Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zródło Yamaha R N602 .Muzyka blues ,rock ,metal .Modele jakie wydają się być ciekawe to :

 

- Audio technica msr7  

 

- Akg k550 mk3

 

- Beyerdynamic dt 990

 

- Sennheiser hd  599

 

Brałem też pod uwagę Sennheiser hd 600 ale amplituner raczej mi ich nie uciągnie na odpowiednim poziomie.

 

Co byście polecili ?Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Polecalibyśmy udać się do sklepu ze słuchawkami i samemu wybrać co ci się najbardziej spodoba. A HD600 twój amplituner spokojnie napędzi. A jeśli ma jakieś minimalne szumy tła na wyjściu słuchawkowym to mające 300 Ohm HD600 będą  lepiej współpracować z takim sprzętem niż 50 Ohmowe i dużo czulsze HD599. Możesz ewentualnie pomyśleć nad uzupełnieniem zestawu o dobry DAC choćby SMSL Sanskrit 6

Link to post
Share on other sites

Instrukcja podaje 410mV przy 470 Ohm czyli inaczej mówiąc 0,41 V przy 470 Ohm. Można z grubsza szacunkowo założyć że przy 300 Ohm wyciągnie jakieś 0,5V.  HD600 przy 300 Ohm  potrzebują 0,23V żeby osiągnąć 90dB także nie powinno być żadnych problemów.

Tu masz pierwszy z brzegu wykres głośności:

dB-noise-level-chart-800x400.png

Link to post
Share on other sites

A wada w K550 jest taka że ma ogromne, ponad wymiarowe pady z małym otworem na ucho. Pady są większe niż w innych słuchawkach a mi małżowina dotykała boków nausznika (ja miałem model MK I czyli bez bassportów i odpinanego kabla) Na szczęście są już na rynku zamienniki i można kupić np pady Brainwavz XL. Gdy ja je miałem nie było zamienników (nie licząc szrotu od Superluxa) i słuchawki poszły na sprzedaż.Poza tym od AKG dużo ciekawsze są modele otwarte. Porównując z pamięci bo nie miałem ich w tym samym czasie to K550 zrobiły na mnie dobre wrażenie ale bez efektu wow, natomiast K701 urzekły mnie wokalem i przestrzenią. 

 

Mała dobra rada którą radzę sobie wziąć do serca: słuchawki z wyższej pułki kupuj albo po odsłuchu albo ze sklepu który nie robi problemów ze zwrotem towaru (np sklepy online maja obowiązek przyjąć towar do 30 dni). A powód jest prosty każdy inaczej odbiera dźwięk i coś co dla jednego będzie nadzwyczajne dla drugiego będzie nie do zniesienia.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Przyzwoite ale nie zyskały zbyt dużego uznania, ze względu na słaby stosunek możliwości do ceny. 

Tu masz różne zestawienia dobrych słuchawek:

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-słuchawki-nauszne/

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/97mi5s/zguides_headphones/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...