Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna GTX1060 6GDDR5


Recommended Posts

W niedługim czasie mam zamiar zakupić nową kartę graficzną.Tak tylko na razie wstępnie zastanawiam się nad taką kartą graficzną: MSI GTX1060 6GDDR5 Gaming X

Czy to dobra karta i warta zakupu do pogrania czasem w gry na wysokich lub ultra ustawieniach w 1080p w 30 lub 60 klatkach,czy lepiej kupić inną kartę graficzną GTX1060 6GDDR5 innej firmy  w kwocie do 1600zł tak by karta była cicha,wydajna,jeśli to możliwe nie nagrzewała się za bardzo gdy czasem pogram w gry i z kartą nie było problemu typu: piszczące cewki?

Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz i procesor będą z tą kartą pracowały? 1060 6gb to dobry wybór do grania w FHD, przy czym o 60 klatkach na ultra raczej trzeba zapomnieć w najbardziej wymagających tytułach. Wysokie/bardzo wysokie jak najbardziej.  Inna sprawa, ze moim zdaniem 1600zł na 1060 to sporo, zastanowiłbym się raczej nad używaną 1070 w tej kwocie. Karta o której wspomniałeś jest ok, ale na tę chwilę można kupić taką za 1300zł, więc jak gdzieś jest za 1600 to weź to pod uwagę żebyś nie przepłacił.

 

Co do piszczących cewek to nie ma na to reguły, kwestia szczęścia. 

Link to post
Share on other sites

To już nie wiem czy kupić kartę graficzną MSI GTX1060 6GDDR5 Gaming X i czy to dobry wybór.

Co do karty graficznej GTX1060 6GDDR5 wspołpracowała z procesorem AMD Ryzen 5 1500x i zasilaczem OCZ ZS 650W(jeśli karta wymaga dodatkowego zasilania).

Myślałem też na kartą graficzną: Zotac GTX1060 6GDDR5 AMP! Edition oraz Palit GTX1060 6GDDR5 SuperJet Stream,ale nie wiem teraz jaką kartę grafiki GTX1060 6GDDR6 wybrać tak by karta była cicha,wydajna,jeśli to możliwe nie nagrzewała się za bardzo gdy czasem pogram w gry i z kartą nie było problemu typu: piszczące cewki?

Link to post
Share on other sites

dobry 1060 = jak najtańszy 1060, ta karta od dwóch lat praktycznie nie ruszyła z ceny, nie ma co przepłacać i bez sensu brać droższe modele

nawet Gigabyte WF2 za 1250zł będzie odpowiedni, a piszczące cewki to losowa sprawa i może wystąpić w każdym modelu

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites
dobry 1060 = jak najtańszy 1060

 

tak by karta była cicha

Niestety najtańsze 1060tki może i nie są specjalnymi wyjcami, ale nie można ich pochwalić za kulturę pracy.

 

1060tka 6GB to dalej dobra karta w swojej cenie. Do najcichszych można zaliczyć zdecydowanie konstrukcje Palita(JS/SJS) oraz bliźniacze Gainwardy, MSI(TF), G1 od Gigabyte'a, EVGA(wersje z dwoma wentylatorami). W przypadku Strixów(tych używanych - nie wiem jak w nowych) fan revving może być irytujący posiadając stosunkowo cichą resztę komponentów. Przerobiłem sporo 1060tek i niestety w wielu tańszych modelach bez własnej modyfikacji krzywej, w moim przypadku nie mogło się obejść.

Link to post
Share on other sites

Czy dobrym wyborem czasdem do pogrania w gry na wysokich lub ultra(jesli karta grafiki pozwoli) będzie taka karta graficzna:

Palit GTX1060 6GDDR5 SuperJet Stream i jak będzie współpracowac z procesorem AMD Rzyen 5 1500X,zasilaczem 500W i czy zadziała z płytą główną Asus Prime B450-PLUS?

Link to post
Share on other sites

Chyba zakupię kartę  graficzną Palit GTX1060 6GDDR5 SuperJet Stream.

Mam takie pytanie odnośnie tej karty: Ile slotów zajmuje na płycie głównej,zmieści się w obudowie CoolerMaster CM690 III i czy dobry do tej karty będzie zasilacz 500W,bo zasliacz o takiej mocy kupuję?

Link to post
Share on other sites

Za 1258zł masz Palit JS https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/

do niczego innego nie dopłacaj bo nie ma sensu.

 

Nie bierz żadnego Ryzen 1500X na B450 za 450zł bo to głupota, wydajniej i w tym samym budżecie masz Ryzen 2600 na B350 z zaktualizowanym biosem.

 

 

 

Chyba już ostatecznie zdecydowałem się na taki zasilacz: Chieftec ECO 500W
 

Nic ciekawego w tej cenie, już lepszy BQ System Power 9 400W na DC-DC.

Skoro nie bierzesz nowej obudowy i masz wyżej GPU w bdb cenie dołóż stówkę do Seasonic Focus Gold 450W - dużo lepszy środek, kondensatory, stabilna i cichsza jednostka z 7 letnią gwarancją. Zapas mocy masz ogromny przy takim zestawie.

Link to post
Share on other sites

Co do karty grafiki postanowiłem kupić Palit GTX1060 6GDDR5 SuperJet Stream,a sama karta grafiki będzie zasilana zasilaczem Chieftec ECO 500W(GPE-500S),markowym i rekomendowanym zasilaczem z certyfikatem 80 Plus Bronze.

Mam nadzieję,że przy tej karcie grafiki(zamontowanej w komputerze),zmieści mi się chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425(pasujące do procesora ryzen z podstawką AM4),które za jakiś czas mam zamiar zakupić(nie wiem,może za miesiąc,ale już teraz zapytam)

Link to post
Share on other sites

Skoro nie potrafisz uszanować zaangażowania innych osób i ich wszelkie porady masz gdzieś to nie widzę dalszego sensu udzielania się kogokolwiek w Twoich tematach. 

 

Kupuj sobie co chcesz,Twoja kasa i możesz ją wydać w możliwe najgłupszy sposób, szkoda naszego czasu, tematy zamykam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...