Skocz do zawartości

Komputer do mniej wymagających gier - 350zł


Recommended Posts

Witam ! Chciałbym złożyć dla siebie komputer do mniej wymagających gier .

Widziałem , że jest to możliwe , więc postanowiłem złożyć taką budę .

Problem w tym , że nie wiem jakich części użyć . Myślałem nad połączeniem

Intel Core 2 Quad Q6600 + GT740 2gb + 8gb ram DDR2 . Liczę na Waszą pomoc .

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez TheQbikAn
Link to post
Share on other sites

nie potrzeba 8gb ramu ani karty z 2gb

zamiast pieniędzy w pamięci ładuj w  czystą moc - ten sprzęt i tak nie pociagnie tego co potrzebuje ram/vram

 

wiec raczej nie gt740 2gb a hd6870 1gb

 

i jakis xeon socket 771 modowany  wyzej taktowany

 

płyta ok 80zl

xeon 50zł

2x2 gb 50zł (4x1gb  bedą tansze i moga byc szybsze)

jesli bez zasilacza  to nawet mógłbys wiecej w karte włozyc

moze nawet 7850 1gb ktora moze byc dosć tanio własnie z powodu małej ilości pamięci

 

zależy jak reszta wygląda, czy jest juz radiator na proca itp 

Edytowane przez Lopezo2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

piekna rzecz to kiedys była i jesli jest nadal to jak najbardziej

nie pamietam juz ale cos z nimi było nie hallo x38 miał jakies ograniczenia w stosunku do p35/45  nie wspomne juz o co chodziło bo to tak dawno było, ale płyta zacna i kazdego Q extreme tam usadzisz bezpiecznie

 

jesli kojarzysz temat mod 771 na 775

to szukaj czy płyta ma dostepny bios pod xeon lub spytaj człowieka od ktorego kupiłes może juz wgrywal taki,  lub pozostaje Ci polowac na Q9xxx 

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

pomijajac ze wgrywanie biosu z poziomu juz zainstalkowanego systemu to bułka ze smalcem .. ewentualnie trzeba by zainstalowac system na zwykłym celeronie core2 za 5 zł wgrac bios przez program gigabyta, wyjąc celerona i wsadzic xeona

 

moze juz miała wgrywany?

 

wszystkie zwyczajne Q9550 q9650 wszystko co sie da i bedzie w sensownej cenie

q8400 tez nie były złe i dało sie je podkrecic dzis napewno sa za grosze 

 

wszystko co 45nm, nie starocie q6600 65nm

 

na strnie gigabyte pod modelem płyty napewno znajdziesz rozpiske wspieranych procesorow

Edytowane przez Lopezo2
Link to post
Share on other sites

zależy jakim kosztem , jesli ma za to odjąc od grafiki to komfort tak sobie bedzie "wzrastał" w grach 

 

ja nieraz siedzie na czterech kiedy drugie cztery wsadzam w cos innego i zadnego spadku komfortu nie odczuwam

ale to wszystko zalezy jak sie wykorzystuje komputer.. jesli w tle nie robi 20 zadan to nie ma prawie żadnego znaczenia 

 

wszystko zależy co sprzęt robi ... jesli nic nie robi w tle,  to poza aplikacjami wymagajacymi ramu do własnego działania nic a nic to zmienia czy będzie "smigał" na  4 czy 8

 

wiec budujacy dzisiejsze sprzęty które w tle maja przewidziane dziesiatki  zadan ze spotifami i cudami wiankami niech nie porównują... bo takiego jak tu sprzetu sie nie stawia po to by zajmował sie milionem spraw w tle

bo jesli sie zajmie to nie starczy mu mocy by sie zajmować sprawami 1planowymi

 

taki sprzet sie stawia by sie zajmował czystym systemem plus gra, nawet  zadnych sieci w tle cos sciagajacych

bo jesli sie go obłozy tłem z nowoczesno modowymi zadaniami to siada moc i na nic to wszystko 

Edytowane przez Lopezo2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szukaj Q9300/9400, Mi udało się wyrwać za 40zł + jakieś sensowne chłodzenie 40zł. Do tego wziąłbym 8GB (4x2GB) ramu, bo to koszt 120zł. To zostaje 150zł na grafikę to może Radeon HD7770?

Robisz OC procka na 3.2GHz i to powinno elegancko działać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystko z sprzedawcami pójdzie dobrze , to skończymy z tym zestawem .

Intel Core 2 QUAD Q9400 4x 2.66GHz 6MB

Radeon 7870 GHz Power Color

Gigabyte X38 GA-X38-DS4

SAMSUNG 8GB (4x2GB) DDR2 800MHz (Nowe!Gwarancja 3lata .)

Zasilacz FEEL III 500W

Obudowa - najprawdopodobniej nowa SilentiumPC

Chłodzenie Spartan 3 od SPC

Dysk HDD SATA 3,5" 250GB

Link to post
Share on other sites

Też bardzo się o to boję :/ . Nie znam żadnych innych zasilaczy w podobnym zakresie cenowym z kabelkami 2x6pin do karty graficznej . Jeśli znasz jakieś okazję do 100zł to chętnie wysyłaj na pv , lub tutaj pod wątkiem .

 

*edit Panowie znalazłem używane zasilacze 500w od Chieftec'a z certyfikatami 80+ w cenie około 70zł .

Czy jest to dobra cena ? Zasilacz posiada kable 6pin do zasilania karty graficznej . Czy ta przelotka będzie bezpieczna ?

 

https://bit.ly/2xgnngn

Edytowane przez TheQbikAn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...