Skocz do zawartości

545 + odblokowanie rdzeni


Recommended Posts

Posiadam amd 545. Chciałbym odblokować w nim rdzeń chociaż jeden. Gdy odpalam wszystkie to nie ma obrazu wgle. Wrzucam screena z biosu :

http://img806.imageshack.us/img806/2666/dsc00397l.jpg

http://img576.imageshack.us/img576/4927/dsc00398i.jpg

Robie to dobrze? Jak wyłączyć 1 rdzeń ?

Link to post
Share on other sites

1 SPOSÓB

Wchodzimy do biosu, przyciks [DEL]

Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:

[EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

 

2 SPOSÓB

Wchodzimy do biosu, przyciks [DEL]

Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:

[EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

Wracamy się i wchodzimy do [DRAM Configuration] i ustawiamy [DCTs Mode] na [unganged]

 

JEŚLI WCIĄŻ NIE DZIAŁA

Wchodzimy do biosu, pierwsze co robimy to naciskamy CTRL + F1 , poczym zamiast 6 opcji w lewej kolumnie mamy już 7.

Następnie wchodzimy w odkrytą zakładkę [Advanced Chipset Features] i ustawiamy [sB750 Spread Spectrum] na [Enabled]

 

Przy okazji najlepiej wyłączyć nieużywane funkcje jak [Onboard 1394] czy [Drive A] itp.

 

Nie wiem co to masz za bios ale reguła jest taka jak powyzęj u mnie zadziałał 1 sposób:)

A te procenty to raczej zdejmowanie lub dodawanie "mocy" na rdzeń 3,1GHz+2%=3,162GHz przynajmniej tak by to logicznie wyglądało, nie sprawdzałem tego, ale wyłączanie poszczególnych rdzeni ja mam właśnie po odblokowaniu pod tymi procentami

Link to post
Share on other sites

na pierwszym zdjeciu:

ustaw acc na auto.

za pomoca active core control mozesz wylaczac poszczegolne rdzenie.

na 2 zdjeciu:

ustaw sobie CnQ na wlaczone- po co ma sie ciagle grzac?

Napiecie cos podnosiles? bo widze, ze jest troche wysokie. Multipler/Voltage tez mozesz na auto zostawic poki nic nie bedziesz podkrecac.

Link to post
Share on other sites

@lukyeti

To jest Bios 1,2 na ASrock 880gm-le

 

Tak napięcie podnosiłem o oczko. W active control moge wyłączyć tylko rdzeń 0 i 1 [pozostałych nie ma]. Udało mi sie raz włączyć na x3 ale po włączeniu shift2 kierowca nie ruszał rękami :cenzura: co dziwne kręciła sie kierownica i wszystko inne działało.Poszedłem do biosu włączyć 4 rdzeń i dead. reset i juz nie lecial na x3 ani x4 :) Później dorzucę foty opcji biosu lub uzyskany efekt :hahaha:.

 

EDIT: F1+ctrl nie działa, po ustawieniu acc na auto dostalem bluescrena podczas bootowania windy lecz nie był to zwykły BSOD tylko sprawdził coś w 2 sekundy jakies procenty na dole przelecialy i reset i juz nie udało mi sie powtórzyć tego wyczynu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...