Skocz do zawartości

Corsair K70 LUX RGB Cherry mx red - Problem z podświetleniem


Recommended Posts

Cześć. Dawno mnie tu nie było.

Jakiś czas temu zakupiłem klawiaturę Corsair K70 LUX RBG na switchach Cherry MX red. Ostatnio zauważyłem że pojawił się pewien problem z podświetleniem. Mianowicie zauważyłem że kilka przycisków ma inne odcienie bieli niż bym tego oczekiwał. Klawisz N świeci ciemniej w odcieniach niebieskiego, klawisz Y jak i Page Down wpada bardziej w ciepłą biel co mi nie za bardzo odpowiada.  Wygląda to mniej więcej w ten sposób. Przepraszam za jakość zdjęcia. Zrobione na szybko telefonem, ale widać mniej więcej o co chodzi.

Ktoś miał może podobny problem? Reinstall ICUE niestety nie pomaga. Można coś próbować jeszcze domowym sposobem czy pozostaje gwarancja?

Z góry dziękuję za pomoc.  

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/9/18/12950532_IMG_1047.jpg

Edytowane przez barszczu97
Link to post
Share on other sites

Klawiatura jest u mnie około miesiąca. Jakoś 20/25 została zamówiona. 

Inne kolory to samo. Na niektórych kolorach jest to mniej widoczne na niektórych bardziej.

Jestem po kontrakcie z supportem technicznym. Zalecili 2 rzeczy. Soft reset który nie pomógł absolutnie nic oraz manualne wgranie firmware'u do klawiatury. Niestety po wykonaniu drugiej czynności klawiatura w ogóle się nie podświetla. Jedynie migają diody od Caps Locka. Sama klawiatura działa i można normalnie na niej pisać, ale podświetlenie jak i klawisze multimedialne umarły. 

Niby w  ICUE jest update firmware'u klawiatury do wersji 2.05 lecz przy próbie instalacji na 89% słychać dźwięk odpinania urządzenia od komputera i klawiatura przestaje działać. 

Link to post
Share on other sites

Próbuj zrobić aktualizację, bądź wgrać od nowa.

Jeżeli nie pomoże, to najprawdopodobniej jest to problem samych diod, który często jest przejawiany w Googlach.

W kwestii jakości, Corsair nie jest niczym wyjątkowym, jeżeli w najgorszym wypadku pozostałaby gwarancja, to sugerowałbym zakup chociażby klawiatury Ducky.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...