Skocz do zawartości

nowy komputer pod AMD


Recommended Posts

Witam w  poprzedniej odsłonie pytałem o upgrade komputera,gdzie obecnie mam fx6300 i forumowicze mi zaproponowali i7 2600 i jest ok,ale po kilku dniach stwierdziłem że jednak wole cos przyszłościowego może i zastanawiać sie zacząłem nad AMD ze wzgledu na ceny które ą o wiele nizsze od intela.

Mysle nad zbudowaniem jednoski w oparciu o procesor Ryzen 3 2200 albo Rzen 5 1600 do tego płyte główną MSI b450 gaming plus(bedzie to platforma pod gry bardziej bo lubie sobie pograć ale nie w całkiem najnowsze tytuły bo sa bardzo drogie)

Karty teraz bym nie wymieniał,ponieważ nie bede miał funduszy i zostanie GTX 1050 2gb.

Moje pytanie też jest takie jakiego RX-a poleciacie bo jednak GTX 1060 troche kosztuje.

Teraz jeszcze jaka pamięc narazie 8gb żeby odpowiadała temu procesorowi.

Jak juz mówiłem wole oprzeć to na AMD ale pewnie każdy powie dołóz i kup Intela ale nie dołoże bo nie mam z czego,chybaże macie jakieś inne propozycje.Jedank i7 2600 to juz troche ma od premiery chybaże macie też propozycje na lga1155 lepszy od i7 podanego przez was żeby nie wymieniac pamieci bo i7 kupie uzywany a ryzena już nie bo za krótko na rynku.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór, jak znajdziesz 1500 w dobrej cenie to bierz.

Skoro 1060 jest za droga, to ostatnio spadła cena RX 570

https://www.ceneo.pl/51315084

Słabsza od tamtego gforca, ale stosunek ceny / wydajności ma konkurencyjny.

Jednak skoro nie wymieniasz teraz gpu, to nie szukaj jej wcale. Dopiero jak będziesz miał fundusze. Ten rynek się zmienia cały czas.

 

Co do ramu:

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-2x4gb-2400mhz-cl15-ir-2400d464l15s-8gdc-1222108/

powinny działać

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Wiesz jestem żółtodziobem w temacie IT ale staram sie czytać bo u nas jest tylko jeden sklep  z podzespołami a ceny kosmos


na płyte chce wydać ok 350zł nie ponad 400


A jeszcze zapytam z ciekawości do mojej płyty głównej jaki procek  mocniejszy by pasował ale taki który da naprawde róznice pod socket am3+ no żeby pasował.Płyta obecna GA-78LMT-S2

Link to post
Share on other sites

Przypuszczam, że żaden procek pod AM3/+ nie dałby Ci tak naprawdę na tyle odczuwalnego w większości tytułów boosta by uzasadnić wydanie na niego jakichkolwiek pieniędzy.

 

Nie wiem gdzie jest u Ciebie, ale na morelach:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-x370m-pro-4900266/

Link to post
Share on other sites

Chodzi tobie o Ryzena 5 1500 tak??

Moja karta 1050 nie bedzie za słaba do tego zestawu??No i czy taki zestaw bedzie napewno lepszy od fx6300

Ja mam 1500X i 1050 i generalnie GPU jest wąskim gardłem. Zamiast MSI Gaming Plus polecam brałbym AsRocka AB450M Pro4. Jest to dużo lepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...