Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

W tamtym roku gdzieś w sierpniu była konferencja nv i prezentacja rtx więc spodziewałbym się podobnego terminu.

 

Z innej beczki 50 min gameplay cb2077 z tamtego roku był odpalony w 4k na 8700k + 1080ti więc bardzo możliwe że cdp zasiadł solidnie nad optymalizacją w sumie to na pewno bo skoro ma nie być loading screenów to znaczy że inzynierzy wykonali nie lada zadanie, przechodząc do sedna bardzo możliwe że cb2077 może być grywalny w 2k z rtx ultra w 60+ mają jeszcze ponad 300 dni do premiery, zobaczymy co się uda. Z resztą wydaje mi się że jeżeli rtx w cb nie będzie dobrze zoptymalizowany to po prostu nie będzie na premierę bo cdp po przygodach z plotka na dachu z 2015r przeszło solidną lekcję, sami poza tym mówili że nie wypuszcza gry dopóki nie będzie skończona

Link to post
Share on other sites

"RTX 2080 SUPER ma z kolei wykorzystywać rdzeń Turing TU102 oraz 11 GB VRAM GDDR6 - choć układ będzie najprawdopodobniej (bowiem wciąż są to niepotwierdzone informacje) wykorzystał chip z RTX 2080 Ti, to jego wydajność ma być ustalona pomiędzy RTX 2080 a RTX 2080 Ti."

 

What the... I'm calling Claptrap. 

Gdyby RTX 2080S miał 11GB pamięci... to już na pewno sealuję układ, który chcę kupić i Radeon 5700XT nawet nie ma o co u mnie walczyć. Akurat to była dla mnie najwieksza wada bowiem w 4K 8gigsuf to trochę mało jak dla topowej karty. 

 

Pozostaje kwestia jednostek RT... czy 2080S będzie miał tak mocny RT jak 2080Ti czy ciągle 2080 (bez zmian). 46 czy 68 jednostek RT...

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Gdyby faktycznie rtx2080s miał 11gb ramy i wydajność między 2080 a 2080ti w cenie niższej niz zwykły 2080 to bym zmieniał kartę najszybciej w historii rtx2080 mam od 2tygodni i o dziwo jestem zadowolony i z wydajności i kultury pracy, chociaż to pewnie wynika z okazyjnie ceny gdybym wydał 3,5tysia to bym marudził

Link to post
Share on other sites

RTX niech się rozwija, na razie to bajer dla garstki ludzi. NV ma na to kasę... więc cierpliwie czekam na następne serie 30x i 40x gpu od nich. Droga daleka do tego by odpalić wszystkie 3 rodzaje rt w grze typu tomb raider w 1440p i mieć te >60fps na pojedynczej karcie do 4k zł.

Ciekaw jestem czy taki design jak interconnect, jak w ryzen, chiplety z rdzeniem i drugi, trzeci i czwarty z rt core.

Póki co gpu-die 2080ti jest przeogromny i limituje, winduje cenę produkcji. Tak powinno być taniej przez większy uzysk z waferów.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

"RTX 2080 SUPER ma z kolei wykorzystywać rdzeń Turing TU102 oraz 11 GB VRAM GDDR6 - choć układ będzie najprawdopodobniej (bowiem wciąż są to niepotwierdzone informacje) wykorzystał chip z RTX 2080 Ti, to jego wydajność ma być ustalona pomiędzy RTX 2080 a RTX 2080 Ti."

 

What the... I'm calling Claptrap. 

Gdyby RTX 2080S miał 11GB pamięci... to już na pewno sealuję układ, który chcę kupić i Radeon 5700XT nawet nie ma o co u mnie walczyć. Akurat to była dla mnie najwieksza wada bowiem w 4K 8gigsuf to trochę mało jak dla topowej karty. 

 

Pozostaje kwestia jednostek RT... czy 2080S będzie miał tak mocny RT jak 2080Ti czy ciągle 2080 (bez zmian). 46 czy 68 jednostek RT...

 

Według plotek 2080S ma mieć 3072 CUDA ale na TU102, także do 4352 CUDA z 2080Ti sporo brakuje. Jak to będzie, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Według plotek 2080S ma mieć 3072 CUDA ale na TU102, także do 4352 CUDA z 2080Ti sporo brakuje. Jak to będzie, zobaczymy.

Zawsze coś, ale podsumowując plotki:

- więcej rdzeni CUDA i innych jednostek

- lepsza pamięć RAM

- być może więcej RAM

- cena równa obecnemu RTX 2080 bądź minimalnie niższa

- być może większe taktowania (dopracowany proces, lepsze sztuki (nowa rewizja rdzeni)

 

Jak dla mnie całkiem udany refresh. Lepsze to niż same pamięci 16gbps na co się na początku zanosiło. 

Link to post
Share on other sites

Zawsze coś, ale podsumowując plotki:

- więcej rdzeni CUDA i innych jednostek

- lepsza pamięć RAM

- być może więcej RAM

- cena równa obecnemu RTX 2080 bądź minimalnie niższa

- być może większe taktowania (dopracowany proces, lepsze sztuki (nowa rewizja rdzeni)

 

Jak dla mnie całkiem udany refresh. Lepsze to niż same pamięci 16gbps na co się na początku zanosiło. 

Zerknij :

 

https://wccftech.com/exclusive-nvidias-super-gpus-unleashing-monsters/

 

64234360_670971679996800_449368524941846

 

Póki co ploty, ploty i zmiany w plotach. Jak będzie, zobaczymy. Osobiście nie liczę na nic spektakularnego tylko zwykłe nieco wydajniejsze w granicach do 10% refreshe. Next gen dopiero w 2020.

 

Tym czasem, Quake II RTX w presecie nocnym (lepiej efekty widać) oraz rozdziałka 3440x1440p na 2x 2080Ti.

 

Link to post
Share on other sites

Kurdę, szkoda że nie wypaliło z 11gb. 

Ale i tak 2080S to minimum jakie opłaca mi się brać pod 4K, a nie zgłupiałem jeszcze by kupować 2080Ti  :roll:

No chyba że 2070S będzie jako tako turlać się w 4K, będzie gorszy od 2080 oryginalnego, ale wtedy może przyjanuszuję trochę i pocierpię - potem wejdzie Ampere. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Kurdę, szkoda że nie wypaliło z 11gb. 

Ale i tak 2080S to minimum jakie opłaca mi się brać pod 4K, a nie zgłupiałem jeszcze by kupować 2080Ti  :roll:

No chyba że 2070S będzie jako tako turlać się w 4K, będzie gorszy od 2080 oryginalnego, ale wtedy może przyjanuszuję trochę i pocierpię - potem wejdzie Ampere. 

 

Sugerujesz, że jestem podwójnie zgłupiały? :> Jeśli pojawią się odświeżone 2080Ti i zapewnią mi przy OC vs OC jakieś 15% więcej mocy to pewnie dla zajawki zrobię przesiadkę na nie. Wtedy moje 2080Ti będą na sprzedaż z blokami LC od razu. A, karty zdrowe, żywe i na Samsungach. OC też ładne :)

Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, że jestem podwójnie zgłupiały? :> Jeśli pojawią się odświeżone 2080Ti i zapewnią mi przy OC vs OC jakieś 15% więcej mocy to pewnie dla zajawki zrobię przesiadkę na nie. Wtedy moje 2080Ti będą na sprzedaż z blokami LC od razu. A, karty zdrowe, żywe i na Samsungach. OC też ładne :)

 

A pracujesz w pracy nie związanej z hardwarem i zapłaciłeś ponad 6k za sztukę zarabiając np. średnią krajową (pomijając mieszkanie, jedzenie, paliwo i inne rzeczy)?  :D

 

Obecnie bez problemu da się dorwać znośne 2080'tki za 2500zł netto. Liczę że 2080S będą na tym lub niższym poziomie. Np. ZOTAC AMP Extreme czy Gigabyte Gaming. Za 250zł więcej jest MSI Trio.

 

Taki 2070 Gaming Z kosztuje ok. 1900zł netto. 

 

Teraz np. weźmy wydajność w 4K (dane z purepc):

 

2070 Witcher 3: 33.6fps

2080 Witcher 3: 46fps

 

2080 jest ~~37% mocniejsza, kosztując przy tym 31,5% więcej (ceny netto EU [!]). 

Link to post
Share on other sites

A pracujesz w pracy nie związanej z hardwarem i zapłaciłeś ponad 6k za sztukę zarabiając np. średnią krajową (pomijając mieszkanie, jedzenie, paliwo i inne rzeczy)?  :D

 

Obecnie bez problemu da się dorwać znośne 2080'tki za 2500zł netto. Liczę że 2080S będą na tym lub niższym poziomie. Np. ZOTAC AMP Extreme czy Gigabyte Gaming. Za 250zł więcej jest MSI Trio.

 

Taki 2070 Gaming Z kosztuje ok. 1900zł netto. 

 

Teraz np. weźmy wydajność w 4K (dane z purepc):

 

2070 Witcher 3: 33.6fps

2080 Witcher 3: 46fps

 

2080 jest ~~37% mocniejsza, kosztując przy tym 31,5% więcej (ceny netto EU [!]). 

Jestem współzałożycielem i współwłaścicielem Extreme Hardware, a od 17 roku życia (obecnie mam 34 lata) prowadzę różne biznesy gdzie sam dla siebie jestem szefem, bo etat to nie zabawa dla mnie ;-) Także łapię o co Ci chodzi :)

 

Poczekaj około tydzień, będzie wtedy wiadomo ocb z tymi Super :)

Link to post
Share on other sites

Namieszali z tymi kartami. Jeżeli bym wiedział miesiąc wcześniej o takich perypetiach to wstrzymałbym się z zakupem. Liczę jednak na to, że AMD namiesza ładnie i za rok/dwa doczekamy się znacznie większego skoku wydajności jak dotychczas. Minimum 4k ultra i stałe 120 FPS  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jestem współzałożycielem i współwłaścicielem Extreme Hardware, a od 17 roku życia (obecnie mam 34 lata) prowadzę różne biznesy gdzie sam dla siebie jestem szefem, bo etat to nie zabawa dla mnie ;-) Także łapię o co Ci chodzi :)

 

Poczekaj około tydzień, będzie wtedy wiadomo ocb z tymi Super :)

 

Ja ogółem też nie wiodę życia zwykłego śmiertelnika ale staram się wszystko sprowadzać do takiego poziomu. Zawsze jakiś punkt odniesienia.

Z zakupami i tak czekam do lipca aż będę w DE. Plan to przytulić Zen2 oraz GPU. Więc ponad miesiąc jeszcze. 

 

Na razie tyle spoko że na stanowisku nvidii na E3 pokazano Nano IPS od LG, i 27' ma kosztować ponoć tylko 499$ (144Hz+, G-Sync + FreeSync, 98% DCI-P3, 1ms g2g i niski input lag). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

559 Ojro + koszty wysyłki do Polski wychodzi ponad 2400zł, nadal taniej niz w Polsce bo oszczędzasz 100-150zł ale wciąż to nie jest 2100

Kolega napisał że chodzi o ceny netto. W Extreeme na koniec maja można było kupić zotac 2080amp za 2699 brutto i to była świetna cena żeby kupić, używać i nie czekać na nowe modele

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...