Skocz do zawartości

Witam. AMD Radeon HD6950


Recommended Posts

Mógłby ktoś zrobić listę tych kart graficznych od danych firm, które dają się modować?

np.:

Modującę się:

6950 msi twin frozr II

6950 vertex

Nie modującę się:

6950 asus dc II

6950 gigabyte

 

ps: zrobiłem to losowo gdyż nie wiem, które się modują a które nie.

chcę zakupić właśnie tą kartę i ją zmodować do 6950. Ewentualnie możecie mi polecić

najtańszy model, który da się zmodować. Jeszcze jedno czy jest różnica między 1 gb a 2 gb? i czy 1 gb da się modować? jak tak to tą kartę z 1 gb też możecie uwzględnić. z góry wielkie dzięki

ps 2:zasilacza nie mam ale kupię 700W od Ocz więc proszę mnie nie pytać

reszta confingu i5 2500k, msi c-45 4 gb 1600 mhz.

 

EDIT: Czym się rózni karta graficzna, referent a nie referent

Link to post
Share on other sites

@up

No powiedzmy.. Niereferencyjne karty mają autorskie chłodzenie. Np:

Karta referencyjna: http://sklep.sferis.pl/produkt/30508-hi ... -4200.html

Oraz niereferencyjna: http://sklep.sferis.pl/produkt/29645-gi ... clock.html

 

Niestety nie wiem, które są "modowalne".

Co do różnicy 1gb/2gb to zależy od rozdzielczości, aczkolwiek w b.wymagających od karty grach na ultra i wodotryskach nawet 1gb może się krztusić. Ogólnie ja bym brał 2gibową wersję, bo ten 1gb to lekki kastrat, aczkolwiek wersje 1gb (wybrane) też da się modować. :cenzura:

Link to post
Share on other sites

nie ma żadnej żadnej reguły, ludzie moduja wersje 1gb bez dual biosu, a inni nie moga odblowkować shaderów w wersjach z dual biosem (np. twin frozr III). Poza tym nie napinal bym się tak na te modowanie bo to tylko od 3-5% różnicy przy takich samych zegarach. Taką różnicę można np. zrównoważyć bez problemu wyższym oc na chłodniejszej, niemodowalnej wersji niereferencyjnej (np. poprzez zwiększenie napięcia na rdzeniu). Oczywiście najfajniej jak to będzie niereferent z udanym modowaniem i możliwością zmiany napięcia ale to loteria jest przy zakupie. Ten jest najfajniejszy ale mi się nie zmodował:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 20044.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem referenta dość wcześnie od HIS. Na stronie www.techpowerup.com znajdź artykuł dotyczący modowania 6950 tam masz statystyki najleprzy stosunek modowania i poprawnego potem działania miał właśnie his z tego co pamiętam 50/50 się poprawnie zmodowało.... później jakieś 2 też sie zmodowały ale juz były problemy przy renderowaniu tzn. artefakty wywaliły. Mam zmodowanego od ponad 2 miechów HIS i śmiga elegancko. Uważaj przy zakupie dzisiaj podobno już nie modują się ! Musisz gdzieś kupić gdzie od premiery leży na sklepie. Ponadto sapphire ponad 150 sztuk się poprawnie zmodowało ale też koło 20 niestety albo się nie dało albo były problemy.

Ja wgrałem pełny BIOS od 6970 i śmiga wydajność ta sama co przypadku 6970.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...