Skocz do zawartości

Zestaw do oceny(7500zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Liber25,

Recommended Posts

Siema w najbliższym czasie tj. po 20 września kupuję komputer. Budżet max 7500 zł wraz z monitorem. Planuję grę w 2k na ultra bez cięcia. Cenię sobie również kulturę pracy oraz wygląd PC. Oto zestaw który planuję złożyć:

Procesor: 

Intel Core i7 8700

Płyta główna:

 MSI Z370 SLI Plus

Chłodzenie:

Fortis 3 HE1425

RAM:

GoodRam 16GB 3000MHz CL16 Iridium X

Obudowa:

Silentum PC Armis AR7 TG-RGB

Dysk:(hdd posiadam)

GoodRam Iridium PRO 240GB 

Zasilacz:

SilentumPC Supremo FM2 650W

Karta graficzna:

GTX 1080 ti jakaś używka do 2600 (celuję w aorus extreme edition lub asus rog strix)

Monitor:

Lenovo L27Q-10

 

Wszystkie podzespoły oprócz monitora i karty kupowane będą w sklepie esc.pl 

 

Jeśli macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham i zobaczę grunt to żeby zostać przy 7,5k.

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

 

 

GoodRam 16GB 3000MHz CL16 Iridium X

Taniej masz szybszy RAM w dwóch kościach 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper

 

 

 

SilentumPC Supremo FM2 650W

Za 350zł to bym go nawet kijem nie tknął, jak za 360zł w proline bywa Seasonic Prime Ultra Gold 550W, jakościowo te jednostki dzieli przepaść, tak samo z gwarancją gdzie na Seasonica masz aż 12 lat.

Zamiast tego FM2 bierz FOCUS Plus 550W Gold cichszy, stabilniejszy, półpasywny tryb pracy wentylatora i 10 at gwarancji.

 

 

 

ilentum PC Armis AR7 TG-RGB

Zerknij jeszcze na Fractal Meshify C TG. 

Link to post
Share on other sites

Dobra bez kontrolera obrotów przeżyję skoro da radę to leci fractal i wszystko chyba zamknięte. Dzięki za pomoc.

Panowie jest problem porcek z płytą na esc poleciał o 150 zł do góry i teraz mam pytanie co sądzicie o i5 8600k w tym zestawie razem z jakims aio za cenę mniej więcej 400zł ten procek długo jeszcze da radę. Niby 150 zł ale dla mnie robi to różnicę.

Link to post
Share on other sites

Ceny Intela idą w górę, że głowa boli. Schodzenie do 6 gołych jajek przy 1080 Ti i z zamysłem AIO za 400 zł i następnie wypominanie oszczędności 150 zł, to chyba kręta droga do optymalnego zestawu. Daj 8 GB DDR4 na start, weź 8700K pod OC na tej MSI Z370 SLI PLUS i daj do tego jakieś chłodzenie typu Macho HR-02 revB czy SPC Grandis

Link to post
Share on other sites

Równoważnie zasliacz wezmę 650w bo ten 8700k będzie targał więcej. Rozumiem że możecie poczuć trochę cringe że składam pc za 7500k i 150 zł robi różnicę ale tyle na niego oszczedzałem praca w wakacje i wiadomo rodzice jeszcze coś rzucą ale nie chcę za bardzo odchodzić id koncepcji 7.5k jakieś 100 zl w prawo czy lewo to przejdzie spokojnie. Co do płyty poradzi sobie z tym i7? Ponoć ma nawet delikatnie lepszą sekcję niż polecany pod oc msi z370 tomahawk

 

Myślę że pojdę w te 150zl + i kupię dark rock pro 4 chyba powinien dac radę z tym i7 przy 4,7 turbo

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Porcesor:

I7 8700k

 

MOBO:

MSI Z370 SLI PLUS

 

RAM:

Goodram x 16gb 3200mhz

 

Cooler:

Dark Rock Pro 4

 

SSD:

Goodram irdm pro 240 gb

 

Zasilacz:

Seasonic focus 650w

 

Obudowa

Fractal Design Meshify C tg

 

No i karta

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

Tak, to jest ten sam kod. Nie mam czasu żeby dokończyć tamten temat z polecanymi. W tygodniu może uzupełnię o resztę ale z drugiej strony to za 2 tyg będzie aktualizacja zestawów choć raczej wiele się nie zmieni. 

 

Dzięki wielkie zamawiam już dziś na esc.pl bo jest tragedia i7 8700k na komputronik kosztuje 2300 zł a prawdopodobnie jutro znów ceny polecą w górę. Chyba ostatecznie Dziękuję za pomoc i zamykam temat. :) miłej niedzieli 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...