Skocz do zawartości

GPU do i5 3450 na 2 monitory, jak integra:)


Recommended Posts

Witam
Do tej pory używałem starego laptopa, korzystając z wyjścia dsub, miałem podpięty dodatkowy monitor.

Obecnie trwa przesiadka na procesor i5 3450, jest ok, zintegrowana grafika tego procesora mi wystarcza, ale jest jeden problem, mianowicie nie ma jak podłączyć dwóch monitorów:(

płyta główna  Asus P8H61-M LX.

wobec tego mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie kolegów.

1 Czy da się podłączyć do tego zestawu 2 monitory bez karty graficznej? korzystając z integry intela? nie wiem przejściówka pod port com?? czy usb??

2 jaka karta (z wyjściem na 2 monitory) byłaby odpowiednia do tego procesora? są dwie opcje, podobna wydajnościowo do intelowskiej za 50 pln, lub coś na czym ruszy wiedźmin 3:) za hmmmm no właśnie ile? i jaka? rozdzielczość monitora 
1680x1050.

Zasilacz: Chieftec 
gps-400aa-101a

Link to post
Share on other sites

Najtańsza IMHO sensowna karta pod W3 to:

* nowa Gtx 1050

* używana gtx 960 2 GB

(...) wiec budżet 450-500.

 

W 1680x1050 pograsz spokojnie na tych kartach na mixie high/ultra w 50+ FPS W W3.

 

Dalej, droższe płyty pod Ivy miały po dwa wyjścia video (dvi + d-sub) ale te płyty kosztują po 250-300 pln minimum więc moim zdaniem lepiej jedna z powyższych grafik brać (z GW)

 

https://allegro.pl/msi-z77a-gd55-1155-ddr3-usb3-fv-sklep-7xpciex-i7226569574.html

Link to post
Share on other sites

testowałem HD 5670 1GB DDR5 w Wiedźminie 3 i pamiętam było 15-25FPS na Low w HD, także patrząc na to - karty takie jak HD 5770 lub GTS 450 DDR5 powinny zachować akceptowalną płynność w HD, jednak przydałoby się mieć jakiś zapas mocy w takim razie można zaopatrzyć się w HD 7770 1GB za 150zł, ewentualnie HD 7790 1GB lub 260x 1GB które coraz częściej można znaleźć za 200zł i dają radę w FHD


Rebelmind przedstawił propozycje żeby grać w dobrej grafice, a ja żeby w ogóle się dało grać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...