Skocz do zawartości

Radeon MSI Radeon HD7850


Recommended Posts

Wychodzę z założenia, że skoro w zasilaczu nie przewidziano wtyczki PCI-E to nie powinno się do niego nic podpinać wymagającego takiego złącza. Jak chcesz ryzykuj. Bezpieczniej zmienić ten zasilacz. Btw. 12A na jednej z 12V to bardzo mało. Nie wiadomo jak faktycznie rozłożone jest tutaj obciążenie.
 

w tym momencie to ja padam ze śmiechu, tego hd7850 + prądożerny p II x4 na white energy (takie cudo) z linią jedną 14 A uruchamiałem i ponad miesiąc chodził aż kupiłem porządną zasiłkę

Ta i chodził chyba tylko w spoczynku, mierzyłem taki zestaw i całościowo komputer pobierał blisko 300W pod pełnym obciążeniem według watomierza.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

chyba z monitorem i lampką nocną :D

z kręconym i7 2600k na 4,7 ghz koło 230w, bez oc cepa spokojnie poniżej 200 schodzi  https://pclab.pl/art51253-15.html

 

Piszesz we wcześniejszym poście o AMD Phenom, który na 1.4v z palcem w d... dobije tych 300W z tą kartą. I do tego też się odnosiłem, a teraz zgrywasz cwaniaka porównując to do i7, który z pewnością bierze mniej prądu. Sam już gubisz w tym co piszesz, więc skończ "padać ze śmiechu", bo się nie popisałeś inteligencją.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

chłopie, ja PII x4 to miałem na 1,287v przy 3,8ghz, 1,4 to tylko leszcze przy tym cepie ustawiają

ten procesor standardowo ma 1,35v, skąd te 1,4, "fachofcu"  :D

 

To gratuluję, że ci się trafiła dobra sztuka i pracował stabilnie. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście, a głupi ma zawsze.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Usuń w trybie awaryjnym sterowniki jakimś driver cleanerem i spróbój zainstalować inne. Jak nie to obstawiam zasilać. Spróbuj zmienić moleźy na tej przejściówce, np. te od cdrom dać do pcie lub jak masz inne wolne molexy to pozamieniać.

Link to post
Share on other sites

Czyli może być tak jak było przypuszczane po zainstalowaniu sterowników wchodzi na wyższe obroty i zasilacz nie wyrabia.

 

Rozwiązanie takie podmienić zasilacz na renomowany. Uruchomić jak będzie OK masz winowajcę, a jeśli dalej uwala to może oznaczać, że karta graficzna jest wadliwa i nie działa w trybie 3D. Niestety dość często spotykany przypadek i ja też tego doświadczyłem.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

A jak stałeś się posiadaczem tej karty ?

Kupiłeś czy dostałeś z pewnego źródła ?

 

Jeśli masz miernik możesz pomierzyć napięcia na molexach.

Pomiędzy żółtym a czarnym  powinno być 12 V.

Pomiędzy czerwonym a czarnym powinno być 5 V.

Mierz wtedy jak zasilacz będzie obciążony.

 

Jeśli nie potrafisz to idź do sklepu lub serwisu niech ci przetestują.

Niewiele da się tutaj wymyślić.

 

Nie chcę być złym prorokiem ale masz symptomy padniętej karty.

Link to post
Share on other sites

Kupilem uzywana od goscia u niego dzialala poprawnie a u mnie tylko przez godzine

A jak stałeś się posiadaczem tej karty ?

Kupiłeś czy dostałeś z pewnego źródła ?

 

Jeśli masz miernik możesz pomierzyć napięcia na molexach.

Pomiędzy żółtym a czarnym powinno być 12 V.

Pomiędzy czerwonym a czarnym powinno być 5 V.

Mierz wtedy jak zasilacz będzie obciążony.

 

Jeśli nie potrafisz to idź do sklepu lub serwisu niech ci przetestują.

Niewiele da się tutaj wymyślić.

 

Nie chcę być złym prorokiem ale masz symptomy padniętej karty.

Zrobilem tak jak mowisz zmierzylem i wszystko sie zgadza napiecie takie jak napisales

Link to post
Share on other sites

Nie - ten zasilacz to tykająca bomba


Najtańszy, sensowny, bardzo budżetowy zasilacz jaki znam to 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-elementum-e2-si-450w-80-eu-1xpeg-120mm-spc197-4073835/

za te same pieniążki można szukać używki bardziej markowego producenta, no ale będzie to używka i tak na prawdę nie wiadomo jak długo podziała, np.:

https://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g450m-450w-modularny-80-i6737675612.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...