Skocz do zawartości

Komputer + monitor max 2500


Recommended Posts

Witam

Potrzebuję Waszej porady w złożeniu zestawu komputer + monitor. Oto kilka wytycznych na początek.

 

  • Zastosowanie: komputer dla gracza ale raczej "casualowego", przesiadającego się z bardzo starego sprzętu więc nie musi być mocno wyżyłowany.
  • Maksymalna kwota: 2500 za wszystko (możliwe symboliczne nagięcie budżetu np. +100PLN)
  • Podkręanie: nie
  • Dodatkowe wymagania: sprzęt musi być nowy i zamówiony całościowo w jednym sklepie bo zakup będzie na raty. Dodatkowo byłoby fajnie żeby zestaw był na tyle rozwojowy żeby np. za 2 lata można tylko wymienić grafikę dołożyć RAM i był jeszcze w miarę dobry na bieżące czasy.

Zrobiłem oczywiście mały "research" żeby nie przychodzić z niczym i złożyłem zestaw ale przeskoczyłem niestety budżet o 300PLN. Proszę o jakieś rady co o tym myślicie. Da się to jakoś zbić w dół do 2600 max? Jeśli macie rzeczowe argumenty że w tym budżecie nie da się nic sensownego zrobić i trzeba iść wyżej to też proszę o taką informację.

 

RAZEM: 2804

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites

Procesor który masz w grach z każdym miesiącem ma coraz ciężej. Musisz zwrócić uwagę, że gry używają coraz więcej rdzeni i przy takim dwu rdzeniowym procesorze Twoja karta będzie się nudziła, a z czasem po prostu będzie za słaby. Już lepiej byłoby dołożyć już do i3-8100, gdzie masz mocne cztery rdzenie i cztery wątki, albo wziąć zestaw z amd o praktycznie tej samej wydajności. Powinien Ci posłużyć zdecydowanie dłużej. 

 

 
Całość: 2972zł
 
Tutaj masz zestaw w oparciu o procesor AMD. Procesor posiada 4 rdzenie i 4 wątki więc posłuży zdecydowanie dłużej, a gdyby nawet za 2-3 lata zaczął niedomagać, można bez problemu go zmienić. Nowa seria procesorów ZEN która wyjdzie od AMD również będzie obsługiwana przez te płyty główne więc odpada jej koszt przy zmianie na coś wydajniejszego. Dodatkowo masz 4 banki na pamięci ram więc gdybyś chciał sobie za jakiś czas dołożyć, to będziesz miał miejsce, bo będą 2 sloty jeszcze wolne. Będziesz posiadał zdecydowanie lepsze chłodzenie które jest w zestawie z procesorem co przełoży się na komfort pracy przy komputerze. Zasilacz bequiett! który jest zdecydowanie lepszej jakości od l2vero, a jego moc jest w zupełności wystarczająca nawet gdybyś zmienił kartę pokroju gtx 1060.
Można wskoczyć na intela i3-8100, który jest bardzo podobny wydajnościowo jednak podstawka w teorii już jest martwa i za te 2-3 lata raczej pozostanie Ci kupienie używanego procesora do niej gdybyś chciał jakiejkolwiek zmiany.
 
Tutaj masz benchmarka jakby mniej więcej wyglądał Twój składak:
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Można wskoczyć na intela i3-8100, który jest bardzo podobny wydajnościowo jednak podstawka w teorii już jest martwa i za te 2-3 lata raczej pozostanie Ci kupienie używanego procesora do niej gdybyś chciał jakiejkolwiek zmiany.

 

Przy starcie od i3 8100 cała druga droga przed nami jeżeli chodzi o modernizację po 6 rdzeni, 6 rdzeni i 12 wątków oraz po nowe procesory, które przed nami.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możliwe że podbijam bo faktycznie z tego co piszecie jest to uzasadnione chociaż finalna decyzja nie należy do mnie bo składam to dla brata. Dzięki za sugestię. Jeszcze tak na marginesie mam pytanie o RAM. Podane wyżej kostki mają 3000Mhz a płyta B360 obsługuje max 2666Mhz. Czyli rozumiem że po prostu płyta nie wykorzysta tej szybkości transferu danych jaki oferuje RAM ale można go tam założyć i będzie działał?

P.S. W ogóle to jest dla mnie dziwne że czasem RAM 2666Mhz jest droższy niż 3000Mhz. WTF?

Link to post
Share on other sites

Przy starcie od i3 8100 cała druga droga przed nami jeżeli chodzi o modernizację po 6 rdzeni, 6 rdzeni i 12 wątków oraz po nowe procesory, które przed nami.  

Faktycznie, przypomniałem sobie, że aktualnie te nowe procesory też będą kompatybilne z tymi płytami. Akurat pamięci które dałem były skierowane na platformę z procesorem ryzen. Lubią  gdy są ono wysoko taktowane ;-)

Edytowane przez Gomiv
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Sorry jeśli stawiam naiwne pytania ale po prostu nie rozumiałem zasadności kupowania RAM o taktowaniu wyższym niż obsługuje płyta główna. W technicznych niuansach jestem laikiem i wydawało mi się to niezrozumiałe. Nie chodzi o to że skąpię 10zł tylko nie wiem jak to wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...