Skocz do zawartości

Gigabyte HD 6970 (GV-R697OC-2GD) BSOD i ERROR: 0FL01


Recommended Posts

Cześć.

Na napięciu 1.175 V można tylko (u mnie) podnieść częstotliwość GPU do 990 Mhz.

MSIAfterburner nie współpracuje z niereferencyjnymi kartami (napięcie). Postanowiłem w biosie podnieść tylko napięcie CORE VOLTAGE. Po udanym flashowaniu RBE_128 restart komputera i BSOD-atikmdag.sys. Uruchomiłem w trybie awaryjnym i wywaliłem sterowniki od karty. Teraz system się uruchamia, ale jak zainstaluje sterowniki jest BSOD-atikmdag.sys. Chcąc ponownie wgrać oryginalny Bios do karty Atiflash lub Flashrom, wywala mi ten błąd "0FL01"

.

Podpowiedzi:

Karta nie ma przełącznika biosów.

Zastosowane komendy w Atiflash lub Flashrom

-unlockrom

-f -p

-pa

-p -fp

-p -fs

-p -fp -fs

Cały czas jest

"ROM not erased" i

"ERROR: 0FL01"

Podpowiedź "W1zzard,a z Techpowerup.com" też nie pomaga.

 

For the people who need to unlockrom and fail at command line:

 

- Unpack the Winflash download onto your desktop in a folder called "winflash"

- Save the 6970 BIOS in your Winflash folder and name it unlock.bin

- Click Start Button

- Type "cmd"

- Right click the entry and select "Run as Administrator"

- Black command prompt windows opens

- Type "cd %USERPROFILE%\desktop\winflash"

- Type "atiwinflash -unlockrom 0" <-- the 0 means first adapter, if you have multiple cards, physically uninstall all but the one you want to flash

- Type "atiwinflash -f -p 0 unlock.bin"

- It should complete the flashing process with a message saying something with "verified".

 

Mieliście coś takiego to piszcie.

Czekam również na odpowiedź przedstawiciela GIGABYTE.

Link to post
Share on other sites

Zanim zacząłeś grzebać w biosie mogłeś poszukać trochę informacji o swojej karcie, lub przeczytać temat o radkach 6xxxx na purepc.pl i tam byś znalazł informacje ze każda próba zmiany napięć w biosie kończy się wywalaniem sterownika.

 

Skorzystaj z programu Winflash i oryginalnego biosu który wcześniej zgrałeś

Link to post
Share on other sites

Zanim zacząłeś grzebać w biosie mogłeś poszukać trochę informacji o swojej karcie, lub przeczytać temat o radkach 6xxxx na purepc.pl i tam byś znalazł informacje ze każda próba zmiany napięć w biosie kończy się wywalaniem sterownika.

 

Skorzystaj z programu Winflash i oryginalnego biosu który wcześniej zgrałeś

Wiedziałem że tak jest, ale przecież wyjściem jest wgranie oryginalnego biosu i po kłopocie. Nie sądziłem że w przypadku ATI w niereferencyjnch kartach będzie problem z wgraniem ponownie oryginalnego biosu. Jeszcze jedno w GTX570 podnosiłem tylko napięcie i jest OK. To jednak jest w tej chwili nieistotne. Ważne jest że nie ma na dzień dzisiejszy rozwiązania problemu ponownego wgrania jakiegokolwiek biosu. W Winflash to samo.

 

msi ab współpracuje też z kartami niereferencyjnymi nie ze wszystkimi ale jednak.

Ciekawe??!!

Możesz podać, z którymi i załączyć obrazek.

Link to post
Share on other sites

SonyHD-> tak obrazek i co jeszcze? Na pewno ze wszystkimi niereferencyjnymi kartami msi, z DC2 od AUSA, (upragniony obrazek), z 6970 od sapphira (wersja z niebieskim pcb)

 

http://www.geeks3d.com/20110207/asus-gt ... age-clock/

 

oczywiście czasem trzeba czekac na updaty, bety często wychodza z kolejnymi numerami itd. ale generalnie program obsługuje regulacje volterry, chilla i innych kontrolerów napięcia.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wgrać bios pod dosem

Atiflash lub Flashrom (o krórych wspominam) działają tylko pod DOS-em, już sprawdzałem. kicha.

 

SonyHD-> tak obrazek i co jeszcze? Na pewno ze wszystkimi niereferencyjnymi kartami msi, z DC2 od AUSA, (upragniony obrazek), z 6970 od sapphira (wersja z niebieskim pcb)

 

http://www.geeks3d.com/20110207/asus-gt ... age-clock/

 

oczywiście czasem trzeba czekac na updaty, bety często wychodza z kolejnymi numerami itd. ale generalnie program obsługuje regulacje volterry, chilla i innych kontrolerów napięcia.

Zdziwił bym się bardzo gdyby MSI AB nie współpracował ze swoimi kartami.

 

I o czym to świadczy??? Mnie chodzi o karty ATI/AMD.

http://www.geeks3d.com/20110207/asus-gt ... age-clock/

 

Poczytaj tu, bo sądzę że ja cię nie przekonam.

http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm

 

Tak obsługuje i to bardzo dobrze, ale tyko kary referencyjne. Nie odblokowuje napięcia w kartach niereferencyjnych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...