Skocz do zawartości

Kino 5.0 do 6500 zł


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zmianą moich leciwych kolumn prism i amplitunera yamahy.

Poszukuje dźwięku czystego z dużą ilością szczegółów dobrą sceną dźwiękową i basem Pasującym do subwoofera jbl e150 który posiadam.

Preferuje dżwięk ciepły

Potrzebuje czterech kolumn podstawkowych na biurko i głośnika centralnego do 3000 zł

Do tego jakiś pasujący amplituner za 3500 zł

Pokój- 9 m2 2.5 szer / 3.5 dł zabudowany meblami z lewej i prawej strony na przodzie biurko.

Zestaw będzie używany gł do gier.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites

Wielki z ciebie entuzjasta skoro chcesz aż 6500 tysi wydać na zestaw głównie do gier :(. Już widzę jakie sprzedawca będzie miał oczy ;) jak przy odsłuchiwaniu się zapyta do czego zestaw będzie używany :(. Ja do gier też szukałem i zakupiłem Logitech Z-5500 i do gier mi całkowicie to wystarcza.

Link to post
Share on other sites

No tak tyko że każdy ma inne wymagania od roku 2003 grałem i słuchałem muzyki za zestawie 5.1 od creative w 2007/8 zainwestowałem w kino za 1899 zł okazało się jednak po pewnym czasie że ten zestaw to był szwindel wciskany w mediamarkt podstawowa yamaha najtańszy model do tego zwyczajne dvd i badziewie chińskie kolumny prism.

Dżwięk jaki się z nich wydobywa jest o wiele lepszy od jakichkolwiek głośników plastikowych do pc

Szczególne po wysterowaniu na ucho całego zestawu głośniki zaczęły grać nieznacznie lepiej.

I tak jeszcze czegoś brakowało , długie godziny słuchałem zestawu i doszedłem do tego że te kolumny nie mają wcale basu , tak nic a nic membrany głośnika niskotonowego zrobione są tylko na pokaz ponieważ nawet jak dam całą moc wzmacniacza to one nie drgają.

W końcu zdecydowałem się kupić subwoofer padło na jbl e150 i wyszło na to że wydałem 3200 zł

A za tą cenę mogłem mieć o wiele lepszy zestaw.

Amplituner to kpina niby yamaha i jest napisane że moc to 105w na kanał ale drobnym maczkiem napisane pobór prądu 220w no nie z ludzi debili robią , to tak jakby napisać że samochód ma 120 koni a w rzeczywistości by miał realne 60.

Więc jakiś czas temu zacząłem się interesować hifi żeby ne wyjść na głupka kupując kolejne kino.

Pomyślicie jeśli się znam to dlaczego tutaj piszę ponieważ moja wiedza nie jest jeszcze tak wysoka np: pod względem jak zagra wzmacniacz do danych kolumn bo po prostu ich nie słuchałem.Mam wiedze czysto teoretyczną i znam tylko specyfikacje części kolumn.

Tak więc proszę was o poradę w wyborze.

Link to post
Share on other sites

No dzięki ale ten Logitech to nic szczególnego wolę zostać przy moim sprzęcie albo zmienić na coś porządnego.

Ja wiem jaką wartość mają pieniądze ale nauczyłem się też że by nie oszczędzać na czymś co będzie się posiadać przez kilka/naście lat.

Z testów wybrałem najlepsze głośniki i amplituner.

Amplituner zdobył nagrodę "2010 Best Buy"

A głośniki no cóż nie wiem jak zagrają z tym wzmakiem ale są b.dobre w końcu to Amerykańska legenda HI-ENDu

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=Onkyo%20TX-NR808-3%20lata%20gwarancji%20Dystrybutora-dost%EApny&towID=9859&katID=56

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=Klipsch%20B-2&towID=5691&katID=54

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?n=Klipsch%20C-1&towID=5690&katID=55

 

Czy to ładnie zagra ze sobą ?

Link to post
Share on other sites

Napisz na diyaudio tam ci prędzej doradzą.

 

A co zbędnych komentarzy po co mu to, to mnie śmieszą :co:

Takie kino jak kupi porządne, to będzie teraz używał grając, a za 3-4ltata przeniesie to do salonu i będzie mógł spokojnie puszczać coś miłego dla ucha. Jak dla mnie kino domowe to zawsze zakup na dłuższą metę a nie na rok. Sam swój zestaw najstarszy mam już 10lat, i ciągle sprawdza się idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ze swojej strony moge smialo polecic Jamo S608 hcs3 + Yamaha RX-V2067 (moim zdaniem DAC w tej Yamaszce nie ma sobie rownych w tych przedzialach cenowych).

Kolumny oczywiscie mozesz dobrac bardziej pasujace do "Ciebie" po odsluchu, ale opcji do gier poza ta Yamaha nie widze :)

No i definitywnie unikaj sprzetu H/K :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...