Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie Intel Core i5-2500K? Czy zostawić może BOX?


Recommended Posts

Witam. W piątek odbieram zamówione komponenty do kompa w proline'ie. Wszystko już mam oprócz właśnie chłodzenia. Zastanawiam się czy w nie inwestować. Jeszcze nie wiem czy będę podkręcał, ale podobno nie podkręcić Sandy Bridga, to grzech :rotfl: - jak złożę będę się zastanawiał.

 

Moja konfiguracja sprzętowa.

 

Asrock P67 Extreme4 B3 P67 4DDR3-1333 6SATA3 4SATA2 ATX s.1155

GoodRam 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel CL9 Play

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 [x2]

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache s. 1155 Box

MSI GF GTX570 1280MB DDR5 320bit PCI-e Twin Frozr II OC

SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black GD-800W

LiteOn DVDRW+- iHAS624 Label Tag LS SATA Black

ASUS Xonar D1 PCI 7.1 Audio Card

Arctic MX-3 4g

Tagan SuperRock TG500-U33II

 

Dla mnie najważniejsza jest kultura pracy coolera oraz nie ukrywam, że chciałbym jak najmniej wydać (max 180zł).

Kolejny warunek, to ma być dostępny na stanie w prolinie w Katowicach, ponieważ w piątek odbieram i już nie ma czasu gdzie indziej zamawiać.

LINK

 

Co radzicie? Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Właśnie nad nim jedynie się zastanawiam, dlatego podałem też taki max. Ale czy opłaca się tego mugena? Czy jest cichy? I czy boxowe się na pewno nie sprawdzi, tak?

Dość znacznie już z kwotą przeszarżowałem, więc stąd moje pytanie :rotfl:

 

Czy jest coś równie dobrego, a tańszego? :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie nad nim jedynie się zastanawiam, dlatego podałem też taki max. Ale czy opłaca się tego mugena? Czy jest cichy? I czy boxowe się na pewno nie sprawdzi, tak?

Ja właśnie zamówiłem mugena, na boxowym chłodzeniu miałem max temp 74oC, a to przy stosunkowo niskich temp otoczenia, nie wiem co by było przy 40 stopniach latem :) . Generalnie nie widzę możliwości podkręcania procka na boxie, temperatury robiłyby się niezbyt bezpieczne.

Mugen będzie tak głośny jak zamontowane na nim chłodzenie :rotfl: . Fabrycznie dają chyba dosyć głośne Slip Stream max 27dB, ale zawsze można je wymienić na coś cichszego.

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić poniższe coolery, nie twierdzę że wspominany Mugen II jest dużo gorszy chociaż do Prolimatecha to jeszcze mu brakuje ale są dwie kwestie. Po pierwsze montaż Scythe jest dość upierdliwy a po drugie w stosunku do Prolimatecha to jednak kawał kloca.

 

Tak wygląda stelaż pod Prolimatecha :

 

http://img198.imageshack.us/img198/9167/mocowanie.jpg

 

teraz już wystarczy obsadzić cooler na procku i przykręcić poprzeczkę dwiema śrubkami :rotfl: ...bywa że w tygodniu przekładam i dziesięć cepów na potrzeby OC i jedno muszę przyznać, zero problemów z montażem. Wątpię żeby takie numery były możliwe z produktem Scythe, a jeżeli już to na pewno się to odbije czkawką.

 

Moja propozycja...

 

http://www.cooling.pl/prolimatech-megah ... 103_78_211

 

http://www.cooling.pl/prolimatech-super ... 103_78_211

 

Mam i jeden i drugi, jestem zadowolony i nie zamierzam zmienić, dodam tylko że w ramach eksperymentu kupiłem Thermalright HR-02 który to nawet po lappingu nie dorównuje wspomnianym wcześniej coolerom. Ostatnia rzecz to estetyka, tu sprawa też jest oczywista bo Mugen II to zwykły kloc bez wyrazu.

 

Link to post
Share on other sites

Kup sobie Mugena tutaj http://www.vobis.pl/oferta/komputery/po ... gen_2.aspx

Z przesylka do domu zaplacisz 167zł , chyba ze pojdziesz sobie odebrac do sklepu to bedziesz go mial za 157 :rotfl: ja tak zrobilem i jestem mega zadowolony z Mugena , Temperatury spadly mi ponad 20 stopni w stresie , na boxie mialem w stresie 57 stopni , na mugenie w stresie mialem najwiecej 35 stopni , taktowanie 2 x 3.8 GHz , kto nie wierzy to moge przeslac zdjecie :) to wszystko po godzinnym testowaniu , oczywiscie na pascie STG2 :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...