Skocz do zawartości

Karta sieciowa - bezprzewodowa na USB do 100zł


Recommended Posts

Tak jak w temacie szukam karty sieciowej na usb - w nowym mieszkaniu nie będę miał możliwości podłączyć się przez kabel (mam nadzieje, że to nie wpłynie na jakoś rozgrywki...) miejsca w mobo nie mam za wiele więc szukam czegoś na USB (slot PCI-E, ale mało miejsca ect, mogłaby mieć dużą temp.) Chciałbym nie przekraczać 100 zł, niestety nie przygotowałem się nie znam modelu rutera.

Podsumowując polecicie coś dobrego?


Cant Edit - jest wolny slot PCI-e 3.0 x16 (ostatni nr 4) - mobo AsRock B150m Pro4 ale tak jak mówiłem może się robić trochę gorąco i nie wiem czy to nie wpłynie na zasięg i jakość wi-fi. na poprzednim slocie jest karta dźwiękowa a dwa pierwsze sloty zajmuje palit  jetstream 1060 6gb. PC będzie do 6metrów od rutera.
Jest w stanie ktoś doradzić?

Link to post
Share on other sites

To, że miejsca jest niezbyt dużo nie jest istotną przeszkodą w montażu karty wewnętrznej. Ważną informacją przy wyborze konkretnego modelu może być to, czy twój router obsługuje pasmo 5GHz. Jeśli nie, to dobrą propozycją pod USB może być Netis WF2122. Z kart PCI-E (z obsługą pasma 5GHz) może być D-Link DWA-582, z tym że to model za troche ponad 100zł.

Link to post
Share on other sites

Dokładny model będę miał podany w piątek, ruter tp-linka (jakiś czarny :D ), nie są to raczej jakieś stare - ale czy to w ogóle jakieś kryterium czy taki router będzie posiadać 5 GHz -nie wiem
po przejrzeniu poprzednich tematów też doszedłem do tego D-linka DWA-582, 110 zł to raczej jeszcze nie byłby problem i raczej postawie na niego, choć poczekam jeszcze aż otrzymam dokładny model routera


Mam modele... 6 m od biurka - model TL-WA801ND, 4 do 5 m dalej jest Arris TG2492S

Link to post
Share on other sites

Główny router obsługuje pasmo 5GHz, więc jest szansa wykorzystać potencjał takiego pasma kupując kartę WiFi dual band. Z modeli zewnętrznych na USB dobrą propozycją może być EdiMax EW-7811UAC. Na plus wsparcie producenta, najnowsze sterowniki sprzed kilku dni. W idealnych warunkach jeśli chodzi o zasięg WiFi karta ma możliwości przepuścić transfery na poziomie do 300Mbit w praktyce. Do przetestowania już w rzeczywistych warunkach czy lepsze osiągi będziesz miał z głównego routera, czy z TP-Linka replikującego router Arris.

Link to post
Share on other sites

Używając mojego Honor;a 8 jako karty sieciowej przy połączeniu z dalszym ruterem jest bardzo słaby zasięg - speedtestnet 1mb/s upload i 1mb/s download, z tym bliższym sporo więcej d: 32 mb/s u 16,5 mb/s(o ile nikt nic nie robi)
Jednak pozostaje opcja wyłącznie USB - nie ma pci-e wolnego :/

 

Czyli do 120zł EdiMax EW-7811UAC byłby najlepszą opcją?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...