Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Obawiam się tylko że nie jest to mój niefart  - w recenzji na kanale Hardware Unboxed mówili że głośna i gorąca

Oczywiście wszystko zalezy jak kto testuje ,do tego jest sporo fejków .

Trzeba zadać pytanie jak Hardware Unboxed mówi o intelu ,nVidia i amd?

krótko i na temat 2080ti ma ok 300wat realnie ,nie ma dobrych chłodzeń powietrznych sa tylko lepsze i gorsze...

Link to post
Share on other sites

Obawiam się tylko że nie jest to mój niefart  - w recenzji na kanale Hardware Unboxed mówili że głośna i gorąca

 

np. w tej recenzji też widać że karta na stocku (osiąga marne 1800-1850MHz w boost) podczas grania osiąga 77-78C przy wentylatorach kręących się grubo ponad 2000 rpm

 

 

Spieprzyli ten design dokumentnie i tyle w temacie. Żeby to gó**o sprzedać coś czuję że będę musiał dać cenę o dobre kilka stówek mniejszą niż cena rynkowa jak już odbędzie się premiera Amperee.

Czemu jej po prostu nie zwróciłeś skoro jest taka średnia ?

Edytowane przez BuNcOL5s
Link to post
Share on other sites

Nvidia nie ma się co spieszyć - nacisków ze strony konkurencji nie ma żadnych.

Na nasze nieszczęście AMD nie ma nic ciekawego w swojej ofercie. Osobiści zastanawiam się czy nie sprzedać swojego 2080 i posiedzieć na zapasowym GTX 770 do premiery ampera, bo i tak w tym roku nie wychodzi żadna gra do której potrzebowałbym mocnej karty.

Link to post
Share on other sites

Na nasze nieszczęście AMD nie ma nic ciekawego w swojej ofercie. Osobiści zastanawiam się czy nie sprzedać swojego 2080 i posiedzieć na zapasowym GTX 770 do premiery ampera, bo i tak w tym roku nie wychodzi żadna gra do której potrzebowałbym mocnej karty.

Cyberpunk 2077 Cię nie interesuje? :)

Link to post
Share on other sites

Widzieliście co Forest napisał o RTX'ach?:

 

No i się wyjaśniło co się dzieje z tymi RTX,-ami że tak padają
 
Jedną z przyczyn jest to, że karty są bardzo mocno podkręcone a ludzie kupują nowe karty i wkładają do starej płyty głównej i starego zasilacza gdzie niestety już nie trzymają parametrów dla tak delikatnego sprzętu ,
 
okazuje się, że RTX -y są wrażliwe na nie stabilne zasilacze
Historia lubi się powtarzać pierwsze serie 10 miały tak samo i przez zasilacze padały ramy układy zasilania i GPU
 
Z generacji na generacje karty są coraz delikatniejsze i żeby poprawnie działały powinno się wraz z kartą zmieniać zasilacze i płyty główne a czemu płyty główne a dlatego że płyta główna również zasila kartę graficzną i ona również może powodować niestabilne zasilanie na 12v i 3,3v
 
Niestety nowe elementy komputerowe nie są już tak projektowane, jak kiedyś i szybciej się z używają, a nie wszystkich stać na high-end sprzęt, w którym użyto najlepsze podzespoły i które są  dokładniej  wykonane.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie mocno grubymi nićmi szyte. Mamy nawet tu na forum co najmniej kilka osób którym karty padły mimo nowego mobo z wysokiego segmentu i bardzo dobrego zasilacza. 

 

Zresztą jak dla mnie to tłumaczyć w ten sposób, to jak tłumaczyć producenta auta z padającymi downsizingowymi silnikami, że to nie jest wada tych aut, tylko cecha takich silników, że nie wytrzymują tyle co stare i wymagają obchodzenia się jak z jajkiem, a nie użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy się ziarno prawdy może w tym jest, ale źle zostało to sformułowane.

 

Obecny wydźwięk jest taki

 

"Nowoczesne karty są delikatnymi urządzeniami i padają z waszymi starymi płytami głównymi i kiepskimi zasilaczami które nie trzymają parametrów, bo nie chce wam się wymieniać ich za każdym razem jak zmieniacie GPU"

 

A sensowny i prawdziwy może byłby w moim odczuciu taki:

 

"Nowoczesne karty są robione po kosztach i jak producent przegnie, to trafi się gówniana seria która pada jak muchy, w czym czasami pomagają kiepskie zasilacze, czy płyty główne, bo nieraz gorsze, albo zużyte sztuki nie trzymają parametrów, a ludzie nadal z uporem maniaka pakują topowe GPU do zestawów z zasilaczami za mniej niż 10% ich wartości"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Historia lubi się powtarzać pierwsze serie 10 miały tak samo i przez zasilacze padały ramy układy zasilania i GPU
 

Tutaj niechlubnie muszę się zgodzić, gdyż ponieważ iż, sam posłałem na serwis w ten sposób jedną 10xx, markowym ale starym PSU który jak się potem okazało nie trzymał parametrów.

 

 

Niestety nowe elementy komputerowe nie są już tak projektowane, jak kiedyś i szybciej się z używają,
 

To akurat jest oczywiste.

 

 

 

 

Mój Zotac zdechł a płyta główna i zasilacz mają około roku. Moim zdaniem naciągana teoria i nie ma w niej reguły.
 @@joker5513, nie umniejszając zasług w tym RIPie kozackiego OC pamięci? ;)  bo to zdaje się one padły? :P
Link to post
Share on other sites

Po primo serwis nie podał przyczyny awarii. Nie wiem czy winny był chip graficzny, pamięci czy cokolwiek innego. była po prostu decyzja o wymianie.

 

Po drugie primo - kozackiego oc? +800MHz to dużo? Znajomi z 2080Ti wszyscy trzymają na daily profilu +1000 i żadna karta nie padła.

 

Coś musi być na rzeczy że w jakimś aspekcie poszli po kosztach przy produkcji Turingów. Co jest o tyle dziwne że ceny tej generacji kart z najwyższego segmentu i tak są kosmiczne i nie ma bata - muszą na nich dobrze zarabiać.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

 

 

Coś musi być na rzeczy że w jakimś aspekcie poszli po kosztach przy produkcji Turingów. Co jest o tyle dziwne że ceny tej generacji kart z najwyższego segmentu i tak są kosmiczne i nie ma bata - muszą na nich dobrze zarabiać.
dokładnie tak, bo 10xx z pominięciem kilku spapranych serii niereferentów tak problematyczne nie są, widziałem 1060/1070/1080 tak skatowane koparkami, że wyglądały jak by z rok w pełnym słońcu przeleżały a mimo wszystko pracują do dziś i wszystko wskazuje na to, że przeżyją jeszcze nie jednego 20xx..... 
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, Rampage Extreme VI oraz Corsair AX1500i to stara płyta główna i PSU no name, a na tym konfigu padły mi dwie 2080Ti pierwsze.

 

Generalnie to po za moimi prywatnymi pierwszymi dwoma 2x RTX 2080 Ti które padły po dwóch tygodniach, ŻADNA ale to ŻADNA karta jaką wsadzaliśmy do któregoś konfigu czy używaliśmy w testach, nie padła. A, przewinęło się tych kart od groma, głównie RTXy 2080 Ti / RTXy 2080 / RTXy 2080 SUPER, czy TITAN RTX. Generalnie testowo cała pula od RTX 2060 do TITAN RTX włącznie. W ilości egzemplarzy solidnej.

 

Forest tego typu opiniami bardziej szkodzi niż pomaga. Problem padających kart RTX dawno został rozwiązany. Wiadomo, że jakiś sprzęt komuś czasem padnie ale to tyczy się każdego sprzętu. Oczywiście solidny PSU to podstawa w PC, no ale Forest powinien się powstrzymać od szerzenia takich opinii bo traktując je jako rozwiązanie zagadki, jedynie szkodzi. Wadliwe parte chipów GPU czy  też modułów VRM, w tym tkwił problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Widzieliście co Forest napisał o RTX'ach?

 

Tak tak, niech ludzie wymieniają co dwa lata sprawny sprzęt, a potem będzie OLABOGA! Elektrośmieci nas zalewają. Sam wymieniłem 5-letniego Anteca dopiero przy okazji zakupu Vegi 56. Miałem wątpliwości utrzyma tego smoka plus podkręconego Ryzena 2600 (ale go nie wyrzuciłem, leży w szafce jako zasilacz awaryjny).
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...