Skocz do zawartości

Czy komputer jest tyle wart?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dawid13,

Recommended Posts

W kraju w którym aktualnie przebywam znalazłem następujący zestaw komputerowy, proszę o opinię, czy wart jest swojej ceny.

 

Płyta główna: msi 970gaming am3+

Cpu: amd fx8350 am3+

Psu: corsair rm850 pluss gold

Chłodzenie: corsair hydro h100i

Gpu: asus r9 280x 3gb matrix platinum

Ram: Kingston hyperx fury 16gb 1866mhz ddr3

Obudowa: cooler master haf xm midi tower

Dysk: 120gb ocz vertex3 ssd. 2tb seagate barracuda.

Napęd:Lite-on blueray

Windows 10

Cena: 1800 zł (może wynegocjuję mniejszą kwotę)

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Polecicie coś wydajniejszego? Może być z używanych części.

 

Zastosowanie komputera : gry, biuro, prawdopodobnie coś związanego z programowaniem sztucznej inteligencji, ale dopiero na magisterce mam taki przedmiot.

Maksymalna kwota :2000zł, nie chcę przekraczać tego budżetu (mocno)

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Mogę polować na okazję, czasu mam na to sporo.

Których części potrzebuję : wszystkich.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : fhd, jeszcze nie wybrany, ale na pewno na matrycy ips.

Specjalne wymagania : nie musi być w ładnej obudowie

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak, ewentualnie dysk ssd SanDisk 240gb z laptopa, jest on na kościach o słabej opinii.

Własna propozycja zestawu : brak

Inne : raczej mało będę grał online, raczej single. Myślę też nad używanym laptopem do 2500, czy będzie to lepsza inwestycja? Tak będę musiał zostawić aktualnego laptopa albo wymienić go na jakiegoś lekkiego i mało wydajnego chńczyka (średnio przez dwa dni na dwa tygodnie potrzebuje sprzętu w innym miejscu). Wolę wstępnie dysk SSD, aby potem dokupić HDD. Być może zainwestuje w jakieś SSD z Chin w dobrej cenie. Sprzet byłby modernizowany dopiero za kilka lat (po studiach, a jeszcze półtora roku do inżyniera i magisterka.

Edytowane przez dawid13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...