Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witojcie :)

 

W końcu mam dodatkowy budżet, i chce w końcu zainwestować w dobrą, niedrogą kartę dźwiękową. Karta praktycznie tylko do muzyki (jazz, rock, house, lo-fi), bo bardzo mało gram. Głośniki jakie posiadam - Logitech Z523 - nawet na integrze grają całkiem całkiem, ale oczekuję czegoś więcej.

 

Budżet - max 400-450 zł.

Link to post
Share on other sites

czyli nie korzystasz z lepszej jak 16bitowej muzyki, więc po co ci 24bity?, zainstaluj sobie jakiegoś dfx i dopasuj sie do tego co masz, sprzet ci lepszej muzyki nie da, reszta to software, a przede wszystkim poprawianie dynamiki sygnału

Link to post
Share on other sites

To zabiliście mi teraz ćwieka. Zawsze chciałem wymienić na Xonara, a teraz takie coś :lol: Chociaż byłem wczoraj u znajomego, który ma xonara i jakieś totalne szajsowate głośniki (creative t3100) i nawet to brzmiało lepiej niż u mnie integra + logitech z523.

 

Tak jak w pierwszym poście napisałem - zależy mi prawie i wyłącznie na muzyce. I to nie słuchanej na max mocy ile fabryka dała. Wole cichsze brzmienia ;)

 

A pytam dlatego, bo albo kupię ssd 60 GB i Xonara (i trochę innego stuffu), albo ssd 90 GB.

Link to post
Share on other sites

Wymien najpierw te glosniki to pogadamy. Urzadzanie cyrkow i sluchanie flac z takiego sprzetu na wstepie jest nieporozumieniem.

Na zestawie Creative EP380 nie widac bylo roznicy miedzy mp3 320 a flac. Po przesiadce na Microlab SOLO 3C - widac calkowita odmiane.

Link to post
Share on other sites

Nie każdemu EMU może się spodobać, gra analitycznie , do tych głośników więcej niż Xonara DX/D1 nie kupował, po sobie odczuwam. Na moich pierdziawkach x-530 była duza poprawa. . To dobre źródło dźwięku nic lepszego do 250zł nie znajdziesz a powinno tobie starczyć :P jestem tego pewien

Link to post
Share on other sites

D1(PCI) a DX(PCI-E) :P jak widzisz to jest samo w zależności od złącza

 

Dodatkowo D1 nie nagrzewa się tak, co może się przyczynić do żywotności karty i w sumie odrobinkę ciszej gra, jakieś 5%

 

Na tych kartach opmpa nie wymienisz. Najszybciej to Audiotrak Prodigy HD2 , 7.1 HIFI, Xonar ST, M-Audiophile 2496 .Wymień głośniki w przyszłości wtedy pomyślisz o nowej karcie ta ci wystarczy , będziesz zadowolony, no chyba ze chcesz jednak coś lepszego z wyżej podanych.Na przednie panele bym uważam ze względu degradujące właściwości dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...