Skocz do zawartości

Problem z kartą PALIT GT 730 DDR 3 4 GB


Recommended Posts

Witam.

Przy zmianie karty GIGABYTE GT 730 2 GB na kartę PALIT GT 730 4 GB natknąłem się na mały problem,a mianowicie gdy pobrałem sterowniki do karty ze strony PALIT wyskoczył mi problem 

że ten sterownik nie może znaleźć sprzętu graficznego (sterowniki są pod tą kartę). Na starej karcie miałem przykładowo 180 FPS  a na tej 100 FPS. Czy ta karta może być gorsza od tamtej ?

Link to post
Share on other sites

ta karta jest tak słaba, że dla niej 1GB pamięci to aż nadto

w tej karcie niezależnie czy masz 2GB, 4GB czy 8GB pamięci będzie tak samo wolna, ponieważ jej "serce" jest słabe

 

producenci pchają dużo pamięci do słabych kart żeby łatwiej je sprzedać, bo osoby zielone na to lecą

 

trzeba było zrobić temat na forum przed zakupem karty, możesz ją jeszcze oddać? GT 730 4GB to jedno z najgorszych wyborów

Link to post
Share on other sites

ta karta jest tak słaba, że dla niej 1GB pamięci to aż nadto

w tej karcie niezależnie czy masz 2GB, 4GB czy 8GB pamięci będzie tak samo wolna, ponieważ jej "serce" jest słabe

 

producenci pchają dużo pamięci do słabych kart żeby łatwiej je sprzedać, bo osoby zielone na to lecą

 

trzeba było zrobić temat na forum przed zakupem karty, możesz ją jeszcze oddać? GT 730 4GB to jedno z najgorszych wyborów

Właśnie nie mogę. Odpaliłem jakąkolwiek grę a zużycie GPU:  1%

Link to post
Share on other sites

nowe sterowniki to głównie poprawki do nowych gier, a ta karta jest za słaba by takowe odpalać

równie dobrze możesz zainstalować sterownik z okresu w którym ta karta była "świeża" czyli 2014-2015r

 

GPU-Z poprawie wykrywa kartę

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

 

 

Na starej karcie miałem przykładowo 180 FPS  a na tej 100 FPS

dopiero teraz ogarnąłem fakt, że ta karta występuje w gorszej wersji (Fermi) oraz lepszej (Kepler) 

Twoja wersja to GF108 czyli Fermi

Kepler ma widocznie lepsze taktowania

 

być może wymieniłeś lepszą wersję na gorszą stąd spadek wydajności

wielkość pamięci 1GB, 2GB, 4GB nie ma absolutnie znaczenia


chcesz to możesz podłączyć starą kartę, zainstalować stery i pokazać nam GPU-Z a powiemy co i jak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...