Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

A te sterowniki instalujesz na czysto? Odinstaluj wszystko DDU i zainstaluj najnowsze stery nvidi ja mam 419 i żadnych problemów o których piszesz.

 

Instalowałem na czysto i były to 417, bo tylko na tych Apex Legends mi nie wywala...

 

Nie uśmiecha mi się żonglowanie sterownikami zależnie od gry, którą chce zagrać.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

No to nie wiem ,nikt ci nie każe żonglować  sterownikami .  Ja zainstlaowałem stery pobrane ze strony NV  były to chyba 417 ,później automatycznie się aktualizowały do 419 . Instalowałem wszystko włącznie z niepolecanym Nv experience  .Działą bez problemu   ,żadnych dropów , wywaleń ,zwiech  itp itd

Link to post
Share on other sites

U mnie też wszystko ok, a w przeciągu kilku dni na platformie testowej żonglerka solidna jest uprawiana, kilkoma GPU.

 

GTX 1060 Windforce / GTX 1070 Zotac AMP / GTX 1080 STRIX / RTX 2060 FE / RTX 2070 Windforce /  RTX 2070 Gaming Z / RTX 2080 AORUS Xtreme / RTX 2080Ti FE / TITAN RTX.

 

Problemów brak. O DX12 pytałem gdyż zarówno BFV jak i Metro Exodus cierpią na okazyjne stuttery w DX12 na każdym sprzęcie, więc tego nie liczę, chociaż nie ukrywam, potrafi się zdarzyć.

 

Napisz nieco więcej o tym w jakich tytułach się to dzieje, najlepiej jakbyś nagrał chociażby za pomocą NVidia Shadow jakieś gamepleye z odpalonym OSD, gdzie będzie widać użycie CPU / GPU , wątków CPU, temperatury itd. Dojdziemy w czym rzecz :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Instalowałem na czysto i były to 417, bo tylko na tych Apex Legends mi nie wywala...

 

Nie uśmiecha mi się żonglowanie sterownikami zależnie od gry, którą chce zagrać.

 

to poczekaj a łatkę do Apexa, może do tego czasu poprawią też hitboxy :D

Link to post
Share on other sites

@up i ttk bo  jest troche denerwujący trzeba dwa magaztnki ze szturmowego wpakować żeby typ zginął chyba, że ma się aima jak shroud....(nie mam :(

 

Battle(non)sense sprawdził im ping serwerów i jest bardzo kiepsko, chyba gorzej niż w tarkowie, czyli to czy położysz typa czy nie zależy też od szczęścia :D

 

Link to post
Share on other sites

Tak swoją drogą, ktoś z Was gra w "ANTHEM" ? Ja w celach testowych nagrywałem nieco gamepleyów, łącznie z 10 godzin w tej grze spędziłem i stwierdziłem, że wrócę jak się bardziej rozkręci.

 

Ciekaw jestem czy patch który się pojawił niedawno, realnie coś polepszył. A, nie miałem czasu obadać :)

Link to post
Share on other sites

Ja po recenzji Angry Joe'a którego gust growy w 80-90 % pokrywa się z moim odpuściłem jakikolwiek dalszy kontakt w temacie tej gry. Na razie to kończę powoli AC Odyssey, odświeżam sobie 2033 i last light przed zabraniem się w pełni za Metro Exodus.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No Angry Joe się nie cacka, też widziałem reckę :) AC Orgins prawie skończyłem, AC Odyssey już kupiony czeka na swoją kolej - przyznam, że miło mnie te produkcje zaskoczyły. Metro również ogrywam, delektuje się i mam w planach po przejściu odświeżyć sobie trylogię, walnąć z rzędu 2033 Redux + Last Light Redux + Exodus idąc drogą rzeźnika bez empatii, bo obecnie nie morduje gdy nie muszę ;-)

Link to post
Share on other sites

Dawaj, ja też kilka worklogów walnę bo mam co składać. Tak swoją drogą Blacku oraz Staszek (Tips) coś niebawem ogłoszą, my jako ekipa EH, jesteśmy gotowi na ich wyzwanie. Będzie się działo ;-)

 

Troszkę musisz uzbroić się w cierpliwość, bo wypłata szybko się kończy, a poza tym inne wydatki... Myślę, że koniec marca początek kwietnia to złożę do kupy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

4K + 60 FPS z RT niemożliwe nawet dla 2080Ti poniżej konsolowych ustawień.

 

 

Potwierdzam :) Bez mGPU nie ma szans, a szkopuł tkwi w tym, że mGPU + DXR NIE DZIAŁA w "Metro Exodus" co jest absurdem, gdyż tak wymagający tytuł z marszu powinien obsługiwać mGPU by posiadacze 2x RTX 2080 / 2x RTX 2080Ti czy 2x TITAN RTX w pełni mogli wykorzystać machiny i potencjał kart RTX. To jest wtopa i zarówno Devsi Metra jak i sama NV, ostro zbiera baty za ten stan rzeczy na forum GeForce. DX11 z SLI działa i można na 2x 2080Ti grać w około 90/110+ fps na presecie Extreme oraz w 4k, ale wtedy rzecz jasna bez DXR więc słabe to pocieszenie, dodatkowo odpalenie SLI wymaga kombinacji z NVInspector oraz edytowaniem ini.

Troszkę musisz uzbroić się w cierpliwość, bo wypłata szybko się kończy, a poza tym inne wydatki... Myślę, że koniec marca początek kwietnia to złożę do kupy :)

 

No to podobnie będzie u mnie w aspekcie materiału ze składania z nieco uboższą wersją mojego PC który robimy dla klienta, obudowa ta sama, płyta X299 Rampage Extreme Omega zamiast Extreme VI oryginalnej, CPU to samo, nieco słabszy PSU oraz mniej rozbudowane LC. No i 1x GPU zamiast 2x GPU, ale tak czy owak fajny projekt się szykuje :) Potem możliwe, że coś na ROG Dominus + 28/56 + 2x TITAN RTX bo już jeden człowiek do mnie napisał w tej sprawie. Myślałem, że to ja jestem świrem sprzętowym, ale to dopiero będzie kosmos :D Przyjemna zabawa :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EH_Gosu, jak bedziesz miał okazje to przetestuj quadro 6000rtx , ciekawe jak w grach wypada, miałem okazje chwile popracować na dwóch takich spiętych nvlinkiem, i w renderowaniu to najlepsze co miałem okazję zobaczyć, zjada 4 x titanV ciekawe jak w grach by się sprawdziła :)

Link to post
Share on other sites
No to podobnie będzie u mnie w aspekcie materiału ze składania z nieco uboższą wersją mojego PC który robimy dla klienta, obudowa ta sama, płyta X299 Rampage Extreme Omega zamiast Extreme VI oryginalnej, CPU to samo, nieco słabszy PSU oraz mniej rozbudowane LC. No i 1x GPU zamiast 2x GPU, ale tak czy owak fajny projekt się szykuje :) Potem możliwe, że coś na ROG Dominus + 28/56 + 2x TITAN RTX bo już jeden człowiek do mnie napisał w tej sprawie. Myślałem, że to ja jestem świrem sprzętowym, ale to dopiero będzie kosmos :D Przyjemna zabawa :)

 

Gruby sprzęcior :D U mnie skromnie Asus Maximus XI Formula, i9 9900k, Asus RTX 2080 OC, 2x16 G.Skill Trident Z 3200 CL14, PSU Corsair AX 850, SSD Samsung 970 PRO, Phanteks Evolv X i LC w całości planuję od EK :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aktualnie przeprowadzam undervolting (jestem w trakcie testów)  rtx 2060. Posiadam Zotac wersję AMP. Przy 0.900V mam stabilny boost 1905 MHz przy temp. ok 72*C i wentylach ok. 50% (+- 1500RPM). Czy ktoś bawił się w te rzeczy? Jakie ma spostrzeżenia? Czy to dobry wynik? Nie schodziłem niżej z voltarzem bo zjechałbym jeszcze niżej z zegarami. Nie wiem jak rtxy innych producentów ale kultura pracy zotaca jest koszmarna na ustawieniach fabrycznych.

Link to post
Share on other sites

EH_Gosu, jak bedziesz miał okazje to przetestuj quadro 6000rtx , ciekawe jak w grach wypada, miałem okazje chwile popracować na dwóch takich spiętych nvlinkiem, i w renderowaniu to najlepsze co miałem okazję zobaczyć, zjada 4 x titanV ciekawe jak w grach by się sprawdziła :)

 

Możliwe, że stację roboczą z 2x Quadro RTX 6000 będziemy składać to wtedy jak najbardziej :) Chociaż człek rozważa w tym kontekście "budżetowe" wyjście czyli 2x TITAN RTX, za to zamiast 7980XE to jazda w Xeona 28/56, jednak OC tego wymaga 2x PSU no i LC z waterchillerem, jak dla mnie - bez sensu i sam też dlatego odpuszczam tą dziwną platformę.

Gruby sprzęcior :D U mnie skromnie Asus Maximus XI Formula, i9 9900k, Asus RTX 2080 OC, 2x16 G.Skill Trident Z 3200 CL14, PSU Corsair AX 850, SSD Samsung 970 PRO, Phanteks Evolv X i LC w całości planuję od EK :)

 

Dzięki. No sprzęcik daje radę, zerknij na materiał z jego składania oraz testy w grach i apkach pro :) Natomiast Twój również bardzo godny i nie ma lipy. Polecam Ci memki dowalić 3600 CL16, na 3200 CL14 zejdziesz na luzie i tak i tak, a 9900K lubi wysokie takty, 3600 CL16 > 3200 CL 14, a też możesz pocisnąć na 3800 CL17 (albo i 16 jak IMC w CPU pozwoli). 4000 CL17/18 (tylko problem z T1 i zazwyczaj T2 trza zostawić) też zrobisz. Zabawa System Agent / VCCIO itd. Ale jakby co to chętnie pomogę przy kalibracji OC. Pracuję nad zaawansowanym poradnikiem X299, potem zabieram się za Z390 to wrzucę na forum :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że stację roboczą z 2x Quadro RTX 6000 będziemy składać to wtedy jak najbardziej :) Chociaż człek rozważa w tym kontekście "budżetowe" wyjście czyli 2x TITAN RTX, za to zamiast 7980XE to jazda w Xeona 28/56, jednak OC tego wymaga 2x PSU no i LC z waterchillerem, jak dla mnie - bez sensu i sam też dlatego odpuszczam tą dziwną platformę.

 

Titan rtx to przy tym taka zabaweczka, w 48GB vram można naprawdę dużooo zmieścić :D

 

 

Z innej beczki nowe stery które podobno naprawiają Apexa https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/144363/en-us

Link to post
Share on other sites

Titan rtx to przy tym taka zabaweczka, w 48GB vram można naprawdę dużooo zmieścić :D

 

 

Z innej beczki nowe stery które podobno naprawiają Apexa https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/144363/en-us

 

VRAM również się na TITAN RTX sumuje poprzez NVlink :) Generalnie TITAN RTX to to samo co Quadro RTX 6000 tylko TITAN nie ma korekcji ECC oraz certyfikowanych sterów Quadro, tak z grubsza.

 

Co do sterów, dobre fixy, w końcu :)

 

53376275_783966641977285_681348383573750

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

VRAM również się na TITAN RTX sumuje poprzez NVlink :) Generalnie TITAN RTX to to samo co Quadro RTX 6000 tylko TITAN nie ma korekcji ECC oraz certyfikowanych sterów Quadro, tak z grubsza.

 

 

 

Tak ale tam gdzie titan miał już zpachany vram quadro fruwało :). Co do procków i zestawów to teraz składamy coś na 9980XE i 2x2080ti 128gbram, ciekawe jak się bedzie sprawdzał w pracy :)

Link to post
Share on other sites

Tak ale tam gdzie titan miał już zpachany vram quadro fruwało :). Co do procków i zestawów to teraz składamy coś na 9980XE i 2x2080ti 128gbram, ciekawe jak się bedzie sprawdzał w pracy :)

 

To na pewno bylo Quadro RTX 6000, a nie 8000? Bo 6000 ma 24 GB vram, 8000 ma 48 Gb vram. A, poprzez NVlink sumuje się VRAM zarówno w TITAN RTX jak i Quadro RTX 6000 / 8000. Mowa rzecz jasna o mGPU przy dwóch kartach.

 

Co do 9980XE to procek fajny, ale ja personalnie i w swoim PC mam 7980XE, drugi współzałożyciel EH tak samo, no i dla klientów kompy z 7980XE zamiast 9980XE też robimy. Przyczyna jest prosta, 7980XE + delid oraz LM pod IHS > 9980XE którego nie zdelidujesz bezpiecznie, a lut jest gorszy od LM. Tak to przy taktach zegar w zegar to dokładnie te same procki. U mnie jeszcze był ten fart, że nawet nie delidowałem bo chłodny drań się trafił, ale niebawem i tak pod skalpel idzie dla zasady :D Poleci miedziak zamiast fabrycznego IHS to kolejne 2-5C zbija ;-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...