Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia RTX Turing (TU1xx).


Recommended Posts

Co do metro to fajnie że przełożyli premierę o rok :D dopracują tytuł do tego czasu :D

 

True! I raytracing dopicują. Bo na pewno w dniu premiery będzie jego zbugowana-bieda-wersja. :D Zawsze tak było z grami A4 Games w dniu premiery... o PsychX nie wspomnę ;p

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie natomiast zostaje przy swojej MSI 1080Ti Trio X , jest to moja pierwsza karta do tej pory z której jestem mega zadowolony a wręcz szczęśliwy , gram głównie w FPSy w FULL HD i 240 Hz :) Miałem kupować 2080Ti , ale moim zdanie karta nie jest gotowa na technologie które oferuje , bo po ich włączeniu spadki klatek do 30/40 moim zdaniem są nie akceptowalne w karcie za której cena waha się od 5500 do 6000 tys.zł w zależności od modelu to jakiś absurd ...

 

Ogólnie ceny nowych kart to jakaś patologia , nawet gdyby były torpedami pod każdym względem bo jeszcze nie tak dawno za 6 tyz.zł można było złożyć komputer na praktycznie topowych podzespołach a teraz ? 6 z przodu za samą kartę graficzną :/

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie natomiast zostaje przy swojej MSI 1080Ti Trio X , jest to moja pierwsza karta do tej pory z której jestem mega zadowolony a wręcz szczęśliwy , gram głównie w FPSy w FULL HD i 240 Hz :) Miałem kupować 2080Ti , ale moim zdanie karta nie jest gotowa na technologie które oferuje , bo po ich włączeniu spadki klatek do 30/40 moim zdaniem są nie akceptowalne w karcie za której cena waha się od 5500 do 6000 tys.zł w zależności od modelu to jakiś absurd ...

 

Ogólnie ceny nowych kart to jakaś patologia , nawet gdyby były torpedami pod każdym względem bo jeszcze nie tak dawno za 6 tyz.zł można było złożyć komputer na praktycznie topowych podzespołach a teraz ? 6 z przodu za samą kartę graficzną :/

 

chyba masz nie aktualne dane, w jakiej grze w fullhd masz spadki do 30 fps ?

Link to post
Share on other sites

Kolega chyba widział tylko testy w becie bo 30 w fhd to słabe wiadomości

Ja myślę że pozbędę się mojej taniochy 144 hz 1080p na tego lg o którym mówił Revenant, w fps które gram na takich ustawieniach, 1440p z 144hz to będzie to, w grach aaa g sync zapewni płynność i będzie ok z resztą w 90% gier poza słabo zoptymalizowanymi assasynami 1080ti trzyma grubo powyżej 60 fps

Link to post
Share on other sites

 

 

chyba masz nie aktualne dane, w jakiej grze w fullhd masz spadki do 30 fps ?

Nie zrozumiałeś mnie , miałem na myśli że na swojej 1080ti gram w FHD i mi wystarcza , 2080Ti nie kupuję bo i tak do 4k jest moim zdaniem za słaba , nie wspomnę już co się dzieje gdy powłączamy nowe technologie itp. Jakie są spadki , dlatego poczekam na nową generację :)


 

 

Kolega chyba widział tylko testy w becie bo 30 w fhd to słabe wiadomości Ja myślę że pozbędę się mojej taniochy 144 hz 1080p na tego lg o którym mówił Revenant, w fps które gram na takich ustawieniach, 1440p z 144hz to będzie to, w grach aaa g sync zapewni płynność i będzie ok z resztą w 90% gier poza słabo zoptymalizowanymi assasynami 1080ti trzyma grubo powyżej 60 fps

Nie zrozumieliśmy się , ale już wyjaśniłem co miałem na myśli :) Co do g sync to jest on ok. Ale nie do gier FPS a już w ogóle odpada.

Link to post
Share on other sites

No faktycznie się nie zrozumieliśmy, @up chyba 1080ti powinna wystarczyć do 144hz 1440p, na następną generację przejdę na 3080ti, lub tańszym o połowę 2080ti? Z takim monitorem w sam raz wtedy zakup 2080ti będzie sensowny ale na to trzeba poczekać chwilę... Niestety

Edytowane przez Liber25
Link to post
Share on other sites

 

 

No faktycznie się nie zrozumieliśmy, @up chyba 1080ti powinna wystarczyć do 144hz 1440p, na następną generację przejdę na 3080ti, lub tańszym o połowę 2080ti? Z takim monitorem w sam raz wtedy zakup 2080ti będzie sensowny ale na to trzeba poczekać chwilę... Niestety

Otóż to , następna seria to zakup albo 3080Ti - Jeżeli będzie tego warta , jeżeli nie to zakup 2080Ti która stanieje i wtedy będzie można o niej pomyśleć :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam nadzieję że w tym roku w Q4 zobaczymy RTX'a 3070 :) Gdyby miał te 20w~~mniej względem RTX 2070 to już wgle byłaby bomba.

Oby next gen też był w 7nm jak u AMD. Zwiększyć upakowanie bebchów, zmniejszyć dodatkowo TDP, dodać ten standardowy przyrost mocy na generację, podwoić wydajności w raytracingu i byłoby kosa. 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę Cię @Reven martwić, ale na 7nm od NV sobie jeszcze poczekamy (mówię o kartach na rynek konsumencki). Poza tym przypomnij mi proszę kiedy ostatnio zieloni wydali kolejną generację po roku względem poprzedniej...

 

RTX 3070 w 7nm to najwcześniej jesień 2020 moim zdaniem. Po co wypuszczać kolejną generacje skoro praktycznie niedostępna, najmocniejsza karta konkurencji (R vii) wypada często niewiele lepiej niż RTX 2070 :/

Link to post
Share on other sites

Niech wam się do tego 7nm nv tak nie spieszy. Jak widać na przykładzie czerwonych zmiana litografii nie oznacza od razu przełomu wydajnościowego czy sprawnościowego, oznacza za to praktycznie zawsze gorszy uzysk kiedy proces nie jest dopracowany a co za tym idzie koszty. Kto za to płaci chyba wiecie. Wedle mnie niech sobie testują i dopracowują proces przy teslach za miliony monet i dopiero jak będzie cacy dadzą konsumenckie karty w 7nm, a na razie niech dopracują to co jest i dadzą nawet odgrzewanego kotleta byle działał jak należy i wrócił z ceną do normy. Ile nowości od nv kosztują widzimy na przykładzie rtxów, a prawda jest taka, że większości z nas nie zależy na 4k czy raytracingu, tylko na tym by puścili gołe proste GPU bez ficzerów o wydajności 1080 za 1200zł.

Link to post
Share on other sites

Weźcie pod uwagę że VEGA 7nm jest zrobiona na siłę. Nie była opracowana pod 7nm, i jak powszechnie wiadomo była to architektura pod rozwiązania GloFlo, a nie TSMC do którego została zaadoptowana na szybko i na odwal-się. AMD samo się jeszcze pół roku temu zapierało że nie będzie vegi do gier, nie będzie żadnej vegi 7nm i w ogóle nie ma co o tym myśleć - a potem "hej! zróbmy na odwal na szybko vege 7nm, co może pójść nie tak?".  :rotfl:

 

Prawdziwe 7nm wyjdzie w Q3. I mam nadzieję że będą na tyle konkurencyjne że równowaga w kosmosie zostanie przywrócona i nvidia w końcu wyda next-gen po roku... 

 

Mi osobiście zależy na 4K, RT sobie w buty można wsadzić - 2 gry na krzyż. 

Link to post
Share on other sites

Mnie również zależy praktycznie tylko i wyłącznie na 4k , ale żeby to 4k było mega płynne na maks ustawieniach powiedzmy +/- 100 klatek , bo osobiście jak mam grać w grę na niskich ustawieniach , albo maksymalnych w 40 klatkach to od razu odpuszczam , bo nie chce się denerwować ani grać o tyle o ile byle by pograć , osobiście na nowej serii mocno się zawiodłem ...

Link to post
Share on other sites

 

 

RTX 2080 ti zapewnia grę w maks ustawieniach w 4k, tylko nie w 100 a w 60 klatkach

Dlatego nie kupiłem 2080Ti bo moim zdaniem o ile stałe 60 FPS bez włączonej synchronizacji pionowej jest grywalne ale tylko i wyłącznie w gry single , i nie mówimy tutaj o spadkach poniżej 60 klatek o tyle gra w multi w gry typu fortnite , pubg , cod etc. w 60 klatkach to jest samobójstwo :)


 

 

Jak masz w tej chwili 2080 ti za 6.5k to z +80% do ceny lądujemy w przedziale 10k+...

Niestety jest tak jak piszesz , a na pewno z każdym rokiem / premierą cena nie będzie szła w dół względem roku poprzedniego tylko do góry ... Jak tak dalej pójdzie to topowego PC trzeba będzie dać 30 tys.zł.A wtedy to już serio zacznę grać na PS4 albo kupię PS5 bo za 5 lat to za cene komputera będzie można kupić 2 pokojowe mieszkanie , co przestaje być śmieszne ...

Link to post
Share on other sites

Panowie, ja wiem, że jak ktoś ma sporo siana i na wszystko starcza to nie jest to żaden argument, ale jesteście świadomi, że gdyby tylko zejść z 4k do QHD macie na GPU taki zapas, że z automatu przestajecie potrzebował topowej karty, a za zaoszczędzone siano można polecieć na tydzień do Chin, wypożyczyć na miesiąc 400 konne auto, albo kupić tani motocykl? Ja wiem, że trudno się przestawić myślowo, ale wątpię (obym się mylił) że macie na wszystko multum czasu, auto za 500k i chatę z krytym basenem, że w ogóle debatujecie o gpu za 7000zł. Nie wiem, czy efekt tego 4k jest tak oszałamiający, że raz zakosztowane uzależnia, bo nie mam takiego monitora i widziałem co najwyżej demówki w sklepach, ale jest wiele lepszych sposobów na spożytkowanie różnicy w cenie pomiędzy 2070, a 2080ti, a granie nawet w FHD na dużym ekranie nie powoduje u mnie dyskomfortu. 

 

Serio. Wyobraźcie sobie, że takich monitorów nie ma (4K), tak jak nie były ogólnodostępne 5 lat temu i się okaże, że nadal można za jedną wypłatę złożyć przyzwoity zestaw do grania.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...