Skocz do zawartości

Płyta główna i pamięci do Ryzen R7 2700X


Recommended Posts

Witam

 

Panowie piszę do Was w niecodziennej sprawie. Mianowicie w tym roku na swoje urodziny poprosiłem rodzinę by zamiast kupowania krawatów, skarpetek i innego podobnego badziewia, zrobili zrzutkę i kupili mi (dosłowny cytat) "coś do komputera". Liczyłem na gamingową mysz, głośniki, słuchawki, klawiaturę mechaniczną czy coś podobnego. Jakież było moje zdziwienie gdy odpakowałem Procesor AMD Ryzen R7 2700X :) Kupili bo sprzedawca w Komputroniku powiedział że "to najlepszy obecnie procesor" :)

 

Fajnie tylko że nie mam za bardzo co z nim na tą chwilę zrobić. Mój obecny sprzęt w sygnaturze (zmieniam tylko zasilacz - Seasonic Focus plus 850W powinien przyjśc w poniedziałek.). Zastosowanie komputera to gry. Gram w 4K lub jak GPU nie daje rady to 1440P. Jak wyjdzie jakieś GPU mocniejsze od 1080 TI to nie wykluczam wymiany (oprócz Turingów bo one w chorej cenie). Widzę na tą chwilę dwie opcje:

  • sprzedaż Ryzena - nie chciałbym jednak darczyńcom robić przykrości :( Raczej nie chciałbym tego robić.
  • Wymiana obecnej platformy na AM4 -  i tu pojawia się konieczność sprzedaży obecnych komponentów oraz zakup płyty i pamięci pod Ryśka.

Czy Ryzen sprawdzi się w grach po oc do 4,2-4,3 GHz?? Wydaje mi się że może nie dorównuje procesorom pokroju 8600K/8700K od Intela, ale od mojego poczciwego Hasswela to chyba będzie lepszy? Tym bardziej że docelowo gram w 4K a tam wpływ procesora nie jest najważniejszy. 

 

Myślę że ze sprzedaży moich gratów uzyskam

  • Procesor - jakieś 900zł +-100 (na gwarancji 1,5 roku jeszcze)
  • Płyta 150-200zł (bez gwarancji)
  • Pamięci 2x 8GB około 500zł (gwarancja 2 lata)

Daje to razem 1600zł do zakupu Mobo i  DDR4. Jakby co dołożenie kilku stówek nie będzie problemem. Polecicie coś sensownego - nie chciałbym na Mobasie oszczędzać - w przypadku AMD jest szansa że jedna płyta trochę posłuży (nie to co Intel nowa podstawką co pół roku). Tak samo pamiątki myślę że chciałbym 3200 3400 MHz.

 

Proszę o poradę czy sprzedawać Ryzena czy nie  :) A jeżeli nie sprzedawać to z czego budować platformę.

Link to post
Share on other sites

Tym bardziej że znalazłem takie oto porównanie

 

 

Wychodzi na to że w 4K to jednakowo wypada Ryzen z 8700K :)

 

Mobas mógłby być taki (ciut tańszy i do MSI mam najwięcej zaufania, Asus ma tragiczny serwis gwarancyjny)?????

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x470-gaming-plus-4101945/

 

Pamiątki które podałeś już obczajam :)

 

EDIT:

 

Trochę drogie ale jeżeli są specjalnie dobrane pod Ryzeny to chyba je wezmę.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...