Skocz do zawartości

Jaką pastę termoprzewodzącą do Intel Core i5-2500K?


Recommended Posts

Jak w temacie. Czy może dodają do pudełka taką pastę i ona w zupełności wystarczy? Jak myślicie? Jeżeli dodają i różnica w uzyskanych stopniach C jest znikoma, to nie zamierzam inwestować, bo i tak przeszarżowałem troszku z budżetem na nowego kompa.

 

2) Jaka metoda nakładania najlepsza? (dla początkującego składacza) Kropelka na środek procka chyba nie?

 

Dzięki. Pozdrawiam.

 

PS. Chłodzenie boxowe.

Link to post
Share on other sites

Kropelkę na środek i rozsmarować równomiernie po całej powierzchni procesora. Możesz użyć do tego celu woreczka foliowego naciągniętego na palec albo karty telefonicznej. Nigdy nie nakładaj pasty na radiator. Zbyt duża ilość pasty nie poprawi a wręcz pogorszy odprowadzanie ciepła, ponieważ paradoksalnie będzie działać jako izolator.

Skoro chłodzenie BOX to wg mnie lepiej zainwestować w jakąś dobrą, sprawdzoną pastę żeby maksymalnie obniżyć temperatury.

Proponuję taką:

http://www.ceneo.pl/4378886

Link to post
Share on other sites

jak kupisz tą pastę przed nałożeniem wsadź do wrzątku na jakiś czas bo inaczej nic z nią nie zrobisz a potem daj kropkę na środek i kartą telefoniczną lub podobną (u mnie z nfz-tu się nadała hehe) rozsmaruj na całym cpu jak najcieniej

woreczka nie polecam do tego jak to robisz pierwszy raz bo ta pasta do najłatwiejszych nie należy ale karta pójdzie raz dwa:):cenzura: pozdro

Link to post
Share on other sites

Dobra przekonaliście mnie :cenzura: już dołożę do tej Arctic Silver 5.

 

Każdą pastę muszę wkładać do wrzątku przed nakładaniem? Przed każdym nakładaniem czy przed pierwszym tylko?

 

A można zostawić samą kropelkę na środku procka i przyłożyć tak na to radiator z coolerem? Ta pasta nie może ściec z krawędzi rozumiem tak? Grozi spaleniem procka, tak?

Link to post
Share on other sites

Noctua NT-H1 > http://www.cooling.pl/noctua-pasta-term ... ategory=44

Zalman ZM-STG2 > http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas ... ategory=44

IC Diamond 7 Carat > http://www.cooling.pl/ic-diamond-7-cara ... ategory=44

 

Jak nie gonisz cepa to STG2, używałem NT-H1 ale droższa i ciut gorsza. Na specjalne okazje IC7, trudno się nakłada ale są patenty. Co do nakładania to widzę że koledzy już napisali.

 

Link to post
Share on other sites

zależy od pasty tego zalmana trzeba przed każdym uzyciem ale jest to pasta lepsza od arctic silver5 do tego tańsza z tego co widzę (nie spotkałem się żeby ktoś o niej pisał że trzeba ja ogrzać przed nałożeniem)

stary ale jary test

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... ona-druga/

ZALMAN STG -2

Wydajność 9/10

Opłacalność 9/10

ARCTIC SILVER 5

Arctic Silver 5 PASTA LEGENDA -Jako legenda zawodzi wydajnością, czas na emeryturę.

Wydajność 6/10

Opłacalność 6/10

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeżeli chodzi o AS5 to najlepsze lata ma już za sobą. Zdecydowanie STG2 i wcale nie trzeba jej podgrzewać chociaż można jak ktoś lubi. Co innego IC7, tu faktycznie bez podgrzewania raczej ciężko ale to i tak połowa sukcesu bo potrzebny jest patent.

 

Link to post
Share on other sites

zależy od pasty tego zalmana trzeba przed każdym uzyciem ale jest to pasta lepsza od arctic silver5 do tego tańsza z tego co widzę (nie spotkałem się żeby ktoś o niej pisał że trzeba ja ogrzać przed nałożeniem)

stary ale jary test

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... ona-druga/

ZALMAN STG -2

Wydajność 9/10

Opłacalność 9/10

ARCTIC SILVER 5

Arctic Silver 5 PASTA LEGENDA -Jako legenda zawodzi wydajnością, czas na emeryturę.

Wydajność 6/10

Opłacalność 6/10

Dzięki. Przeczytałem cały test. Tylko problem jest taki, że nie ma jej w proline'ie. A tam będę cały sprzęt odbierał. Więc muszę się zdecydować na coś co jest dostępne.

 

A ta boxowa pasta będzie bardzo tragicznie się sprawować? A może najpierw pojeździć kilka miesięcy na boxowej a potem w razie czego zmienić?

Link to post
Share on other sites

opinie kolejne

"Bardzo dobra pasta termoprzewodząca. Przekonałem się że jest lepsza od Arctic Silver 5. Temperatura spadła o parę stopni. Jest tylko jeden minus tej pasty, niestety trzeba się namęczyć przy jej rozprowadzaniu. Polecam"

"w porównaniu do wieloletnie sprawdzonej AS-5, spadki temperatur nawet do 4-5 stopni. PhenomII955BE 3,2@3,9GHz(stress było 57'C - jest 53, Idle było 35'C - jest 34). Na grafice spadek temperatury w stresie (Furmark) o ponad 15 stopni (było 87'C jest 72). !!! P O L E C A M !"

może w innym sklepie w Twoim mieście będzie

http://www.proline.pl/?p=AC+MX-3

tą miałem wcześniej

http://www.proline.pl/?p=ZAL+ZM-STG1

banalne nakładanie a nie ma dużej różnicy między nią a stg-2

ta mx-3 ma dobrą przewodność cieplną bierz ją zamiast stg-2

"przewodność cieplną wynoszącą 8,2 W/mK"

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To ja się podłączę żeby nie zakładać nowego tematu.

Zamontowałem Scythe Yasya właśnie na i5-2500K. Użyłem pasty będącej w zestawie sądząc, że za te pieniądze dostaję coś przyzwoitego i efekt jest taki, że temp. w spoczynku oscyluje wokół 39-42'C, a przy OC do 4,5@1,35V robi się już nieciekawe 68-70'C.

Nie wiem teraz czy to wina tej zestawowej pasty, czy może za grubo nałożyłem? Jak cienko ma to być rozsmarowane? Liźnięty po powierzchni cienki film czy nieco grubiej?

Radiator Scythe zamocowałem za pomocą zestawiku Scythe Universal Retention Kit 3. Dokręciłem śruby do oporu, radiator dobrze się trzyma, nie kołysze więc chyba mocowania nie sknociłem, bo myślę że ma po prostu dobrze i solidnie przylegać.

Buda to Thermaltake Soprano + 2x Enermax 120mm z PWM - temp. 38'C.

Macie jeszcze jakieś sugestie co poprawić/sprawdzić?

 

--

Pzdr

diverek

Link to post
Share on other sites

wcześniej uzywalem arctic 5, przez kika lat, skoczyla sie wiec kupilem Dajmond cos tam, hm mam mieszane uczucia, mam wrażenie ze stary actic silver 5 lepiej odprowadzał cieplo.

oczywiście chodzie o bardzo mocny OC bo tak normalnie, powoiedzmy do +30% OC to bez znaczenia ten i ten dobrze sobie radzi. temp nie przekracza krytycznej nawet na pełnym obciążeniu przez kilkadziesiat minut.

Link to post
Share on other sites

Co do rozprowadzania, z tego co czytałem to najlepiej wycisnąć kropelkę na środek i po prostu docisnąć radiator. Wówczas pasta rozsmaruje się równomiernie na całej powierzchni i między procek a radiator nie dostaną się żadne pęcherzyki powietrza.

Nie testowałem, lecz myślę, że sposób jeden z lepszych.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ze tak powiem można, bo wygodne, ale wystarczy zdjąc radiator by sie przekonać o pomylce,

- po pierwsze nałożenie będzie przypadkowe i nie na calej powierzchni,

-dwa nałożenie zbyt dużej ilości spowoduje wypłyniecie, a niektóre pasty niestety przewodzą prąd

-3 zbyt dużo nałożone pasty to zamiast przewodzić zaczyna działać jako izolator

-4 zwłaszcza geste pasty nie wyciśniesz, zrobi sie po środku grupa kupa

-5 za malo pasty to zmniejszona powierzchnia styku i miejsca bez stykowe

 

czyli jednak lepiej miec kontrole nad ilością i powierzchnia oraz obszarem gdzie pasta ma byc.

 

nawet dobry murarz i dobry fliziarz rozsmarowuje zaprawę / klej, a partacze za komuny robili kleksy jak krowy w polu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Arctic MX-3 4g łatwo się nakłada?

 

MX-3 prosto ze sklepu i nałożyła się b. dobrze - super :)

Po pół roku wymiana coolera i... co jest - pasta ciągnie się jak guma!?

Ja bym brał z najlepszych na daną chwilę, np. zalmana.

 

Słuchajcie a w jakiej temp. skąpać pastę aby lepiej się nakładała? we wrzątku?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...