Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do grania za 3500


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum.

Niestety muszę szybko złożyć komputer - zastanawiam się nad pewną sprawą. Dawniej bawiłem się w składanie - zawsze tylko na intelu, lecz nie wiem co się stało ale i3 podrożała z 480 na 750... Dlatego postawiłem na Ryzen 5 (jeżeli nie warto proszę dać znać). Pytanie pierwsze brzmi : 1600X czy 2600 - ceny praktycznie te same ( ok 80zł różnicy). 2 sprawa to płyta główna: jaka będzie najlepsza do ok. 400 zł ? Myślałem nad MSI b450M MORTHAR TITANIUM (https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450m-mortar-titanium-4780960/?gclid=EAIaIQobChMIudaXtNHT3QIVCbTtCh3DQgQWEAQYASABEgLDBvD_BwE&gclsrc=aw.ds) lub bazooka, ew. Gigabyte Arous Elite B450m. Potrzebuje płyty z Wifi - lub osobno dokupić moduł.

Która płyta wypada najlepiej ? Zaznaczam nie będzie podkręcany procesor. 

4. Zasilacz Bequiet System Power 9 500w czy Thermaltake Smart SE 530W ? 

5. Karta graficzna Gigabyte Windforce 1060 6 GB - warto ? Czy w tej cenie (1250) jest lepsza karta ? 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

W intela aktualnie nie warto iść. Ceny są kosmiczne w porównaniu do procesorów konkurencji.

 
Całkiem niezła płyta główna od MSI z 4 slotami na pamięć rama co umożliwia Ci dołożenie kolejnych 2 kości gdyby Ci tej pamięci brakło. Procesor 1600x z 6 rdzeniami i 12 wątkami. Różnica między tym procesorem a 2600 jest niewielka. Chłodzenie Fera 3 która w zupełności wystarczy na ochłodzenie tego procesora. Pamięć 8 gb w dualu taktowane 3000mhz. GTX 1060 6gb od Gigabyta, która bez problemu obsłuży gry w FullHD i jeszcze sporo posłuży. SSD na system, soft i ewentualne gry w które najczęściej grasz. Na odczujesz lepszy komfort korzystania z komputera, HDD 1tb na reszte danych + gry. Zasilacz w zupełności obsłuży Twoje komponenty i nawet będzie jeszcze zapas.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W intela aktualnie nie warto iść. Ceny są kosmiczne w porównaniu do procesorów konkurencji.

Możesz wyjaśnić co się stało, że ceny tak poszły w góre ? 

Nie wiem czemu, ale nie lepiej zasilacz BeQuiet lub Thermaltake ? I obudowa zależy by była bez szkła - będzie miedzy ścianą, a biurkiem.  

Link to post
Share on other sites

Ciężko jednoznacznie stwierdzić co się stało. Co portal to różne opinie. Podobno nie wyrabiają z produkcją tych jednostek.

Bez problemu można dostać tą obudowę bez szkła SilentiumPC Armis AR3 (b/z).

Ten zasilacz jest dobrej jakości posiada mocna linie +12V, jest częściowo modularny, posiada 5 lat gwarancji, przetwornica DC-DC. Możesz jeszcze zastanowić się nad Seasonic FOCUS Gold 450 (SSR-450FM) 80Plus Gold 450W. Jego cena na proline to 269 zł. Posiada certyfikat GOLD. Jego środek jest naprawdę wysokiej jakości, dodatkowo cichy i posiada 7 lat gwarancji więc jest to zakup na lata.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zaznaczam nie będzie podkręcany procesor. 

Wiec pakowanie się w Ryzen 1600X z dodatkowym coolerem nie ma sensu. Lepiej iść w Ryzern 2600 skoro nie będzie OC

 

https://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_wybrac_test_amd_ryzen_5_2600_vs_intel_core_i5_8400?page=0,12

AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/ / B450-A PRO /AMD B450, DDR4, AM4  te same pieniądze, a nawet kilka zł taniej.

 

 

 

Nie wiem czemu, ale nie lepiej zasilacz BeQuiet lub Thermaltake ?

Z BQ Pure Power 10 400W, cichszy wentyl niż w CX450M, ale krótsza o dwa lata gwarancja i słabsza linia +12V.

Thermaltake nie ma w tym budżecie nic ciekawego do zaoferowania.

Link to post
Share on other sites

To wybieram 2600 - tylko zostawić chłodzenie SPC Fera 3, czy dołożyć do Fortis 3 całe 20 zł ? Czytałem , że ten 2 jest wydajniejszy znacznie. Może w przyszłości jakieś OC - ale na necie jest jak podkręcić, więc chyba skuszę się na lekki OC.

Jeszcze płyta - MSI B450-A Pro - czy nie lepsze będzie od Gigabyte ? Różnica ok 40 zł 

Link to post
Share on other sites

Po co ? 500 W to i tak już sporo ? Jak poprzednik wskazał 450W wystarczy a 500 spokojnie wystarczy aż nadto. Ponadto musisz być XXX jeżeli doradzasz, mało że źle to jeszcze nie uzasadniając swojego zdania.

 

teraz nawet wpadłeś na pomysł, że lekkie OC, czyli sam nie wiesz czego chcesz. 400W zasilacz nie przysporzy ci energooszczędności.  

Link to post
Share on other sites

teraz nawet wpadłeś na pomysł, że lekkie OC, czyli sam nie wiesz czego chcesz. 400W zasilacz nie przysporzy ci energooszczędności.  

W przeciwieństwie do pewnych osób nie szukam gotowca, a czytam i analizuje. Jeżeli wpisuje procesor i szukam i znajduje np. 

to myślę, że OC nie jest skomplikowane. Nie siedzę tak w temacie i chce się dopytać osób, które się tym zajmują... Pisać komentarz bierz 500W ale jaki, który i dlaczego to nie napisałeś. 
Link to post
Share on other sites

Nie potrzebujesz tutaj zasilacza 500W gorszej jakości bo to nie ma żadnego sensu. Jak chcesz coś odczuwalnie lepszego od Cx450M to zamów Focusa Gold 450W w proline.

Pod OC tego CPU Fortis 3 i MOBO na B450 Aorus Elite /AMD B450, DDR4, AM4/  bardziej rozbudowana sekcja 4+3 fazy i solidniejsze radiatory.

Dziękuję za uświadomienie. W takim razie zdecyduje się na Aorusa. Możesz tylko mi wyjaśnić jeszcze 2 rzeczy bo jestem na ukończeniu zamówienia i dostałem info, że muszę zamówić jeszcze monitor. Jaki polecisz ? Powiedzmy do 700zł. Chodzi mi bardziej czy zostawić GTX 1060 lub zmienić na RX580 i zabawić w technologię Freesync ? Strasznie podobne są te karty - przynajmniej na YT na testach. Monitor do G-Sync strasznie drogi i ta technologia w przypadku moim odpada.

Oraz patrzyłem na spec. płyty Gigabyte i tam brak info o wsparciu pamięci 3000 mHz. To nie przeszkadza ? W MSI pisze o wsparciu dla nich, natomiast na stronie Gigabyte brak.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...