Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

 

 

A jak Ci chodzi na 1080Ti

Nie no , śmiga dobrze w 1080p ustawienia na ultra klatki od 80 do 160 zależy od lokacji , na otwartych terenach nie spada poniżej 80 natomiast 1440p + najwyższe ustawienia + PhysX+HAIR WORKS klatki w przedziale od 70 do 130 także myślę że jest git :D Nie wiem jak jest w 4k bo nie mam takiego monitora , ale z tego co oglądałem na YT to nawet i w 4k daje radę bo w zamkniętych pomieszczeniach masz 50/60 klatek więc da się grać , na otwartych przestrzeniach już tak kolorowo nie jest bo są spadki nawet do 20 no ale 4k to 4k hehe ;p

Link to post
Share on other sites

Jestem typem gracza, któremu wystarcza 1080p z Vsync zablokowanym na 60FPS z możliwie włączonymi ustawieniami na maxa. Więc to po prostu działa, a w przypadku RX 480 to nawet te 60FPS było ciężko.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Jestem typem gracza, któremu wystarcza 1080p z Vsync zablokowanym na 60FPS z możliwie włączonymi ustawieniami na maxa. Więc to po prostu działa, a w przypadku RX 480 to nawet te 60FPS było ciężko.

Teraz wszystko rozumiem , od siebie polecam wyłączyć synchronizację pionową a rozgrywka stanie się przyjemniejsza :)

Link to post
Share on other sites

Nie będzie, bo nie mam ani Freesync, ani G-sync. W wielu grach rwie mi obraz bez Vsync.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będzie, bo nie mam ani Freesync, ani G-sync. W wielu grach rwie mi obraz bez Vsync.

To fakt :) Ale kosztem rozmycia obrazu masz większą płynność , ja zanim kupiłem monitor 144 i 240 Hz to mimo monitora 60Hz miałem v-sync OFF 

Link to post
Share on other sites

Ja dziś prawie kupiłem RTX 2070 MSI Gaming Z za 489 euro netto... spóźniłem się parę minut do końca chwilowej promo...  :cenzura:  :cenzura:

Był to jedyny moment kiedy złamałem się i chciałem kupić RTX. No nic, czekamy dalej na NAVI, RTX 3000 albo kolejne uber promo, które złamie moją wolę.  

Link to post
Share on other sites

Ja siedzę na 1080ti ze starymi sterami 416.94 i żadnych błędów w apex nie mam, 144fps sztywno bez vsync bo Input lag się zwiększa a w fps to ma znaczenie i ogólnie jest fajnie, sam zastanawiałem się nad przesiadka na nową kartę no ale jak takie jajca to sobie poczekam te 2 lata ta 1080ti znowu nie taka wiekowa :)
W metro na extreme średnio 110 fps z dropami do 80 także oko może się nacieszyć ;)
Bardzo interesujące jest to że metro chodzi o niebo lepiej niż ac odyssey a jest wiele ładniejsze(metro) wg mnie
Jeszcze co do metro wszystko jechali po dystrybucji i o braku na steam a tu proszę co druga osoba chwali się wynikami na swoich kartach ;)
Chyba że na cracku jazda xD

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym o napisanie kto w "Metro Exodus" miewa artefakty na pustyni, występuje to zarówno na Pascalach jak i Turingach przy włączonym presecie Extreme + Zaawansowany PhysX. Problem pojawił się po ostatnim patchu do gry oraz sterownikach 419.17

 

 

Problem wygląda w ten oto sposób.

 

 

To akurat na RTX 2080, natomiast ludzie mają dokładnie ten sam problem również na innych kartach i nie ma to niczego wspólnego z ewentualną wadliwością samej karty. Ma to miejsce tylko na pustyni i w określonym obszarze.


Ja dziś prawie kupiłem RTX 2070 MSI Gaming Z za 489 euro netto... spóźniłem się parę minut do końca chwilowej promo...  :cenzura:  :cenzura:

Był to jedyny moment kiedy złamałem się i chciałem kupić RTX. No nic, czekamy dalej na NAVI, RTX 3000 albo kolejne uber promo, które złamie moją wolę.  

 

Akurat testuje RTX 2070 Gaming Z, przyznam, że MSI od już czasu Pascali robi rewelacyjne konstrukcje. Świetna karta, jak dla mnie topka wśród RTX 2070 ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie dotyczy to GTX'ów ale na pustyni także musiałem wyłączyć AMA w monitorze BenQ bo powodowało to "artefakty" na krawędziach podczas ruszania kamerą. 

 

Dzięki za info, czyli ogólnie rzecz biorąc gra ma sporo bugów graficznych które występują nie tylko na kartach Nvidii. Mógłbyś podrzucić jakieś screeny jak to u Ciebie wygląda?

Link to post
Share on other sites

Gosu

 

na tamtym forum pclab, koleś wrzucił filmik (ale już usunął) na i9 + 2080Ti jedynie na pustyni (w innych lokacjach nic takiego nie występuję) występują artefakty jak u Ciebie. Kolo myślał, że coś z tym rtxem jest nie tak, ale potem okazało się, że to wina jednak gry.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Gosu

 

na tamtym forum pclab, koleś wrzucił filmik (ale już usunął) na i9 + 2080Ti jedynie na pustyni (w innych lokacjach nic takiego nie występuję) występują artefakty jak u Ciebie. Kolo myślał, że coś z tym rtxem jest nie tak, ale potem okazało się, że to wina jednak gry.

No to powiem Ci więcej, na oficjalnym forum NV jeden człek chciał już na RMA słać jego RTX 2080 bo miał te arty :D Na szczęście dostał info ode mnie jak i innych ludzi, że to nie problem z kartą. Dziwi jednak fakt, że ludzie zamiast poszukać info, od razu chcą sprzęt na gwarę słać. Aż, strach pomyśleć ile zdrowych podzespołów jeździ na gwarę ;-)

tak daleko nie doszedłem w Metro, po 2,5h poleciał unistal.

Gra Cię zawiodła? Jak dla mnie warto dać szansę. Osobiście bawię się w niej świetnie, ale też fakt, że jestem fanem universum Metro i klimat mnie mega jara.

Link to post
Share on other sites

No każdy ma swoje zajawki. Może kiedy indziej dasz grze szansę, a jeśli nie to nie i tyle :)

Ja osobiście po pierwszym przejściu "Metro Exodus" planuje raz jeszcze walnąć całą trylogię. Obydwa Reduxy + Exodus, ale przechodząc go jako rzeźnik, bo teraz nie morduje zbędnie ;-)

Link to post
Share on other sites

 

 

  Dziwi jednak fakt, że ludzie zamiast poszukać info, od razu chcą sprzęt na gwarę słać. Aż, strach pomyśleć ile zdrowych podzespołów jeździ na gwarę ;-)
 

 

Konrad a odnośnie wcześniejszych problemów z RTXami (problem tzw. Space Invaders)  tak jak w jednym filmie, mówiłeś, że  problemy rtxów to był pewien okres od...do... Poświadczasz to, że  problemy które miały miejsce zaraz po premierze rtxów do końca listopada, teraz ich nie ma ? Miałeś w tym roku (2019) sporo rtxów ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...