Skocz do zawartości

Pomoc w doborze płyty i monitora do zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Witam, 

 

mam do złożenia zestaw pod gry, obecnie grane (fortnite overwatch) i pewnie jakieś inne w przyszłości.

Budżet to 3300 razem z monitorem

 

Dzięki dużej ilości danych na forum ustaliłem:

CPU - I3-8100 

PSU - prawdopodobnie SPC Vero L2 500w

Obudowa Regnum RG2 

pamięci - Juz mam kupione 359 PLN

SSD - Już kupione 195

Grafika - używana 1060 6GB (z dwoma wiatrakami) jak nie będzie wyjścia to nowa GTX 1060 3GB

 

I tutaj mam kilka pytań

 

Monitor - obecnie wstępnie wybrałem LG 24MP59G (ok 600) zastanawiam sie czy nie ma czegoś tańszego godnego uwagi z przeznaczeniem do wymienionych gier. Jeżeli mogliby Sznowni forumowicze pomóc.

 

Dodatkowo zauważyłem że na zmianę proponowane są 2 płyty:

AsRock B360M Pro4 - ok 340-350 PLN

AsRock H310M-HDV - ok 250 PLN

 

Mam tez problem z z płyta pod H310 ze względu na brak przyszłościowo miejsca na ewentualną karte muzyczna. (np. SC808 zajmują 2 "śledzie" i na AsRock H310M-HDV)  nie wejdą.

 

i tutaj pojawiają się 2 pytania.:

Czy w ogólnym rozrachunku warto dopłacać do płyty ze względu na sam chipset, od strony właściwości chipsetu i ewentualnej przyszłej rozbudowy.

 

Czy płyta z większa ilością złączy będzie warta świeczki (np.Gigabyte B360M HD3)?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

PSU - prawdopodobnie SPC Vero L2 500w

BQ System Power 9 400W - stabilniejsza na DC-DC.

 

 

 

Obudowa Regnum RG2 

RG4 - jeden wentyl więcej + regulator obrotów.

 

 

 

Monitor - obecnie wstępnie wybrałem LG 24MP59G (ok 600) zastanawiam sie czy nie ma czegoś tańszego godnego uwagi z przeznaczeniem do wymienionych gier. Jeżeli mogliby Sznowni forumowicze pomóc.
 

24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI) tutaj już zwyczajne 60HZ, gdzie w MP59Q masz 75Hz.

 

Przy B360M Pro 4 masz jeszcze dwa wolne sloty RAM pod rozbudowę, do tego miejsce na dedykowane kartę dźwiękową. Chłodzona sekcja, więcej złącz i wyjść.

Link to post
Share on other sites

dziekuję bardzo za odpowiedz.

 

BQ System Power 9 400W - stabilniejsza na DC-DC.

 

Tutaj jestem zaskoczony. Czy te 400W będzie wystarczające? Nawet po podłączeniu w przyszłości HDD + dzwiękówki?

Możliwe że będzie to coś w rodzaju AIM sc808 które wymaga oddzielnego zasilania.

 

RG4 - jeden wentyl więcej + regulator obrotów.

  

Może faktycznie warto. dziękuję za sugestię.

 

24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI) tutaj już zwyczajne 60HZ, gdzie w MP59Q masz 75Hz.

 

 

Ciekawa propozycja. A czy kolega miałby może jakaś propozycje z portem DVI lub DP? we wzmiankowanym modelu niestety nie ma ani jednego ani drugiego.

Chyba że jest zbędny ale czytałem kiedyś o problemach z HDMI.

 

Przy B360M Pro 4 masz jeszcze dwa wolne sloty RAM pod rozbudowę, do tego miejsce na dedykowane kartę dźwiękową. Chłodzona sekcja, więcej złącz i wyjść.

Jezeli wyłączymy z równania liczbę slotów na pamięci to czy któraś z poniższych byłaby godnym zamiennikiem proponowanej przez Pana płyty?

https://www.x-kom.pl/p/421058-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-b360m-hd3.html

https://www.x-kom.pl/p/427014-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-h310m-s2p.html

 

 

ewentualnie z 4 bankami pamięci:

https://www.x-kom.pl/p/422202-plyta-glowna-socket-1151-msi-b360m-pro-vdh.html

 

 

EDIT: mam dodatkowe pytanie. czy warto skorzystać z promocji Komputronika: Kingston SSD 240GB A400 za złotówke do kupna karty graficznej?

https://www.komputronik.pl/product/328763/asus-geforce-gtx-1060-dual-oc-6gb-gddr5.html

https://www.komputronik.pl/product/328834/msi-geforce-gtx-1060-armor-oc-6gb-gddr5.html

Obecnie kupiony dysk to Toshiba TR200 ale moge go jeszcze oddać.

Jeżeli mógłbym poprosić o rozwianie moich wątpliwości...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hiena
Link to post
Share on other sites
Tutaj jestem zaskoczony. Czy te 400W będzie wystarczające? Nawet po podłączeniu w przyszłości HDD + dzwiękówki? Możliwe że będzie to coś w rodzaju AIM sc808 które wymaga oddzielnego zasilania.

Skoro musi być z floppy trzeba dorzucić do Pure Power 10 400W.

 

A czy kolega miałby może jakaś propozycje z portem DVI lub DP? we wzmiankowanym modelu niestety nie ma ani jednego ani drugiego.

Trzeba dopłacić, HDMi to taki budżetowy standard LG 24MP59G-P

 

ewentualnie z 4 bankami pamięci:

Brak radiatora na sekcji, gorsze wyposażenie względem Asrocka.

 

mam dodatkowe pytanie. czy warto skorzystać z promocji Komputronika:

Na x-kom masz WF2 z tym SSD za 1260zł.

 

Obecnie kupiony dysk to Toshiba TR200 ale moge go jeszcze oddać. Jeżeli mógłbym poprosić o rozwianie moich wątpliwości...

Kości TLC, lepiej zamień na IRDM Pro 240GB na MLC z 5 letnią gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...