Skocz do zawartości

Nowy komputer - programowanie, gry


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Z racji, że mój zestaw (w stopce) robi się już wiekowy (a chyba w końcu się pojawiły jakieś "godne nowinki") i czasem daje mi się we znaki rozważam zakup nowego komputera.

 

Ogólne bolączki:

Ostatnio miałem pewien epizod z sieciami neuronowymi (działającymi na CPU, dobrze się zrównolegla) i przyznam, że na wyniki trzeba było trochę czekać, co dość drażniło "brakiem płynności pracy".

Dalej mnie zdumiewa, że WoW z addonami ładuje się po 30sec+ i przechodzenie pomiędzy postaciami jest conajmniej upierdliwe.

W wowie nie mogę sobie pozwolić na "komfort" ustawień ultra, co więcej jak znajdę "optymale ustawienia" to się po jakimś czasie okazuje, że w kluczowym momencie się przytnie i jest to męczące.

 

Chciałbym dodać, że mam fioła na punkcie stosunku wydajność / cena.

 

Prosiłbym o rady i propozycje.

Poniżej odpowiedzi zgodnie z szablonem:

 

  • Zastosowanie komputera:
    Programowanie,
    gry (WoW, Wiedźmin 3, starcraft 2, Totalwar warhammer, Dark souls 1-3, Assassins Creed, Diablo),
    (sporadycznie) lightroom (składanie panoram, HDR z kilku zdjęć AEB (RAW)),
    filmy
     
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:
    maksymalnie 10k (niekoniecze celem jest wydać wszystko, jeśli sensowny i wystarczający sprzęt można kupić taniej)
     
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer
    w tym roku - nie spieszy się specjalnie - raczej rozpoczynam wstępy research.
    jeśli warto poczekać ze względu na spadek cen lub premiery to nie ma problemu
     
  • Których części potrzebujesz
    buda
     
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt
    raczej tak
     
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
    FHD (stopka), na razie raczej bez wymiany
     
  • Specjalne wymagania / inne:
    -dysk NVMe
    -min. 16GB ramu
    -cichy - przyznam się, że nagle zaczął mnie drażnić "hałas" wentylatorów i dysków hdd... (nie wiem czy dobrze wytłumiona obudowa załatwi sprawę? PC stoi na biurku, więc dość blisko mnie...)
    -niekurzący się - z czasem coraz rzadziej tam zaglądam, ale kurz się ciągle pojawia (nie wiem czy to wina obudowy? konfiguracja wentylatorów 3wtłaczające (niby przez ten mesh) : 2wyciągające)
    -wygodny w zarządzaniu/przestronny (wydawało mi się, że kupuję dużą obudowę, ale z grandisem i Accelero Xtreme ciężko coś tam zrobić)...
     
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?
    Dyski na magazyn ze starego (reszte PC chce przekazać dalej)
     
  • Inne:
    Zastanawiam się nad ewentualnym zwodowaniem sprzętu.. (zakładam, że będzie ciszej i więcej przestrzeni), ale zupełnie się na tym nie znam i chciałbym unikąć "wodowania dla wodowania". Czyli tylko jeśli nie podniesie to absurdalnie ceny, będę to mógł prosto zrobić lub tanio zamówić i jeśli faktycznie wpływnie pozytywnie na wydajność/ciszę/zarządzenie.

Zastanawiałem się nad gtx 1070, ale zauważyłem, że 1080 są niewiele droższe... skolei 1080 do FHD wydaje się być overkillem.

Nie wykluczam wymiany monitora, jednak 2560 x 1440 przy 25" wydaje mi się niekomfortowe (jedyny, który testowałem), a do 4k nie mam dostępu, więc najpierw musiałbym znaleźć i zobaczyć. O dziwo z FHD dalej czuję się komfortowo.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Jak wspominałem - do samej "pracy" biurowej" nie jestem przekonany do 1440p (może to kwestia plamki: 0,216 mm), ale postaram się jeszcze potestować na innych monitorach.

Sądzę, że komp będzie używany: 70% programowanie, 25% granie, 5% reszta.

 

Kiedy można się spodziewać premier, a konkretniej wyjaśnienia sytuacji na rynku "po premierach"?

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...