Skocz do zawartości

Płyty główne zgodne z podstawką AM3+


Recommended Posts

Witam!

Czym sie chłopacy sugerować przy kupnie płyty głownej na AM3+? Cena do około 400zł. Chce aby była nowoczesna z zachowaniem dość najnowszych standardow SATA III USB 3.0 DDR3 itp, mile widziana wbudowana karta graficzna i oczywiście karta dźwiekowa chociaż 5.1. Na jakie parametry trzeba zwracać uwagę, na chipset?, szyne fsb? W specyfikacji takich płyt jest mnóstwo informacji i ktorych nic nie wiem może mnie ktoś oświecić?

Link to post
Share on other sites

Gigabyte schodzi na psy zero aktualizacji biosów do obsługi buldozerów

sprzedają ten ich syf

tzn. ta sama płyta w niby nowszej rewizji

inny kolor gniazda wielka mi zmiana

ta ich firma jest tak biedna że nie stać ich na to żeby użytkownicy korzystali z buldków na ciut starszych płytach

żal

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Ta płyta co podałeś nie jest na 990FX wbrew temu co podaje morele , tylko na 990X. Różnica zasadnicza !

2. Gigabyte kombinuje z sekcjami zasilania. Akurat ten model mocną sekcją pochwalić się nie może.

3, Kiepskie wsparcie.... schodzą na psy.

 

 

Osobiście nie widzę sensu w inwestowanie w płytę na chipsecie 990X bo :

 

a) albo nastawiamy się na SLI / Crossfire i inwestujemy w 990FX ( czyli 2x16 )

b) albo nie planujemy zakupu drugiej karty graficznej i bierzemy 970.

 

Tak więc od siebie mogę Ci polecić za ok 400 zł model ASUS M5A97 EVO ( na 970 ) lub wersję PRO ( mniej gniazd z tyłu i tańsza ).

 

Dostaniesz cyfrową sekcję zasilania ( 6+2 ), porządne wsparcie, porządne rozplanowanie gniazd i fajny BIOS EFI. To na prawdę solidna podstawa do budowy kompa.

( nie bierz tylko wersji M5A97 bez dopisku EVO czy PRO bo ta ma słabą sekcję zasilania o jest bardzo okrojona )

Edytowane przez Pielgrzym_lbn
Link to post
Share on other sites

PRO to już jest segment tych "drogich" płyt - oczywiście zapewne lepszych.

Co do EVO to nie mogę nigdzie znaleźć.

Cenowo między PRO a bez PRO czy tam z EVO różnica 50 zł przy prawie 500 zł to prawie żadna różnica :] no i to nie jest "ok 400 zł" a bardziej "ok 500 zł".

 

Faktycznie EFI ładne itd tylko PO CO? Powiedzcie mi szczerze PO CO takie cuda robią w biosach?

Bios to podstawa - ma być prosty i przejrzysty a każde upiększanie W NICZYM NIE POMAGA.

Jak ktoś jest laikiem w "podkręcaniu" ani nie zna się na ustawieniach TO I TAK NICZEGO NIE ZDZIAŁA czy z EFI czy bez...

 

Ciekawe czy płyta byłaby tańsza bez tego wodotrysku. Jak dla mnie, tzn kogoś kto "przeleciał" od Spectruma przez Atari i Amigę aż do PC to całe EFI to kompletna bzdura. Biosa z obsługą myszki widziałem już w 2002 roku w jakimś chyba Abicie.

 

Tak nieco z innej beczki jeszcze wyrzucę z siebie ŻALE o te ceny płyt... czy to norma że od początku tego roku, czyli w ciągu zaledwie 5 dni, ceny płyt poleciały w górę średnio o 20-30 zł? To jakaś norma po-świąteczna? Przecież teraz mają być wyprzedaże i wietrzenie magazynów... Póki co przewiduję wietrzenie portfela %-)

Link to post
Share on other sites

M5A97 PRO nie kosztuje 500 zł. No chyba, że sprawdzasz w KOMPUTRONIKU :D

 

Morele : 425 zł

Net-S : 385

techplanet : 392

 

 

Ps. UEFI Bios po prostu ładnie wygląda i większośź rzeczy idzie ustawić z autmatu ( ot takie uproszczenie dla laików ) Wiadomo, że akurat tym czynnikiem nie należy się kierować.

Sam przeszedłem przez Commodore, Amigę itp... ale musze powiedzieć, że jestem zwolennikiem "polepszania wyglądu".

Link to post
Share on other sites

Hahaha wyszedłem na lenia patrząc tylko do 2 sklepów na necie :D

Dzięki Pielgrzym - chyba zostanę klientem sklepiku Net-S :D

Na miejscu (miasto) mam sklep Apollo - tam ta płytka jest za "jedyne" 478 zł %-) %-) %-)

 

UEFI - o gustach się nie dyskutuje :) w/g mnie to bajer a auto można przecież wszędzie ustawić. Jak dostanę płytę z tymi cudeńkami to oczywiście nie będę aż tak strasznie narzekał :P

 

Wracając do tematu pierwszego postu... coś na tej liście się pozmieniało czy to nadal są "ideały" warte świeczki?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie EFI ładne itd tylko PO CO? Powiedzcie mi szczerze PO CO takie cuda robią w biosach?

Ciekawe czy płyta byłaby tańsza bez tego wodotrysku. Jak dla mnie, tzn kogoś kto "przeleciał" od Spectruma przez Atari i Amigę aż do PC to całe EFI to kompletna bzdura. Biosa z obsługą myszki widziałem już w 2002 roku w jakimś chyba Abicie.

 

Ps. UEFI Bios po prostu ładnie wygląda i większośź rzeczy idzie ustawić z autmatu ( ot takie uproszczenie dla laików ) Wiadomo, że akurat tym czynnikiem nie należy się kierować.

 

Nie ma cie pojęcia co to jest UEFI i po co powstało, nie jest to żadna nakładka graficzna/wodotrysk z obsługą myszy na BIOS. Poczytajcie trochę a potem wyciągajcie wnioski. Edytowane przez golojg
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie a ja mam takie pytanie. Czy w ogóle jest sens kupowania zestawów płyta główna + procesor + kości pamięci, czy lepiej samemu sobie wszystko dobrze skalkulować? Mam na myśli tutaj owe zestawy na alledrogo. A jako że nie dysponuje ogromnym budżetem więc raczej na początek jakaś płyta ze zintegrowaną grafiką, a w przyszłości coś by się tam dokupiło ciekawszego. W ogóle co byście mi polecili z podstawką na AM3+ ewentualnie AM3 i ze zintegrowaną grafiką, a procesor to ewentualnie myślałem nad jakimś phenomem albo athlonem. Pomożecie ? :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma cie pojęcia co to jest UEFI i po co powstało, nie jest to żadna nakładka graficzna/wodotrysk z obsługą myszy na BIOS. Poczytajcie trochę a potem wyciągajcie wnioski.

 

 

Pomiń może na chwilę te wszystkie nowości i artykuły w necie i spójrz na to okiem użytkownika. Wiadomo, że UEFI to zupełnie nowy twór. Napisany od podstaw. Wprowadza wiele zmian, jest elastyczny i zdejmuje niektóre ograniczenia w stosunku do BIOS'u. Nie zmienia to jednak faktu, że zwykłemu użytkownikowi jeszcze jeszcze mało do szczęścia potrzebny.

Bo np. powłoka Shell przyda się serwisantom....

Obsługa gigantycznych dysków jest jeszcze mało potrzebna....

 

Więc stwierdziłem po prostu fakt, że na chwilę obecną głupotą jest kierowanie się kryterium "czy płyta posiada UEFI czy nie.... "....

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Tak by wychodziło, wyżej też się zapytałem ale gdy przyjrzałem się wszystkiemu to tylko znaczek FX na pudełku dokleili i gniazdko sprayem pojechali. Najnowszy bios będzie taki sam jak dla 870-C45 FX czyli "modowanej" dla buldka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

do crosshair V formula najlepiej jaki zasilacz?(msi 560ti oc sli,fx8,2xssd, dvd,chl.CPU wodne corsair H100,3 wiatraki,duza obudowa)

nie wiem jakies dziwne lacze ma ta plyta :x 24+8+4 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/AMD_990FX_-_chipset_i_testy_plyt_Asus_Crosshair_V_Formula%2C_Asus_Sabertooth_990FX%2C_Gigabyte_990FXA-UD7%2C_MSI_990FXA-GD80-3859.html

Edytowane przez fish3rm4n
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, na stronie asusa pojawił się wpis, że moja płyta ( m4a89gtd pro usb3 ) obsługuje procesor FX-8120(FD8120FRW8KGU),3.1GHz,8C,125W,rev.B2G,AM3+. Przeczytałem już setki tematów i dowiedziałem się, że asus nie zamierza wydawać BIOSu do rev. B2G ( to jest ta która trafiła do masowej produkcji, tak? ), jednak od BIOSu 3027 jest ona wspierana ( przynajmniej tak z tego wynika ). Już się w tym wszystkim pogubiłem ;). Może mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi i czy ten FX będzie śmigał na mojej MOBO, czy nie?

Link to post
Share on other sites

Jest na stronie - wydrukuj, idź z tym do sklepu, przedstaw sprawę i ugadaj, że jak nie odpali mimo tego na stronie producenta, to możesz zwrócić... albo kup po prostu przez internet, masz 10 dni na zwrot :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...