Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem prawdopodobnie z procesorem i7 8700k. Mianowicie w grach np. Fortnite mam freezy ekranu na 3 sec. W wiedźmine 3 czasami gra się wyłącza tak po prostu i w nowigradzie na uber mam spadki do 70 fps. W Ac origins w siwie mam 40 fps na ultra!!! Wydaje mi się to niedopuszczalne na takim zestawie rozumiem że ram w single chanel zabiera ki 10 fps ale nie spadek do 70 fps w nowigradzie i 40 w siwie.

Link to post
Share on other sites

Zestaw jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo...;p

 

Pamięć masz w slocie A2?

 

U mnie po wyjęciu kości ramu specjalnej różnicy nie zauważyłem. Może Intel przez szybszy cache i zegar bardziej czeka na pamięć i stąd te przycięcia?...

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Czyli możliwy jest taki bottleneck ze strony ramu? Nie spodziewałem się mam możliwość pożyczenia od kolegi drugiej tej samej kości. Oc było procek po 5 godzinnym teście w Aida 64 extreme był stabilny i max temperatura podczas testu to 75 C

Chyba że jest to spowodowane zbyt niskim napięciem? Te 3 sekundowe freezy w fortnite i czasami wywalenie do pulpitu w wiedźmin 3.

Link to post
Share on other sites

hmm pamięć możesz sprawdzić przez memtest https://hcidesign.com/memtest/

 

za free to możesz sprawdzic w 1 okienku 2gb ramu, odpal ją 2x, 3x przy 8GB. Przy 16gb 6x. Ogólnie by być pewnym dojedź do 300%+. Jak jest niestabilnie z reguł wywali ci po kilka błędów do 50% a nawet szybciej.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega powyżej - w dzisiejszych czasach gra bez dual channelu odejmuje sporo fpsów, o ile dobrze pamiętam w niektórych tytułach nawet 30%.

 

Dostałem 2 kość od kolegi jak wrócę do domu założę i odpale zobaczymy co będzie raczej to nie problem procesora bo w syntetykach żadnych problemów nie wykazuje

odpaliłem benchamrk orginsa w ktorym były najwieksze spadki i faktycznie to wina ramu z 16 gb w dual chanel min jest 80 fps w miejscach typowo procesorowych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...