Skocz do zawartości

P7P55D-E Pro a dysk WD Sata 3


Recommended Posts

Witam, jak w temacie. Mam płytę gł. Asus-a P7P55D-E Pro. Win 7 Ultimate box 64bit. Kupiłem dysk WESTERN DIGITAL WD5000AAKX WD 500GB SATA3.

Po podłączeniu dysku do płyty kablem od Asus-a sata3 do portu sata3. Bios elegancko go znajduje, podaje dane: model dysku, rozmiar i prędkość. I to by było na tyle, bo po załadowaniu się Windowsa 7, dysku nie ma. Ani w zarządzaniu dyskami czyli nie mogę go zainicjować. Ani nigdzie. Próbowałem ściągać rożne stery ze strony Asusa http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=T2FxW2fXGZQgSn2V ale nic to nie daje.

Jeśli dysk podłączam przez sata2 do portu sata2 dysk jest w biosie i w systemie i mogę z nim zrobić co tylko chce.

Jakieś pomysły jak zrobić żebym mógł używać tego dysku na sata3, chce na nim postawić win-a ???

Link to post
Share on other sites

W Managerze Urządzeń odśwież urządzenia (opcja Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu), sprawdź czy dysk pojawi się w zakładce Stacje dysków. Sformatuj dysk jakąś zewnętrzną aplikacją typu Acronis/Partiton Magic itp.

Dysk jest niewidoczny w Menagerze Urządzeń jeśli jest podpięty na sata3. Dopiero jak przełączam na sata2 dysk jest widoczny i już go zainicjowałem i sformatowałem pod sata2, ale po powrocie na sata3 dysku nie ma, choć bios go widzi.

Może mieć to coś wspólnego że dysk jest IDE a nie np. AHCI?

Link to post
Share on other sites

A co to jest ten ACS-6xxx jako kontroler magazynu?

To ty się mnie pytasz, to ja Ciebie powinienem się o takie sprawy zapytać.

Ale poszukałem na wszystko wiedzących googlach i znalazłem. Jest to nic innego jak kontroler Marvela. Niestety oryginalne stery do niego nie wchodzą na Win 7 64bit.

 

Znalazłem takie rozwiązanie i pomogło. Wszystko działa jak należy już.

I had the same ACS-6XXXX problem. I also have 2 SATA 3.0 drives that i just put in, and they were not being recognized by Win7 64.

Fixed problem by:

1) Deleting the ACS-6XXXX from device manager (also checked the delete driver box when confirming the delete). Do not hit the scan for new devices or ACS-6XXXX will be re-installed.

2) Than I installed the USB 3.0 NEC Controller Driver for WIN 7 64.

http://support.asus.com/download/downlo ... e=22&os=30

As soon as i installed this driver windows discovered my SATA 3.0 hard drives and the USB Controller. ACS-6XXXX no longer shows up.

I believe windows was recognizing the NEC Controller as an ACS device and installing the wrong driver.

Hope this helps.

Po polsku to będzie tak:

1. Odinstaluju ACS-6xxxx z menagera urządzeń razem ze sterownikiem z systemu.

2. Ściagnij i zainstaluj sterownik USB 3.0 NEC Controller Driver for 7 64. (wiem pisze usb 3.0 ale na sata też działa)

3. Zaraz po instalacji pojawił sie dysk jako zainicjowany w systemie i gotowy do pracy.

Podziękowania dla : dirk_monster z forum Asusa.

Orginalny odnośnik do ich forum http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20100201100630703&board_id=1&model=P7P55D-E%20PRO&page=1&count=16

 

Problem rozwiazany temat do zamknięcia. Dzieki Paweł za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Nie brałem pod uwagę braków w instalowanych sterownikach :co:. Na P7P55D-E, które aktualnie mam na biurku wyglądało to zupełnie inaczej. Prawdopodobnie po omacku coś instalowałeś i stąd wzięło się ACS. Na gołym W7 jest to po prostu nieznane urządzenie.

 

Tak czy siak ten problem, tak jak wiele innych zgłaszanych, "powszechnie znanych" itp, tkwił w podstawach :(.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...