Skocz do zawartości

Sapphire HD 5850 ? VS Asus GTX 285 ?


Recommended Posts

Witam.

 

Panowie mam dylemat na t tymi dwoma kartami wiem że ten HD 5850 jest nowsza technologia DX11 miej mocy zużywa itd... GTX 285 trochę mocy więcej zeżre i nie obsługuje DX11 tylko do DX 11 to jeszcze długa droga.

Do czego zmierzam do tego że GTX 285 sporo nie odbiega od HD 5850 pomimo że jest starszą kartą, i mam dylemat co zakupić chodzi o cenę nie chcę bez sensu inwestować bo i tak za rok zmienię.Co wy sądzicie o tych kartach,a dokładniej o GTX 285 czy warto zakupić ta grafikę nie pchać się w HD 5850.

Link to post
Share on other sites

Tak zgodzę się z tobą z tym Radeonem,ale ASUS ENGTX285/2DI/1GD3 jeszcze lepiej się kreci niż ten Radeon oraz Asus ma (FX nie wiem czy dobrze napisałem) który nie występuje w radkach ,a gry to wykorzystują tak jak DX11 tutaj jest 50/50 z tymi dwiema kartami już nie chodzi o prądożerność .

Link to post
Share on other sites

Pokaż mi nowego GTX :cenzura:

Wychodzi 500 z przesyłką z Francji, na pclolu kiedyś ostatnio 285 był koło 400zł z GW, i jeszcze można by się zapewne potargować.

 

Asus ma (FX nie wiem czy dobrze napisałem) który nie występuje w radkach ,a gry to wykorzystują tak jak DX11 tutaj jest 50/50

Chyba chodziło o Physx :)
Link to post
Share on other sites

GTX będzie szybki ale Radeon HD5850 jest nie dość że szybszy to jeszcze bardziej energooszczędny. Do tego mniej się grzeje, może ciszej pracować (chociaż to zależy od układu chłodzenia) oraz obsługuje wszystkie nowe standardy.

 

Nie wiem jak z OC ale prawdopodobnie GTX285 niewiele w tej kwestii zostało. Co do Radeona to mój egzemplarz poszedł z 725MHz do 975MHz (a niewykluczone że jeszcze wyżej da radę). Tak wykręcony Radeon zostawia w tyle Ge Forcea.

 

Zdecydowanie Radeon. Jak ostro podkręcisz to na znacznie więcej niż rok Ci starczy. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...