Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chce zwiększyć wydajność swojego pc praktycznie tylko do gier i moje 1sze pytanie :

1) system mam obecnie sevena x64 czy nie lepiej zmienic na cos innego? bo srednio na jeza jest szczerze mowiac

2) moj pc athlon x2 250 3.0ghz

3gb ram ddr2 800mhz

zasilacz 450W chieftec

płyta m2n68-am se2 asusa

grafa asus 9600GT

 

I pytanie czy podkrecic czy cos tego typu dodam ze przy 7% oce co mam w profile bios dziala ok pozniej resetuje do poprzednich ;/ czy cos pozatym aby zwiekszyc wydajnosc z gory dzieki za inicjatywe :>

Link to post
Share on other sites

Dokup 1GB RAM powinno lekko poprawić komfort korzystania z 64-bitowego systemu, a co do "7" to jest aktualnie najlepszym systemem i jeżeli ci on nie pasuje to pozostaje ci modyfikować linuxa pod własne potrzeby:P

Wymień grafikę na coś pokroju 8800/9800/Radeon HD 4850

Jakie masz chłodzenie na procku? Ustaw szynę FSB tak aby po wymnożeniu przez mnożnik było coś w okolicach 3,5GHz(trzymaj się dolnej granicy). Monitoruj temperatury.

Link to post
Share on other sites

win 7 ultimate 64

Legalny? Ile dałeś?

 

Tu wąskim gardłem jest wszystko... zacznij od zmiany płyty potem dorzuć pamiątki bo 3gb w ddr2 przy win7 64 to masochizm.. A jeśli ocanie proca nie pomoże to musisz zastanowić się nad nowym prockiem bo ten to najwyżej do rozwiązan HTPC oraz do biura...

Link to post
Share on other sites

Można było by też zmienić kartę coś pokroju HD5770/GTS 450. Podkręcić procesor i dokupić kolejne 2GB ram'u, na pewno być odczuł różnicę :(. Jeszcze lepiej było by jeśli wszystko na raz byś zmienił wtedy byś na 100 % odczuł byś różnicę w grach i w codziennym użytku :).

Link to post
Share on other sites

@up: Czy słyszałeś o czymś takim jak dual channel?z tego co zrozumiałem autor posiada 3 pamięci 1GB i w kwestii wydajności dołożenie pamięci 2GB nic nie pomoże... Wymiana wszystkiego jest najlepszym rozwiązaniem ale podejżewam że nie znamy budżetu autora...

Link to post
Share on other sites

Tak (i Ty mówisz że ja się nie znam) nie odczujesz różnicy pomiędzy DDR2, a DDR3, różnica w tym będzie nie odczuwalna, a jak ją odczujesz (w co wątpię) to będzie znikoma różnica. Miałem DDR2 2*2GB 800MHz dual teraz mam DDR3 2*2GB 1333MHz dual nie da się odczuć tej różnicy!! Ja przynajmniej nie jej nie odczuwam. Jak składa się komputer od podstaw to wtedy bierze się pamięci DDR3, jak autor ma DDR2 to niech przy nich dostanie!!

Link to post
Share on other sites

Ja nie używam pc do gier ( tylko gram od czasu do czasu w fife) miałem 6000+ 3,1GHz @ 3,7GHz i 2*2GB ddr3 goodramy i robiłęm intra w sony vegas i czasami camtasia studio i wszystko chodziło płynnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...