coś szwankuje czy coś innego. 

Zastanawia mnie linijka od błędów pozycjonowania jest duża różnica w liczbach.

 

 

 

zdjęcie : https://imgur.com/a/CcI7Izr

 

 

Parametry:

 

Windows 8.1 JG kiedyś używany był Windows 7 JG. Lecz błąd i tak pojawił się znikąd.

970a-ds3p gigabyte

16GB RAM goodram dual

amd fx 6300

gtx 750 gigabyte 2gb

Edytowane przez sebakiller
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

HDSentinel pokazuje , że wszystko jest dobrze. Może zainstaluje Windows 7 JG i zobaczę czy na nim takie błędy występują.

 

Dodam , że te oto błędy pojawiły się po podkręceniu pamięci do 2066MHz z 1866MHz jednak powróciłem na domyślne ustawienia.

Tak samo miałem z HTT link i BCLK udało mi się podkręcić te wartości lecz nawet wracając do poprzednich błąd nadal istnieje.

 

Nawet po zainstalowaniu gta sa na dysku SSD błąd nadal występuje. Włączam grę minimalizuje ją i wyłączam i ukazuje się ten właśnie błąd.
 

Kontroler na płycie głównej mogło mu się coś stać od podkręcania ?


Aha ! zmiana windowsa na 7 JG naprawiła wszelkie błędy temat rozwiązany. Dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez sebakiller
Link to post
Share on other sites

Kontroler na płycie steruje dyskami, może być przegrzany i świrować (a jak się podkręca to czasami HT rośnie)  to elektronika 5-10 lat to przedział lat co rózne cuda mogą się dziać. Kup Sata na PCI-expres x1 i używaj tak. Albo testuj inne dyski lub dysk na innej płycie.

 

Zastosuj powyższe jeśli ktoś inny się nie wypowie, forum jest do dyskusji nie żeby się napalać że pierwszy lepszy ma rozwiązanie.

Edytowane przez 1234567890
Link to post
Share on other sites

Modyfikowany system może powodować różne problemy. Pamiętam takie modyfikację w czasach Windows XP, zawsze z nimi były jakieś problemy. Dlatego dobrze Ci radzę zainstaluj sobie najnowszą kompilację oryginalnego systemu i dopiero zacznij testy. Wycofanie ustawień podkręcania z bios czasami może nie przewrócić stabilności. Zrób przywracanie ustawień fabrycznych bios lub reset bios p zworką ClearCMOS albo wyciągnij baterię z płyty głównej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...