Skocz do zawartości

Problem z Asrock P67 Extreme4 ! Pomocy!


Recommended Posts

Witam. Właśnie składam nowego kompa. I jest problem! Nie działa mi jedno z dwóch PCI!!

 

Wszystko ładnie złożone i jedno PCI nie działa te bliżej procesora.

Spawdzałem poprzez kartę muzyczną oraz przez kontroler USB.

 

Jak włoże karte muzyczną pod PCI te (wg mojej oceny - oby nie) zepsute, to komp wogóle się nie chce odpalić, ani bios załączyć. Jak włoże pod nie muzyczną komp odpali, ale w windowsie wogóle nie widzi karty.

 

Więc coś jest nie tak z tym jednym PCI. Mam nadzieję, że karta nie będzie do wymiany :)

 

Dodam tyle, że w drugim PCI i muzyczna działa i USB.

 

EDIT.

 

Widzę, że 2 styki z konstrukcji gniazda PCI nie są na swoim miejscu. Na 100% ja tego nie mogłem zrobic bo jak. I co teraz? :cenzura:

Link to post
Share on other sites

ja bym oddał na gwarancje lub napisał do sklepu co możesz zrobić w takiej sytuacji oni oczywiscie i tak będą Ci wmawiać ze to twoja wina ale to swoja droga. z Drugiej strony przecież te styki same nie odpadły no chyba ze jest to wada Fabryczna, jeśli juz tam wkładałeś muzyczna to jak sprzedawca będzie oki to Ci przyjmie na reklamacje a jak nie to powie ze to ty zrobiłeś, sam tak miałem tylko ze z GPU dosłownie prawie całe złącze PCI-E od karty sie rozsypało po tym jak włożyłem do slotu ale mi uznali gwarancje i uznali jako uszkodzenie mechaniczne :)

Link to post
Share on other sites

Sprzęt już spakowany do pudełek. Jutro będę bił z reklamacją do sklepu, bo tak być nie może. Zastanawiałem się czy wystarczy sama płyta, czy wszystkie kable, śrubki też mam zapakować. Dla zabezpieczenia wszystkie elementy zapakowałem z powrotem.

Wg mnie, to powinienem iść tylko z mobo i OEMa też w zamian powinienem otrzymać. Nowych taśm itp nie potrzebuję przecież. Wiecie jak to wygląda w tym aspekcie?

 

Porobiłem parę fot, jednak coś nie za fajnie mi wyszły, ale przynajmniej mniej więcej będzie wiadomo o co mi chodzi.

 

FOTO1

FOTO2

FOTO3

 

Myślę, że chyba niemal pewne jest, że przyczyną są te styki.

 

Druga rzecz. Dziś zdjąłem Mugena II z I5 2500K i niepokoi mnie to, że troszeczkę pasta zjechała na narożnik procka.

FOTO1

FOTO2

Mam nadzieję, że nie będzie po procku :D ??

Link to post
Share on other sites

Co myślicie o tych stykach? Spotkaliście się z czymś takim?

Sprzedawcy chyba lepiej nie pokazywać tych styków, tylko powiedzieć, że nie działa i tyle.

 

Od ręki wymieniają czy czeka mnie tygodniowe czekanie na naprawę? Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca ma dwa tygodnie na pisemne ustosunkowanie się do reklamacji. Na pewno nie wymieni ci od ręki, gdyż rzadko kiedy to sklep przeprowadza diagnostykę. Sprzedawca może jedynie poprosić serwisanta na magazynie, aby skontrolował stan płyty głównej.

 

W regulaminie napisano wyraźnie, że reklamowany towar musi być kompletny. Jednak bez obaw nikt nie zrobi wielkiego szumu, jak zabranie kabla, czy śrubki. Najważniejsza jest zaślepka na procesorze, plus "zaślepka" z obudowy.

Link to post
Share on other sites

Luz wymienili mi na nową :) (fart, ostatnią sztukę mieli), nie chwaliłem się, że styki są poprzesuwane, serwisant przyglądał się temu, ale nic nie gadał.

 

Zapisał notatkę i wymienił mi (OEM). Pewnie po powrocie będę składał na nowo kompa. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok, na szybko co sprawdziłem (bo w pracy jestem) wygląda ok.

 

Achhh .. znowu zakładanie Mugena II mnie czeka - bardzo niewygodne :D

Link to post
Share on other sites

Kurcze problem znowu jest, testuję nową płytę.

 

USB3 nie działa. Tzn jak podepnę tam cokolwiek (tzn na USB2, urządzenia USB3 nie posiadam), to nie wykrywa. W biosie działa mycha i klawiatura. Dziwne ;)

 

Możecie mi to jakoś wytłumaczyć? Ja słyszałem, że USB 3 jest wstecznie kompatybilne.

Trzeba mieć dedykowane urządzenie pod "trójkę"? To dlaczego w biosie działa?

 

W biosie wszystko na "on" oczywiście, a drivery też wszystkie z płyty poinstalowane.

Link to post
Share on other sites

Już działa wszystko. Okazało się, że to była kwestia sterowników. Dzień wcześniej podczas początkowej fazy instalowania sterownika Etron USB 3.0 driver ver:0.96_WHQL wyskakiwał błąd - nie wiem czemu. Dzień później zatrybiło.

 

W późniejszym czasie wystąpiła jeszcze jedna rzecz. Mianowicie: czasami mi myszka [na usb] nie łapała po włączeniu kompa, musiałem ją zamienić z klawiaturą miejscami, w między czasie też usunąłem ASRock XFast USB i już jakoś problem zanikł. Mam nadzieję, że na wieki. Możliwe, że są jakieś hierarchie USB na tylnym panelu czy coś, albo mi coś nie łączyło. Ale po wyciągnięciu wtyczki i włożeniu w jakąkolwiek nie łapała się myszka. Trzeba było restartować kompa. Nie wiem czemu tak się działo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...